UPOZORNENIE: Tento článok/podcast/video nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach. Akákoľvek podobnosť s existujúcimi osobami či udalosťami je čisto náhodná.

Obrázok používateľa CEZ OKNO
JEDI RADÍ 6: Vidieť a naozaj uzrieť, vplyv mesačných fáz a ako sa na to úspešne vykašľať

Otázka č. 20: Viem, čo sa deje. Vidím jasne veci, ktoré iní prehliadajú. Niečo riešia, ale ja viem, kde je ozajstný problém. Niekedy mám chuť kričať: Ale veď je to celé o niečom inom!

Skvelý podnet, ďakujem. Pokušenie miešať sa do záležitostí iných je veľké. Obzvlášť u ľudí, ktorí sú citlivejší a vedia sa na celú vec pozrieť z odstupu. To, že im to nejde tak dobre pri vlastných problémoch snáď ani nemusím spomínať. U druhých vieme hneď a celkom presne, čo treba robiť, aby sa to celé pohlo k lepšiemu. A tu je tá Pasca s veľkým P. Rozhliadame sa vôkol a chceme konať dobro. A niekedy akoby nám niekto dával určité situácie rovno pred oči. A vidíme tiež, ako zúčastnení „ničomu nerozumejú“, „úplne zbytočne sa hádajú a trápia“. Otázka znie, dáva nám to právo „božsky“ zasahovať do životov iných ľudí?


UPOZORNENIE: Tento článok nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Text môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach. Prípadná podobnosť s existujúcimi osobami či skutočnosťami je čisto náhodná.

Sme si istí, že naozaj vidíme celý obraz a dokonale rozumieme čo sa tam deje a o čo ide? A čo ak to všetko presahuje niekoľko životov? Aha! Iste uznáte, že je veľmi pravdepodobné, že je to práve tak a teda naša „osvietená“ pomoc môže narobiť poriadnu paseku. A niekedy hotový masaker! Keď vidíme starenku, ktorá sa vlečie s ťažkou taškou, málokoho napadne jej pomôcť a hoci až domov, zmeniť svoje plány, zdržať sa zachádzkou, urobiť niečo pre blížneho svojho. Ale keď sa dozvieme o nejakom vzťahovom probléme, to sme hneď v plnej zbroji a náruživo sa náhlime „pomáhať“. Vstúpime do situácie, ktorej v skutočnosti PLNE NEROZUMIEME a sa nás ABSOLÚTNE NETÝKA. A už to ide...

Čo nás vlastne tak baví na klebetách a problémoch iných? Podľa mňa je to celé na úrovni emócií a energií s tým spojených. Je to ako droga. Fičíme na tom a keď to nejaký čas nemáme, chýba nám to. Samozrejme sú tu ešte tie „vyspelé duše“, ktorým nejde o klebety, ale chcú „pomáhať“. Len či to nie je iba „absťák“ prezlečený za vznešenú pohnútku...

Zvrátiť chod udalostí (samozrejme k lepšiemu, veď sme kultivovaní ľudia), už len myšlienka na dobro, ktoré z toho vyplynie, prináša hotové energetické kvantá. Zaplavujú nás vlny vznešených energií a často dojmeme sami seba až k slzám, och, akí sme len dobrí(!) a prijímame to priam “s ukážkovou pokorou”: MOJA RADA ZNIE, NECHAJTE TO TAK. NEMIEŠAJTE SA DO TOHO! :)

Vecí, kde môžeme byť nápomocní a naozaj užitoční je nepreberné množstvo. Bohužiaľ nie sú tak populárne ako radiť kamarátke, čo má robiť s nepodareným frajerom, či kolegyni, ktorej to s manželom už dlhšie neklape. Netvrdím, že nemáme o týchto veciach vôbec komunikovať. ALE OBZVLÁŠŤ BACHA NA VZŤAHOVÉ VECI. Môžete narobiť naozaj viac škody ako úžitku a následky z takých „intervencií“ si pravdepodobne ponesiete so sebou. A možno sa vám raz stane, že niekto zvonka takto zasiahne do vašich najosobnejších záležitostí a potom sa stiahne a nechá vás v tej paseke, ktorú spôsobil, samotných...

Otázka č. 21: Niekedy mi fajne šibe. Ale, nemôžem si pomôcť, akoby to bolo zvonka. Jasné, že je tu vplyv mesačných fáz atď., ale dosť často sa cítim vmanipulovaná do akejsi zostupnej špirály myšlienok a silno emotívnych obrazov...

Nevieš si predstaviť, ako ma táto otázka potešila. Hovorí totiž presne o tom, čo som sám husto riešil a z čoho som sa isté obdobie nevedel vymotať. Takže, ber to ako radu od človeka, čo si tým prešiel, ale ešte úplne „za vodou“ nie je;)

Budem hádať. Máš určité „obľúbené averzie“. Spôsobujú ti síce problémy, bránia ti sústrediť sa na dôležité veci, ktoré treba riešiť tu a teraz, ale máš ich svojím spôsobom rada. Je to o minulých ublíženiach. O nespravodlivosti. O nepekných reakciách a poznámkach ľudí, o ktorých názore si myslíš, že je dôležitý. A čo máš na tom rada? Sú to tie emocionálne stavy, ktoré poskytujú. Akoby ich opakované prehrávanie v mysli celú vec riešilo. Po každom raze vieš oveľa istejšie, „ako si mala zareagovať, čo si mala povedať a ako by to celé krásne dopadlo, keby...“

A teraz pozor, držme si klobúky, naberie to spád. Netvrdím, že je to aj tvoj prípad, ale deje sa tak, pokiaľ viem, pomerne veľa ľuďom. Za prvé. Aký je najefektívnejší spôsob, ako niekoho zdržať, keď je na dobrej ceste, prípadne ho presmerovať na niektorú „populárnu autostrádu vedúcu hlboko prehlboko nadol“? No predsa KEĎ SA SÁM ZAMOCE DO VLASTNÝCH NEGATÍVNYCH MYŠLIENOK! Je to veľmi obľúbená finta bytostí nižších úrovní astrálu. Vieš možno sama najlepšie, aké je to účinné, ako to dokáže človeka „odpáliť“ aj na dlhšie obdobie a navyše sú tieto entity akože „kryté,“ veď si to „robíš sama,“ oni nič, oni muzikanti:)

Vieš, najprv si treba uvedomiť, že tak ako sú lepší a horší ľudia, tak isto je to aj v astrále. Tak ako v bežnom živote niekedy narazíš na xindla, ktorý má pasiu v tom, že ti skomplikuje život, dvojnásobne to platí pre nižší astrál! Nechcem nikoho vystrašiť, je to proste také, aké to je. A je podľa mňa vážne dobrý nápad o tom vedieť a zariadiť sa podľa toho. Takže:

1. ODPUSŤ

Ale naozaj. Pokiaľ neodpustíš, máš to stále „v hlave“ a nezbavíš sa toho. Možno na nejaký čas, ale potom príde nejaký spúšťač, ktorý ti to pripomenie a lietaš v tom zas. A SAMOZREJME SA TI O TEN SPÚŠŤAČ KEDYKOĽVEK RADI POSTARAJÚ ASTRÁLNE ENTITY. Odpustenie je pravdepodobne jediný naozaj účinný spôsob, ako im doslova vyraziť tromfy z rúk. Oni totiž majú tvoje citlivé miesta veľmi dobre zmapované a ver mi, že to radi využijú, aby ťa zdržali. V čom? No predsa v Pokroku Duše!

2. ODPUSŤ

Nie, nepomýlil som sa:) Odpusti znova. Vieš čo? Najlepšie bude zopakovať to aspoň 3x po sebe: „odpúšťam vinníkom svojim, odpúšťam vinníkom svojim, odpúšťam vinníkom svojim“. Netreba siliť, stačí úprimne...

3. NA HLADINE

Dbaj o to, aby si bola stále „hore“. Nech by sa zdalo emocionálne akokoľvek lákavé „ponoriť sa do spomienok“, radím, VYKAŠLI SA NA TO!

Ak chceš pomôcť sebe a všetkým zároveň, sústreďuj sa na pekné a užitočné veci. Garantujem ti, že pri troche snahy nájdeš vždy dôvod cítiť sa dobre. A čo keď odniekiaľ príde „spúšťač“ a uvrhne ťa do starých koľají? Vráť sa k bodu 1. ;)

NASLEDUJ OZAJSTNÉ SVETLO, NIE LESK!

NIKDY SA NEVZDÁVAJ A MYSLI STÁLE NA TO, ČO CHCEŠ ŽIŤ!

NECH ŤA SPREVÁDZA SILA!

Jedi

exkluzívne.cez.okno


Pár slov o mne. Nepatrím do žiadnej sekty, organizácie ani duchovnej skupiny či školy. Nemám žiadne zasvätenia v zmysle, ako sú dnes bežne prezentované a vedomosti som nezískal channelingom, ani dlhoročnými návštevami besied či prednášok. Nie som inkarnáciou žiadneho proroka, nebol som unesený mimozemšťanmi a nie som ani ten typ, čo presedí väčšinu dňa s nohou za hlavou. Mal som a mám skrátka v živote obrovské šťastie. A niečo viem. Ak budem môcť – odpoviem...

Otázky Jedimu môžete posielať na: redakcia@cez-okno.net


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.


Tento článok, ktorý sme pre vás napísali, má 1010 slov.

Len vďaka Vašim darom môžeme ďalej prinášať informácie všetkým bezplatne a neustále sa zlepšovať. Ak chcete našu prácu oceniť a je to vo Vašich možnostiach,
prispejte prosím na ďalší chod portálu


›› BILANCIE PORTÁLU

Aktuálny STAV vidíte vľavo HORE


2401591699/8330 (DAR z SK) alebo 2401591699/2010 (DAR z CZ)

Číslo účtu pre dary zo Slovenskej republiky:
2401591699/8330 │ IBAN: SK5283300000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOZSKBAXXX │ │ Číslo účtu pre dary z Českej republiky:
2401591699/2010 │ IBAN: CZ4120100000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOBCZPP


Keď nemáte PAYPAL konto, prispejte cez bankovú kartu:
kliknite na DONATE a potom vo formulári na ›› Continue


Súvisiace:

Seriál: SLOVO DO ŽIVOTA
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-slovo-do-zivota


Autori: 
január 16, 2017 18:30 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa janodca
    janodcadecember 30, 2019 01:30 dopoludnia

    Komentár: 

    Zasahovať do životov iných ľudí? Otázka je veľmi dôležitá. Treba zasahovať. Treba aj napomínať. Ale až po získaní vlastnej osobnosti, aby sme mohli stále z nej čerpať, ak nás niekto dokáže na niečom namotať, chytiť na háčik ako rybu, a vtedy nás opustí sila svojho presvedčenia. Viem o mystikoch, ktorí uvádzajú podobne ako Vy - zamotať sa do myšlienok. Ľudia navštevujú spoločné sedenia u psychológa. Ak psychológ mlčí, je to ťažké, ale práve vtedy, keď sa začnú títo ľudia hádať medzi sebou, môže sa vynoriť základný problém. Psychológ by mal uzavrieť diskusiu poučením a uložením pre každého konkrétneho cvičenie - domácu úlohu. Lebo nepokročíme.

 

 

Top