UPOZORNENIE: Tento článok/podcast/video nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach. Akákoľvek podobnosť s existujúcimi osobami či udalosťami je čisto náhodná.

Obrázok používateľa CEZ OKNO
JEDI RADÍ 13: O pobyte v žite, brutálnej ryži a maximálnom úspechu

Otázka č. 29: Ahoj Jedi, čo si myslíš o chuti zbohatnúť?

Motivačný priemysel sa zaoberá hlavne pritiahnutím si peňazí a hoci často hovorí o šťastnom živote, aj tak je to celé zväčša o tom, ako mať v hrsti čo najväčšiu guču peňazí. Ak sa aj nájdu medzi motivačnými rečníkmi výnimky, ktoré si uvedomujú prvotnosť Ducha a vedú k tomu i svojich poslucháčov, veľmi často ich práve tí nasmerúvajú otázkami znova a znova k peniazom. Skrátka dojem, že práve „prachy“ sú tým najuniverzálnejším prostriedkom takmer ku všetkému je veľmi obľúbená ilúzia.


UPOZORNENIE: Tento článok nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Text môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach. Prípadná podobnosť s existujúcimi osobami či skutočnosťami je čisto náhodná.

Aj preto majú najhorlivejší „rečníci mamonu“ vždy plné sály. Áno, pravdaže, peniaze nie sú všetko, ale SKORO všetko, že? Človeku žijúcemu v dnešnej spoločnosti sa tento pohľad dostane veľmi ľahko pod kožu.

Sám som tým prešiel – kým mi to naplno docvaklo, tak to ozaj trvalo. A to myslím nie som nejak extrémne materialistické hovädo.

Aká je skutočná hodnota vzťahov?

Čím som starší, tým si ich viac vážim. Dali by ste za dobrého kamaráta milión?

Na koľko by ste vyčíslili „tú pravú/toho pravého“?

A čo tak inšpirácia ZHORA?

TALENT a schopnosť TVORIŤ?!

Je nám jasné, že sú to nevyčísliteľné hodnoty a takisto vieme, že je to všeobecne používané klišé.

Vnímame už ten samotný fakt ako odmenu, alebo čakáme, že napíšeme knihu, ktorá nám zarobí milión a práve to bude tá pravá slepačia polievka pre našu Dušu?

Takže čítame motivačné knihy, navštevujeme prednášky a kurzy, za exkluzívne semináre bez mihnutia oka cálujeme nehorázne sumy a to všetko iba preto, aby sme jedného dňa dosiahli finančný orgazmus!

Spomenul som si ako jeden manželský pár krásne hovoril o „skutočných hodnotách“, ale nezabudol spomenúť, že by im stačilo byť „raz, jeden jediný raz, naozaj v ŽITE!“ Skrátka brutálna RYŽA, rozumieme si??

Ku cti im slúži, že boli úprimní. K sebe i k divákom. Je totiž kopec ľudí, ktorí žijú v permanentnej schíze a týrajú sami seba tými najprotichodnejšími postojmi na svete:

Nechceme byť chudobní, ale ešte nám tak úplne nedošlo, že máme chcieť byť bohatí.

Aj by nám to došlo, ale byť bohatý je koniec koncov odporné.

Všetci vznešení v podstate nič nemali, len obrovskú slávu do sto rokov po svojej smrti, asi to tak má byť, či...?

Vznešené myšlienky dovolenku v Karibiku nezaplatia a za to, že náš účet je pustý, si aj tak v konečnom dôsledku môžeme sami, tak anciáša aspoň pôjdeme na seminár, kde je nejaký ten „maximálne úspešný“ týpek v stoeurovej košeli, ktorý sa v nás bude snažiť dve hodiny silne extaticky vyvolať dojem, že AHA, ON UŽ JE MAXIMÁLNE ÚSPEŠNÝ!

A všetky tie dobré duše, ktoré na jeho show chodia mu nakoniec tú dovolenku v Karibiku zaplatia a ešte k tomu veľmi radi, dobré nie?

Precitnutie je náročná disciplína. Viem o čom vravím, sám sa s tým potýkam. A nie je to jednorazová záležitosť. Keby som mal opísať genézu pocitov a vnútorných bojov, ktoré som si svojou nevedomosťou pritiahol, tak to vydá na celkom slušnú tragikomickú frašku. S jedným vážne pozitívnym dodatkom: KONEČNE MI SVITLO:)

NASLEDUJ OZAJSTNÉ SVETLO, NIE LESK!

NIKDY SA NEVZDÁVAJ A MYSLI STÁLE NA TO, ČO CHCEŠ ŽIŤ!

NECH ŤA SPREVÁDZA SILA!

Jedi

exkluzívne.cez.okno


Pár slov o mne. Nepatrím do žiadnej sekty, organizácie ani duchovnej skupiny či školy. Nemám žiadne zasvätenia v zmysle, ako sú dnes bežne prezentované a vedomosti som nezískal channelingom, ani dlhoročnými návštevami besied či prednášok. Nie som inkarnáciou žiadneho proroka, nebol som unesený mimozemšťanmi a nie som ani ten typ, čo presedí väčšinu dňa s nohou za hlavou. Mal som a mám skrátka v živote obrovské šťastie. A niečo viem. Ak budem môcť – odpoviem...

Otázky Jedimu môžete posielať na: redakcia@cez-okno.net


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.


Tento článok, ktorý sme pre vás napísali, má 484 slov.

Len vďaka Vašim darom môžeme ďalej prinášať informácie všetkým bezplatne a neustále sa zlepšovať. Ak chcete našu prácu oceniť a je to vo Vašich možnostiach,
prispejte prosím na ďalší chod portálu


›› BILANCIE PORTÁLU

Aktuálny STAV vidíte vľavo HORE


2401591699/8330 (DAR z SK) alebo 2401591699/2010 (DAR z CZ)

Číslo účtu pre dary zo Slovenskej republiky:
2401591699/8330 │ IBAN: SK5283300000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOZSKBAXXX │ │ Číslo účtu pre dary z Českej republiky:
2401591699/2010 │ IBAN: CZ4120100000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOBCZPP


Keď nemáte PAYPAL konto, prispejte cez bankovú kartu:
kliknite na DONATE a potom vo formulári na ›› Continue


Súvisiace:

Seriál: SLOVO DO ŽIVOTA
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-slovo-do-zivota


Autori: 
september 30, 2017 22:50 popoludní

 

 

Top