UPOZORNENIE: Tento článok/podcast/video nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach. Akákoľvek podobnosť s existujúcimi osobami či udalosťami je čisto náhodná.

Obrázok používateľa CEZ OKNO
JEDI RADÍ 4: Vraj šibnutá ezoterička, Božské Vysielanie, priťažký batoh a nezaujímavé otázky

Otázka č. 15: Známi si zo mňa uťahujú, že som šibnutá ezoterička. Nepovedia mi to presne týmito slovami, ale dá sa to vycítiť. A samozrejme majú asi tak milión dôvodov, prečo treba byť „normálny“...

To je taká, povedal by som, klasika. Nevyťahujú aj fóry typu: „V Nebi sa aj tak jedia len biele jogurty“? Tlak okolia je prirodzený. Ste zrejme iná, ako väčšina ľudí. Viem, dnes má spirituálne reči už kdekto, ale pokiaľ sa nájde jedinec s ozajstným záujmom o aktívne Dobro, okolie mu to dá spoľahlivo vyžrať:)


UPOZORNENIE: Tento článok nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Text môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach. Prípadná podobnosť s existujúcimi osobami či skutočnosťami je čisto náhodná.

Niekedy sa zdá, že argumenty o „realite“, o „nelietaní v oblakoch“ majú navrch. A že Duchovno je vlastne jedno veľké odriekanie, človek dokopy nič nemôže a musí tak stráášne veľa vecí...

Skutočnosť je však iná.

Ak človek vytrvá, odhalia sa mu tak vzácne veci, že jeho údiv a radosť nebude mať konca-kraja. A hovorím naozaj o každodenných prekvapeniach. To, že aby bol Duchovný, musí sa nútiť hľadať spokojnosť v maličkostiach, je polopravda. Evokuje to postoj „byť spokojný s menej kvalitným životom“. Preto tie narážky na „pestrosť stravy v štýle bieleho jogurtu“. Akoby našou odmenou mala byť takmer nekonečná nuda. Akoby byť Dobrý bolo niečo menej zaujímavé, menej pestré. To je ale strašidelná lož!

Vtip je v tom, že ako sa duchovne zdokonaľujeme, začíname vnímať veci, o ktorých nemáme ani potuchy, hoci by nám sedeli rovno na nose. NIE JE TO NÚTENÉ NACHÁDZANIE ŠŤASTIA V NEATRAKTÍVNYCH VECIACH! Zas použijem asi trochu kostrbatý príklad.

Predstavte si rádio. Chytáte dve-tri stanice, ich vysielanie poznáte odpredu-odzadu a nové relácie, zdá sa, nie sú v pláne. A zrazu jedného dňa zistíte, že viete naladiť viac staníc. Akoby ste dostali úplne nové rádio a zvuk je aj na tých starých oveľa lepší, a to otrasné chrčanie a pazvuky zmizli – ani ste nevedeli, že tam nepatria.

Tak je to aj s nami. Ako sa zlepšujeme, príjem je prosto lepší. Božské Vysielanie je nekonečne bohaté, ale ak fungujeme ako polorozbitý starý tranzistorák, a z vysielania počujeme len každé piate slovo, neviňme z toho „vysielač“:)

Otázka č. 16: Viem, že sa nemá myslieť negatívne. Ale keď mne sa tak uľaví, keď sa vyzúrim a vysťažujem. Akoby som zo seba zhodila ťažký batoh...

Určite to človeka upokojí, pretože vyskratuje a už nevládze byť nešťastný:) Ale teraz vážne, chce to radu, použiteľný návod, tak sa do toho pusťme.

V prvom rade. Skúsme pripustiť, že náš život je papier a myšlienky sú perom. A emócie farbami a štetcami. A keď sú silné, tak tesáme do kameňa. Preto tak všetci prízvukujú: Nemysli len tak ledabolo!

A čo reč? No keď rozprávame, tiež ryjeme do Dosky Svojho Života. Viete čo sa deje, keď takzvane „vyskratujeme“? Netvrdím, že je to tak vždy, ale urobíme do Dosky poriadne čmáranice a machule. A takto sa ich zbavíme. Kde je problém? MYSLÍME SI, ŽE TO OSTÁVA NA MIESTE A MY SA POSÚVAME ĎALEJ. IBAŽE TAK TO NEFUNGUJE – TÁ DOSKA JE TO, ČO BUDEME ŽIŤ MOŽNO UŽ ZAJTRA!

Áno, slová, myšlienky a emócie doslova tvoria naše životy. Nehovorím, že sa netreba vyrozprávať, keď už je toho veľa. Určite že áno. Človeku sa uľaví. Hovorím o zhubnosti neustáleho prehadzovania (s prepáčením za výraz) tej istej kopy hnoja.

„Nejaký ten hnoj“ sa nájde u každého. To sú tie veci, ktoré sa nám príliš nevydarili a ktoré treba nechať tak a sústrediť sa na niečo lepšie, krajšie. Ale často nás to zvádza preberať zas a znova zamotané záležitosti a dôkladne ich vysvetľovať. Je to taký zvláštny, hodne obľúbený šport, s ďalekosiahlymi následkami.

A teraz riešenie.

Jedného dňa mi došlo, čo je to vlastne Odpustenie. Ak to na rozdiel odo mňa viete už dávno, túto pasáž pokojne preskočte.

Každý to vie. Odpúšťať treba. Dokonca sú kurzy, kde sa učí, ako to robiť správne. Ale mne to naplno docvaklo až keď som si uvedomil nasledovné.

Celý život kreslíme, občas maľujeme, občas do Dosky Svojho Života ryjeme. Učíme sa za pochodu, tak je to správne, aj keď sa všeličo nevydarí. Dejú sa aj rôzne nedorozumenia, hádky a krivdy (to sú tie spomínané machule). Ale čo s tým, keď máme Dosku Života totálne počmáranú a aj keď by sme chceli, niet už kam tie nové pekné veci kresliť? VOLÁ SA TO ODPUSTENIE. TO NÁM DOSKU VYČISTÍ, A POKIAĽ MOŽNO POUČENÍ, MÔŽEME ZAČAŤ VYTVÁRAŤ NOVÝ, LEPŠÍ ŽIVOT.

Je pravdou, že nás staré zvyky lákajú na staré chodníčky a dosť rýchlo sa môže stať, že našu Dosku Života počmárame znovu. Ale je tu, Chvála Bohu, GIGANTICKÁ MILOSŤ OPAKOVANÉHO ODPUSTENIA!

Otázka č. 17: Dobrý den, velmi se mi líbí tato vaše relace a prosím o položení několika otázek, které mi po dlouhodobém a náročném získávání informací leží v hlavě. Proč se všude ve vesmíru, nejen u nás, všichni řežou? Proč nemají napojení na Prvopodstatu Stvořitele? Prosím o předání otázek a pokud se vám nezdají zajímavé i pro ostatní čtenáře, můžete mi odpovědět na můj mejl. Budu velmi ráda. Děkuji mnohokrát a zdravím.

Dobrý deň, vraj neexistujú nezaujímavé otázky, pokiaľ sú správne zodpovedané. Patent na rozum nemám, ale pokúsim sa. Asi sa mi aj tak nepodarí napísať nič lepšie, ako v predchádzajúcej odpovedi. POUČENIE SA, ODPUSTENIE A SPOLOČNÁ TVORBA LEPŠEJ BUDÚCNOSTI V SÚLADE S VESMÍROM. Nič iné, čo naozaj funguje, ma teraz nenapadá...

NASLEDUJ OZAJSTNÉ SVETLO, NIE LESK!

NIKDY SA NEVZDÁVAJ A MYSLI STÁLE NA TO, ČO CHCEŠ ŽIŤ!

NECH ŤA SPREVÁDZA SILA!

Jedi

exkluzívne.cez.okno


Pár slov o mne. Nepatrím do žiadnej sekty, organizácie ani duchovnej skupiny či školy. Nemám žiadne zasvätenia v zmysle, ako sú dnes bežne prezentované a vedomosti som nezískal channelingom, ani dlhoročnými návštevami besied či prednášok. Nie som inkarnáciou žiadneho proroka, nebol som unesený mimozemšťanmi a nie som ani ten typ, čo presedí väčšinu dňa s nohou za hlavou. Mal som a mám skrátka v živote obrovské šťastie. A niečo viem. Ak budem môcť – odpoviem...

Otázky Jedimu môžete posielať na: redakcia@cez-okno.net


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.


Tento článok, ktorý sme pre vás napísali, má 861 slov.

Len vďaka Vašim darom môžeme ďalej prinášať informácie všetkým bezplatne a neustále sa zlepšovať. Ak chcete našu prácu oceniť a je to vo Vašich možnostiach,
prispejte prosím na ďalší chod portálu


›› BILANCIE PORTÁLU

Aktuálny STAV vidíte vľavo HORE


2401591699/8330 (DAR z SK) alebo 2401591699/2010 (DAR z CZ)

Číslo účtu pre dary zo Slovenskej republiky:
2401591699/8330 │ IBAN: SK5283300000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOZSKBAXXX │ │ Číslo účtu pre dary z Českej republiky:
2401591699/2010 │ IBAN: CZ4120100000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOBCZPP


Keď nemáte PAYPAL konto, prispejte cez bankovú kartu:
kliknite na DONATE a potom vo formulári na ›› Continue


Súvisiace:

Seriál: SLOVO DO ŽIVOTA
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-slovo-do-zivota


Autori: 
november 28, 2016 04:08 dopoludnia

 

 

Top