Obrázok používateľa CEZ OKNO
John Anthony West: Uvažujme o Kalijuge

Akademici sa desia záhad spôsobom, akým sa príroda desí vákua, ale – v prírode vákuum neexistuje, zatiaľ čo v akadémii je množstvo záhad. V žiadnej oblasti vedy či vzdelanosti nie je viac (alebo viac do očí bijúcich) záhad, než v egyptológii. A zároveň neexistuje žiadna oblasť, v ktorej sa záhady popierajú systematickejšie.

Vezmite akúkoľvek knihu, ktorú napísal vyštudovaný egyptológ a nenájdete nič iné, len zhodu – vo všetkom, okrem najnepatrnejších detailov. Vo svojom slávne, ale nesprávne titulovanom zväzku „Kompletné pyramídy,“ sa egyptológ Mark Lehner neobťažuje dokonca ani len spomenúť kontroverzie, ktoré vírili (a naďalej víria) o týchto výnimočných stavbách už dve storočia. Nič – ani slovko. Všetko vyriešili experti: Pyramídy postavili ako hrobky mocní, ale naivní faraóni, zúfalo sa snažiac zaistiť si vlastnú nesmrteľnosť.

Nezáleží na tom, že nie je žiadny dôkaz, ani jeho útržok, že tieto pyramídy – v Gíze a Dahšúre – boli vždy používané ako hrobky – a je tu oveľa pádnejší argument, ktorý predpokladá, že neboli. Obrovské kamene ťahali nahor po rampách oddiely robotníkov a len tak sa umiestnili na miesto s lapidárnou presnosťou. Nezáleží na tom, že strojári, kamenári a murári, ľudia zvyknutí presúvať veľké kamenné bloky, trvajú na tom, že sa to týmto spôsobom nemohlo vykonávať, zatiaľ čo nástrojári a strojári študujú presnosť toho všetkého a nedokážu pochopiť, ako to dosiahli ručným náradím. A uznávané matematické vlastnosti, ktoré vykazuje Veľká Pyramída, sú obyčajnými nehodami dizajnu, atď. atď.

Niet pochýb, že rozvlnenie pokojného, hladkého povrchu „jazera konsenzu“, toho bezodného bazéna, kde si „cirkev pokroku’ (ne)verne chodí pre útechu, krst i pre záruku nehynúcej oddanosti „Veľkému Božstvu Status Quo.“ (Tento akt rituálneho intelektuálneho otroctva sa v čudnej terminológii príznačnej pre túto „cirkev“ nazýva „kritickým myslením” a niekedy dokonca „dôvodom.”)

Napriek takmer totálnej kontrole, ktorú má „cirkev pokroku“ nad vzdelávacími systémami sveta (obzvlášť na západe), prekypuje kacírstvom. Široká verejnosť jednoducho odmieta uznať neomylnosť „expertov” a vskutku jasá nad ich rozpakmi, keď nevítané fakty prelomia múry ich prepevných veží zo slonoviny.

Jej predstavitelia sa hnevajú na „nevedomosť a poverčivosť,” pokúšajú sa, aby prešli zákony zakazujúce to, čo neschvaľujú (napr. astrológiu, homeopatiu), organizovaní debunkeri tlačia na médiá, aby verejnosti prinášali len to, čo obdržalo punc súhlasu. Bezvýsledne. Zatiaľ čo mainstreamová tlač zostáva voči Jej nariadeniam prevažne poslušná, televízia a Hollywood sú už menej ústupčivé. Zaujímajú ich doláre, nie dogma, a vo svojej korporátnej amorálnosti neváhajú prezentovať heretický materiál. Dokonca sa nestarajú ani o to, či je to dobré a pravdivé. Inými slovami, pokiaľ to prináša doláre a zhodnotenie, akademický nesúhlas zostáva nepovšimnutým...

- pokračovanie -


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

John Anthony West

Článok vyšiel v New Dawn No. 97 (júl-august 2006)
http://www.newdawnmagazine.com/articles/consider-the-kali-yuga

Preklad: PH

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Egypt - Odhalenie
http://www.cez-okno.net/zakazana-egyptologia


január 19, 2015 18:24 popoludní

 

 

Top