UPOZORNENIE: Tento článok/podcast/video nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach. Akákoľvek podobnosť s existujúcimi osobami či udalosťami je čisto náhodná.

Obrázok používateľa CEZ OKNO
JEDI RADÍ 9: Regres kontra progres a krátka správa o tichom mieste v nás...

Otázka č. 25: Čo si myslíš o regresnej terapii? Okolo mňa ju už viacerí absolvovali, ale mne sa do toho príliš nechce. Niečo ma drží späť...

Asi každý by ti ako prvé povedal: „Keď máš obavy, nechoď do toho.“ Ale ja ťa takto odhovárať nebudem. Pozrime sa najprv podrobnejšie, čo vlastne ten regres je...


UPOZORNENIE: Tento článok nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Text môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach. Prípadná podobnosť s existujúcimi osobami či skutočnosťami je čisto náhodná.

Wiki je naozaj stručná:

›› Regresná terapia je terapia slovom, kde terapeut pomáha klientovi vrátiť sa na základe asociatívneho vybavovania k prežitým udalostiam minulosti, pričom využíva proces abreakcie a tým dáva možnosť riešeniu problémov.

›› Abreakcia (pojem zaviedol J. Breuer a Sigmund Freud) v psychoanalýze je špecifická forma odreagovania. Ide o odreagovanie potlačených afektov (úzkosti), ktoré viedli k neuróze, pomocou znovuprežitia patogénnych emočných zážitkov; cieľom je uvoľnenie emočného napätia.

Regres sa dnes zväčša prezentuje ako príležitosť lepšie pochopiť seba samého, skvelá šanca vyliečiť si psychosomatické, či psychické obtiaže, ktoré, ako ináč, súvisia s prenatálnym obdobím alebo minulými životmi. Takže hop do terapeutického kresla a smelo do toho. Ale moment, počkaj ešte chvíľu...

Je pravdou, že okolo tejto témy vládne v ezokruhoch skoro unisono súhlas – kiežby hlboko zasvätený. Kto ešte nepodstúpil regresnú terapiu, môže sa v tej atmosfére “intímneho zdieľania”, že „... až ako ďaleko som sa dostal/a v ceste do minulosti...“ a „... zistil/a som, že som bol/bola...“ ale hlavne „... ohromne mi to pomohlo pohnúť sa vpred, uzavrieť staré veci, uvoľniť bloky...“ a rôzne iné, v súčasnosti duchovne mainstreamové blá blá blá, cítiť naozaj osamelo.

Vieš, ono ak ťa „niečo drží späť“, vôbec to nemusí byť strach, ktorý keď jedného dňa prekonáš, akiste sebou radostne práskneš na terapeutický diváň a pohrnieš sa za netušenou múdrosťou vlastného vnútra. Ak si sám so sebou v dobrom kontakte, môže to byť celkom prosté varovanie podvedomia, ktoré zvykne vedieť omnoho lepšie, čo je pre teba správne, než ty na vedomej úrovni. Nebudem sa hrať na jasnovidca – neviem isto, ako to máš, ale odporúčam ti vypočuť si skvelých ►Abraham Hicks, ktorí ako vždy, prichádzajú so sviežou a zázračne samozrejmou interpretáciou:

“Keď sa takto vraciate... to, čo nazývate regresiou... nevieme, či vidíte minulý život seba alebo niekoho iného. Dobre. Ale vieme, že vidíte niečo, čo sa presne zhoduje s vašou momentálnou vibráciou. To je všetko.

Bolo by to ako sa vrátiť a snívať veľa snov. Ako keby niekto spoznal vašu vibráciu a potom vás zaviedol na každý film, ktorý predstavuje charakter, ktorý teraz hráte. Nie to, kým ste bola, kým budete ... ale tým, kým ste teraz.”

Mne sa to javí tak, že regres môže byť akoby „pravdivý a zavádzajúci zároveň“. Terapeut ti môže hoc nevedomky pomôcť napojiť sa na vibračne podobné informačné pole, z ktorého dostaneš info. MÁŠ ZÁRUKU, ŽE SÚ TO INFORMÁCIE, KTORÉ SA ŤA NAOZAJ BYTOSTNE TÝKAJÚ? Môžeš namietnuť, že podobné priťahuje podobné a že sa tak či onak dozvieš to, čo je treba. Ja osobne by som rozhodne uprednostnil to „moje“ pred niečím iba „podobným“. A rozhodne by som regres nenazýval “zaručenou a bezpečnou cestou k vlastným minulým životom.”

Viem, dnes je „in“ mať to za sebou a niektorí kvôli informáciám, ktoré pri ňom dostali urobili aj dramatické rozhodnutia. A niektorí sa len pochválili pred kamošmi, aby vyzerali zaujímavo. Jedno aj druhé môže byť v pohode. Ak to človeka posunie vpred na ceste vývoja Duše, som za. Ale zdá sa, že regres, môže byť v skutočnosti niečím úplne iným, než za čo je dnes húfne považovaný. Veľký pozor na ›› skresľovanie spomienok. Či už mimovoľné, alebo... úmyselné!

Aby som nezabudol. Samozrejme je to aj skvelá príležitosť pre rôzne astrálne entity zahrať si s tebou i terapeutom „veľkú hru“ a vôbec to nemusí byť sranda, ak si necháš ktoviečo nakukať a nebodaj na základe toho urobíš vážne životné rozhodnutia...

Moja rada znie: Ak sa chceš v sebe vyznať, ak chceš vedieť kým naozaj si a čo presne chceš, nájdi tiché a pekné miesto niekde v prírode – miesto, ktoré ťa osloví a chodievaj tam. Len tak. Uvidíš, ako sa ti vyčistí hlava, usporiadajú myšlienky a aké skvelé nápady a informácie o sebe dostaneš.

Možno nie na prvý raz, možno ani na dvadsiaty piaty. Ale je to vekmi overený spôsob a podľa môjho názoru nielen omnoho bezpečnejší, ale aj účinnejší a hlavne... ozajstnejší ;)

NASLEDUJ OZAJSTNÉ SVETLO, NIE LESK!

NIKDY SA NEVZDÁVAJ A MYSLI STÁLE NA TO, ČO CHCEŠ ŽIŤ!

NECH ŤA SPREVÁDZA SILA!

Jedi

exkluzívne.cez.okno


Pár slov o mne. Nepatrím do žiadnej sekty, organizácie ani duchovnej skupiny či školy. Nemám žiadne zasvätenia v zmysle, ako sú dnes bežne prezentované a vedomosti som nezískal channelingom, ani dlhoročnými návštevami besied či prednášok. Nie som inkarnáciou žiadneho proroka, nebol som unesený mimozemšťanmi a nie som ani ten typ, čo presedí väčšinu dňa s nohou za hlavou. Mal som a mám skrátka v živote obrovské šťastie. A niečo viem. Ak budem môcť – odpoviem...

Otázky Jedimu môžete posielať na: redakcia@cez-okno.net


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.


Tento článok, ktorý sme pre vás napísali, má 527 slov.

Len vďaka Vašim darom môžeme ďalej prinášať informácie všetkým bezplatne a neustále sa zlepšovať. Ak chcete našu prácu oceniť a je to vo Vašich možnostiach,
prispejte prosím na ďalší chod portálu


›› BILANCIE PORTÁLU

Aktuálny STAV vidíte vľavo HORE


2401591699/8330 (DAR z SK) alebo 2401591699/2010 (DAR z CZ)

Číslo účtu pre dary zo Slovenskej republiky:
2401591699/8330 │ IBAN: SK5283300000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOZSKBAXXX │ │ Číslo účtu pre dary z Českej republiky:
2401591699/2010 │ IBAN: CZ4120100000002401591699 │ SWIFT (BIC): FIOBCZPP


Keď nemáte PAYPAL konto, prispejte cez bankovú kartu:
kliknite na DONATE a potom vo formulári na ›› Continue


Súvisiace:

Duchovný Matrix
http://www.cez-okno.net/rubrika/duchovny-matrix

Duchovná lekárnička
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-duchovna-lekarnicka

Dobrá Ezoterika
http://www.cez-okno.net/rubrika/dobra-ezoterika


Autori: 
apríl 18, 2017 21:29 popoludní

 

 

Top