Obrázok používateľa CEZ OKNO
Ježíš měnil podobu, říkají staroegyptské texty? (+VIDEO)

Egyptský text, o kterém se uvádí, že by mohl být více než 1200 let starý, vypráví příběh o životě a ukřižování Ježíše. Zároveň ale vypráví příběh o Ježíši poněkud jinak než jej prezentuje nesčetněkrát upravovaná Bible, ať už záměrně či z nevědomosti. Text, napsaný v kopštině, popisuje Piláta Pontského jako věrného učedníka a nikoliv jako zrádce. Navíc líčí poslední večeři před ukřižováním.


Kopie textu se našly nalezeny ve dvou starověkých rukopisech. Zatímco první se nachází v Morganově knihovně a muzeum v New Yorku, druhý v muzeu pensylvánské univerzity.

„Objev textu ovšem neznamená, že se popisované události skutečně staly. Spíše ukazují na skutečnost, že v dané době žili lidé, kteří jim věřili,“ prohlásil Roelof van den Broek z Utrechtské univerzity v Nizozemí, který o tom napsal knihu.

Stejný text zároveň přináší kontroverzní tvrzení, že Ježíš byl schopen měnit svou podobu a tvar těla. To ostatně vysvětluje, proč Jidáš musel políbit Ježíše, aby ho identifikoval před Římany. Text rovněž uvádí zajímavou informaci, že Ježíš byl zatčen v úterý a nikoliv ve čtvrtek, jak se mnozí teologičtí učenci domnívají.


Článok a video nájdete na tejto adrese


Zdroj: http://www.energiezivota.com/


Súvisiace:

Ježiš
http://www.cez-okno.net/rubrika/jezis


október 13, 2015 00:08 dopoludnia
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Moje Jméno
    Moje Jménooktóber 14, 2015 00:43 dopoludnia

    Komentár: 

    Zdá se mi to? Nebo Ježíšovi na tom obrazu malinko ujíždí oko?

 

 

Top