UPOZORNENIE: Tento článok/podcast/video nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach. Akákoľvek podobnosť s existujúcimi osobami či udalosťami je čisto náhodná.

Obrázok používateľa CEZ OKNO
JEDI RADÍ 2: Čo s telom i duchom, aký smer, akú školu, prečo nie halucinogény, voľná energia a Umenie s veľkým U

Otázka č. 6: Chcem začať niečo robiť s telom. Ale aj s duchom, takže posilka ma neláka, môžeš mi prosím ťa poradiť?

Jasné. Myslím, že na to ideš dobre. Ohúriť babu vyrysovaným telom – na tom nie je nič zlé, ale čas beží. Ono pri tom funení v posilňovni môžeš zistiť, že roky ubehli, máš biceps, ktorý budí rešpekt, ale to je asi tak všetko. Absolútny súhlas, keď už cvičiť, nech je v tom aj Duch. A pre tých, čo spirituálne reči nemusia, to poviem inak – nech to má hlavne energetický a harmonizačný prínos. To je totiž základ životnej pohody a dobrej kondície. Fyzickej i duševnej. Napadá vás veľa možností z dnešnej pestrej ponuky? Asi vás sklamem...


UPOZORNENIE: Tento článok nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Text môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach. Prípadná podobnosť s existujúcimi osobami či skutočnosťami je čisto náhodná.

Ja by som siahol ďalej do minulosti. A čím ďalej, tým lepšie:) Že prečo? Mám rád veci, ktoré sú naozaj overené. Viete, ono taká niekoľkotisícročná tradícia nie je na zahodenie. Kto by nemal rád Kung-fu, že? A Shaolin pozná každý. Ale málokto si uvedomuje, že tam najnadanejší mnísi vyvíjali svoje sady cvikov naozaj stovky a stovky rokov. Tí najlepší z najlepších to testovali a zdokonaľovali na sebe. Takže, vyberieš si radšej školu s niekoľko ročnou, alebo niekoľko tisícročnou tradíciou? A dnes je more výborných videí na nete, ktoré precvičujú ozajstní shaolinskí mnísi! Tai-chi, alebo Čchi-kung, to sú podľa mňa tie správne cvičenia! Nedrepuje sa tam so stokilovými závažiami, ale skús si to a budeš veľmi prekvapený, ako to zoceľuje svaly. Tradícia postavená na ozajstnom Poznaní je asi to najvzácnejšie, čo môžme dostať. Na tému nadviažem v ďalšej odpovedi...

Otázka č. 7: OK, tak už vieme kade cesta nevedie, ale ako si vybrať? Aký duchovný smer, alebo školu?

Odpoveď je až čarovne jednoduchá. V podstate platí to čo som spomínal o cvičení. V duchovne si treba dávať ešte oveľa väčší pozor, do čoho sa vrhneme. Poznám to, človek má túžbu duchovne rásť a tak skočí po hlave do prvého bazénu čo má po ruke a ani sa poriadne nepozrie, či je v ňom voda:) Ale keď možností je tak veľa. A stále pribúdajú nové a nové kurzy a smery..., viete čo? Nechajte si ich! Nie som blázon, aby som začal robiť mirnix-dirnix napríklad dychové cvičenia a vizualizácie, či dokonca prácu so symbolmi podľa nejakých pofidérnych, práve moderných trendov. Môže vám to naozaj ublížiť a často s dlhodobými následkami. Veľmi opatrne, naozaj!

Takže kade vedie Cesta? Už ste si určite domysleli. Na Zemi je viacero známych starobylých systémov, ktoré fungujú naozaj tisícročia a sú overené. Ktorý si vybrať? Nechajte sa viesť intuíciou. Niekoho očarí India, iného Čína, či Japonsko a niekto sníva len o Egypte. Zaujímajte sa a skúmajte vnútornú odozvu. Odpoveď hľadajte v Duši, ako hovoria Smaragdové dosky. Čo sa mňa týka, NIKDY by som nezačal cvičiť podľa novodobých neoverených návodov, či systémov. Aj keby tvrdili, že vychádzajú zo starobylých tradícií a že ich dokonca vylepšili a prispôsobili dnešnému človeku. Keby som toto začul, tak utekám kade ľahšie! Takéto “operatívne zásahy a vylepšenia” starobylé doktríny nepotrebujú! To skôr novodobí guruovia si chcú prihriať svoju polievočku. Vsunúť sa ako “hoci pokorný, no nenahraditeľný medzičlánok” a mať z toho profit. Či už finančný, energetický, sociálny – najčastejšie však z každého rožku trošku. Výber duchovného smeru alebo školy je vážna vec. Neuponáhľajte to. Pomaly ďalej zájdeš. Byť na každom novom kurze je nielen vyčerpávajúce, ale môže to byť aj veľmi nebezpečné. Takže tak.

Otázka č. 8: Vyskúšala by som nejaké halucinogény kvôli lepšiemu kontaktu s Dušou. Viete mi poradiť? Ayahuasca? Alebo niečo iné?

Kedysi sa všetko robilo za svetový mier. Dnes je to v mene Duše. Zdá sa, že stačí mať poriadny matroš a vhľad je zaručený. Každý máme svoj štýl, hovorí sa. Sme slobodné Bytosti, takže proti gustu žiaden dišputát, viete čo mi ale na tom vadí? Čoraz častejšie odvolávky na kňažstvo staroveku. Vážení, myslíte si, že naozaj duchovný človek sa potrebuje niečím naštopať, aby mal hlboký vhľad? Ak toto niekto tvrdí, nemá ani páru o tom, ako veci fungujú! Najskôr razí cestu vlastnému omylu, aby v tom nebol sám. Veď keď to tak budú robiť viacerí, stane sa to postupne štandardom a niečím samozrejmým. Ono sa to už deje. Všelijakí tí huliči a podobne. A obraz vznešených časov Duchovnosti dávnoveku v dyme jointov ani len nezahliadneme. Máte ozajstný záujem o ozajstné Duchovno? Podporným látkam sa vyhnite širokým oblúkom, to je moja rada! Samozrejme, dobrý čajík, alebo káva, čokoláda, no dobre, sem tam cigaretka, pivko, to je ešte viacmenej v norme, ale časom aj tak prídete na to, že mať čisté pľúca a hlavu je vážne cool;)

Otázka č. 9: Neviem aký je tvoj záber, vieš sa vyjadriť ku Kesheho technológiám?

Viem. Ale asi toľko, čo všetci. Avizované boli zázraky zázrakov, naozaj prezentované, pokiaľ viem, nebolo dokopy nič. Ale asi ťa prekvapím, nemusí to znamenať apriori, že je to celé výmysel, zlý žart alebo nepodarený pokus ako zarobiť na hlúposti ľudí. Na mňa osobne Keshe pôsobí napriek všetkému dôveryhodne a podľa mňa to nemá ľahké. Skús sa vžiť do jeho role. Ak naozaj má to, čo tvrdí, musí byť pod obrovským tlakom. A navyše, určite sa okolo neho mocú aj rôzni týpkovia, už vopred zaplavení vznešenými pocitmi duchovnosti a s celkom určitou predstavou, čo všetko úžasné to znamená pre ľudstvo. A asi mu aj radia ako správne postupovať na ceste k Novému veku:)

Pokiaľ viem, nefunguje to tak, že skrátka jedného dňa sa v obchode objavia prístroje na voľnú energiu, v tom mi dáš snáď za pravdu. Tieto záležitosti majú potenciál úplne zmeniť spoločnosť a vieš si iste predstaviť, ako sú sledované. A je jasné, že ich nositelia nemajú na ružiach ustlané. A ešte je tu jeden, podľa mňa dôležitý fakt, na ktorý sa bežne zabúda. Predpokladá to ale, že si aspoň čiastočne oboznámený s vplyvom mimozemských civilizácií na vývoj ľudstva od najstarších čias. Prezradím ti tajomstvo, ale nesmieš ho nikomu povedať, okej? ;) Ja osobne si myslím, že ak niečo Keshe naozaj má, nedostal to od nejakého osamelého geniálneho vedca, rozumieme sa? A ak už čas dozrel a ľudstvo začína byť naozaj pripravené na ďalší level svojho účinkovania na vesmírnej lodi s názvom Zem, zavádzanie takýchto vecí má svoje pravidlá. A nemyslím tým nejaké miestne vyhlášky. Kto rozumie, tomu viac netreba, kto nerozumie, nech si počká, keď o tom budú vrabce čvirikať. Howgh!

Otázka č. 10: Čo je to Umenie s veľkým U?

Pekná otázka. Skúsim. Tak teda, Umenie musí byť v prvom rade umením. Ja viem, znie to bláznivo, ale žijeme vo svete, kedy potrava už pomaly nie je potravou, voda vodou, vzduch vzduchom, doplňte si tam čo chcete, psuje sa to. A nevyhýba sa to ani umeniu. Je známa historka o výstave moderného umenia v Japonsku, kedy jednu z expozícií upratali upratovačky:)) Pozostávala z rôzne pohodených predmetov, porozlievaných vecí a podobne, skrátka bordel čo v galérii nemá čo robiť. Keby mali doktorát z moderného umenia, možno by o tom zložitým jazykom peli ódy. Upratovačky však nemali problém rozlíšiť to hneď správne. Upratali „umelecké dielo“ za 10 000 dolárov. To, čo sa dnes považuje za umenie, je často natoľko pokrivené, že už viac sa snáď ani nedá. Pokrčené drôty ako obraz umelcovho rozdrásaného vnútra. Machuľovité capky kde tu prestriekané metalickým sprayom. Myslím, že všetci vieme o čom hovorím. Umenie bolo za starých čias niečo ako možnosť uzrieť na chvíľu Sféry Nebeské. Prosto dotyk Ducha s jeho obrovskou paletou vznešených a povznášajúcich emócií, motivácia pohnúť sa vyššie smerom k Stvoriteľovi. Pozrite si obrazy starých majstrov, pustite si Vivaldiho (pokiaľ možno hrané Giulianom Carmignolom;), choďte na Labutie jazero. A ešte si dovolím na záver. Umenie s veľkým U je podľa mňa jeden z najkrajších spôsobov, ako priniesť Duchovno na Zem...

NASLEDUJ OZAJSTNÉ SVETLO, NIE LESK!

NIKDY SA NEVZDÁVAJ A MYSLI STÁLE NA TO, ČO CHCEŠ ŽIŤ!

NECH ŤA SPREVÁDZA SILA!

Jedi

exkluzívne.cez.okno


Pár slov o mne. Nepatrím do žiadnej sekty, organizácie ani duchovnej skupiny či školy. Nemám žiadne zasvätenia v zmysle, ako sú dnes bežne prezentované a vedomosti som nezískal channelingom, ani dlhoročnými návštevami besied či prednášok. Nie som inkarnáciou žiadneho proroka, nebol som unesený mimozemšťanmi a nie som ani ten typ, čo presedí väčšinu dňa s nohou za hlavou. Mal som a mám skrátka v živote obrovské šťastie, to je celé. A niečo viem. Ak budem môcť – odpoviem...

Otázky Jedimu môžete posielať na: redakcia@cez-okno.net


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.


Tento článok, ktorý sme pre vás napísali, má 1262 slov.

Len vďaka Vašim darom môžeme ďalej prinášať informácie všetkým bezplatne a neustále sa zlepšovať. Ak chcete našu prácu oceniť a je to vo Vašich možnostiach,
prispejte prosím na ďalší chod portálu!


›› BILANCIE PORTÁLU

Aktuálny STAV vidíte vľavo HORE


2401591699/8330 (DAR z SK) alebo 2401591699/2010 (DAR z CZ)

Číslo účtu pre dary zo Slovenskej republiky:
2401591699/8330 │ IBAN: SK5283300000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOZSKBAXXX │ │ Číslo účtu pre dary z Českej republiky:
2401591699/2010 │ IBAN: CZ4120100000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOBCZPP


Keď nemáte PAYPAL konto, prispejte cez bankovú kartu:
kliknite na DONATE a potom vo formulári na ›› Continue


Súvisiace:

Seriál: SLOVO DO ŽIVOTA
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-slovo-do-zivota


Autori: 
október 25, 2016 23:37 popoludní

 

 

Top