Obrázok používateľa CEZ OKNO
Každý festival, každé mesto je iné

HARMÓNIA Festival zdravia a krásy je veľkým podujatím zdravého životného štýlu – prepojenie zdravia a krásy, krásy tela i duše. Víkendová osvetovo-zábavná akcia, tip na spestrenie jarných a jesenných dní.
Festival pre vás pripravujeme od roku 2011. Začali sme Prešovom, pokračovali Popradom, Bardejovom, Banskou Bystricou. Ďalšie mestá, kam smerujeme sú Košice, Žilina, Nitra, Trnava a iné.
Súčasťou každej HARMÓNIA Festivalu zdravia a krásy sú najmä:
- zaujímavé prednášky s odborníkmi na aktuálne témy zdravého životného štýlu
- kontraktačno-predajné výstavy so zameraním na zdravie, krásu, relax, wellness a ezoteriku
- doplnkový program pre dospelých aj deti - merania a diagnostiky zdravia, výživové poradenstvo, ukážky líčenia, masáží, cvičenia, numerológia, veštenie, tarot, fotenie aury, detský kútik s tvorivými dielňami, autogramiády známych autorov kníh o zdravej výžive a iné


Rozhovor s Katarínou Mikulákovou

www.akcieprezdravie.sk


HARMÓNIA - nádherné slovo, čo Vás napadne ako prvé pri jeho vyslovení? :)

Súhra, kompatibilita, spokojnosť, naplnenie, pokoj, ladnosť. Prepojenie tela i duše, krásy tváre, tela i ducha, vyváženosť života - súkromného i pracovného. Vízia, cesta, cieľ.

Čo predchádzalo rozhodnutiu venovať sa naplno organizovaniu eventov?

Tak ako všetky veľké zmeny v živote, i tejto predchádzalo rozhodnutie, dlhé premýšľanie a najmä nespokojnosť. S pôvodnou prácou, vnútorným nepokojom, dlhodobým stresom. K tomu sa pridala silná potreba byť "sama sebe šéfkou" a predovšetkým robiť niečo naozaj zmysluplné.
Denno-denne si uvedomujem, že začať podnikať a robiť festivaly, semináre, prednášky zamerané na šírenie osvety v rámci prevencie chorôb, uchovania zdravia a krásy, pozitívnej komunikácie, bol dobrý krok.


Festivaly HARMÓNIA organizujete v rôznych mestách Slovenska, kde všade ste už podujatia organizovali a čo chystáte najbližšie?

HARMÓNIA festival zdravia a krásy sme doteraz opakovane organizovali v Prešove, v Poprade, ale tiež v Bardejove a v Banskej Bystrici. Najbližšie naplánované mestá sú Košice (19. októbra 2013) a Poprad (9. novembra 2013). V blízkej budúcnosti jedného roka plánujeme i Žilinu, Nitru, Trnavu. Všade je potrebné hovoriť o zdraví, prevencii chorôb, zdravom životnom štýle.


O ktoré témy je na festivaloch najväčší záujem? Ponúkate i rady ako sa vysporiadať s tzv. civilizačnými chorobami?

Každý festival, každé mesto je iné. Ale štandardne, čo sa prednášok týka, veľký úspech má téma zdravého chudnutia a štíhlej línie, prírodného liečiteľstva a tipov, ako sa stať sám sebe lekárom.
Obľúbené sú i témy osobnostného rozvoja, zlepšovanie komunikácie, vzťahov (k sebe samému, partnerských). Pozitívnu odozvu sme zaznamenali i u tém tradičnej čínskej medicíny, zdravého životného štýlu, či otázky očkovania.
Pravdaže, na každej HARMÓNII dostavajú ľudia konkrétne tipy, ako sa popasovať s civilizačnými ochoreniami. Hlavnou myšlienkou ostáva - dôležitejšia je prevencia ako liečba chorôb.


Dopĺňajú bohatý program festivalov i ďalšie akcie počas roka? Poriadate i semináre či kurzy spojené s pobytmi?

Okrem veľkých podujatí zdravého životného štýlu HARMÓNIA Festivalov robíme aj iné, menšie podujatia. Samostatné prednášky o zdraví, prevencii chorôb, kurzy zdravého varenia, prednáškové podvečery spojené s ochutnávkami zdravej stravy, meraniami a diagnostikami, ale tiež semináre samoliečenia, ušných a telových sviečok či seminár spojený s meditáciami Spoznaj sám seba.
Aktuálne pribúdajú aj jedinečné semináre v spolupráci s MUDr. Vladimírom Savčenkom – Esencie muža a tiež veľmi prínosné semináre pre ženy - Ako sa stať obdivuhodnou ženou? Mnohé zo seminárov sú spojené s pobytom v príjemných wellness zariadeniach či domáckych penziónoch.


Ako sa podarila spolupráca s tak zaujímavými ľuďmi z domova i zahraničia?

So všetkými lektormi som sa stretla pri organizácii HARMÓNIA Festivalov. A páčilo sa im, ako to robíme, videli a cítili naše nadšenie. Ďalšia spolupráca z toho vyplynula úplne prirodzene.

Mohli by ste ich našim čitateľom predstaviť?

MUDr. Vladimír Savčenko:

Známy psychoterapeut MUDr. Vladimír Savčenko už viac ako 30 rokov študuje problémy ľudskej psychiky, medziľudských vzťahov, vzájomnej komunikácie, prejavovaných emócií a psychológie sexuality. Na základe toho vytvoril unikátne vzdelávacie programy. Ich úlohou je liečiť ľudské vedomie, šíriť osvetu a robiť prevenciu formou vzdelávania. Tieto jeho technológie = návody odovzdáva čo najširšiemu okruhu záujemcov. Predovšetkým ale pracuje sám na sebe. Sleduje aj najnovšie poznatky v oblasti zdravej výživy a telesného pohybu. Je tiež autorom knihy s názvom Svět tvých iluzí aneb abeceda psychoemocionálního života.

Viktória Sentpéteryová:

Zakladateľka centra Obdivuhodná žena v Poprade, autorka knihy Obdivuhodná žena. Je absolventkou kurzov medzinárodne uznávaného psychoterapeuta MUDr. Vladimíra Savčenka. Žije a pracuje vo Svite. Robí prednášky, kurzy, semináre, na ktorých sa venuje ženám (ale v poslednom období si k nej cestu nachádza stále viac mužov). Dvíha im sebavedomie a učí ich láske k sebe samej, k sebe samému. Robí tiež individuálne konzultácie zamerané na podrobný rozbor osobnosti, kde zistí, odkiaľ zranenia pochádzajú, zbaví svojich klientov bolesti a následne ponúkne nový model správania a zbavenia sa nefunkčných a zastaraných vzorcov správania. „Jeden z mojich smelých plánov je otvoriť centrá Obdivuhodná žena v každom meste Slovenska.“ Na HARMÓNIA Festivale zdravia a krásy sa predstaví s jednou z najobľúbenejších prednášok.

Iveta Fehérová:

Je slovenským výrobcom najväčšieho spektra ušných, telových a čakrových sviečok. Pochádza z Veľkého Krtíša, je vydatá a má dve deti. Alternatívnej medicíne sa venuje viac ako 15 rokov. Šesť rokov cvičila karate a silový trojboj. Absolvovala kurzy: Terapia Su-jok, všetky stupne sviečkovej a duchovnej terapie, Kurz energetického liečenia. V minulosti vo svojom Centre pozitívnej energie robila prístrojové merania energií a predaj bioinformačných prípravkoch Diochi. Od roku 2003 učí ľudí, ako sa stať sám sebe lekárom a používať jednoduchú metódu sviečkovania, ktorej je veľkou propagátorkou. To, ako sviečkovanie ušnými, telovými a čakrovými sviečkami využívať v praxi sa môžete naučiť na kurzoch, ktoré organizuje na rôznych miestach Slovenska.

Štefan Zakuťanský:

Autor prednášky je autorom knihy Samoliečba zápalových ochorení, kde popisuje fungujúci prírodný zákon: „Bez ohľadu na to, či sa jedná o obyčajný alebo chronický zápal v tele, sa ten vďaka cielenej masáži hojí“. Samoliečebná metóda je zakódovaná v živočíchoch vo forme pudu, podobne ako je vrodený sací pud. Táto samoliečebná metóda je vlastná úplne každému človeku. „Aj naši predkovia po celé generácie využívali automasáž v každej domácnosti ako prvú pomoc, prvotné ošetrenie v každej domácnosti“.
Štefan Zakuťanský, vedúca osobnosť samoliečebnej metódy, už viac ako 20 rokov propaguje slovenskú tradičnú liečebnú metódu a dáva ju opäť do povedomia širokej verejnosti. Prednáška i kniha prinášajú užitočné rady nielen o liečení chorôb, ale najmä o ich prevencii. Masáž je prvým liekom, ktorý si každý môže užiť sám. „Aj tá najobyčajnejšia masáž vie pri rôznych ochoreniach, neduhoch a ťažkostiach, ktoré sa podieľajú až na 80%-nej chorobnosti, poskytnúť vysokoúčinnú a efektívnu pomoc.

Je možnosť uchádzať sa o miesto prednášajúceho na niektorom z Vašich podujatí?

Všetky veľké festivaly HARMÓNIA sa pripravujú s veľkým časovým predstihom. Pri košickej akcii máme prednáškové miesta už od júla obsadené. Ale pri ďalších akciách sa určite nájde prednáškové miesto. Prednášajúcich však starostlivo vyberáme a oslovujeme takých, o ktorých predpokladáme, že vedia poslucháčov zaujať. Témy, forma prednášok i samotní prednášajúci musia byť pre podujatie a samotných návštevníkov prínosom. Ak sú informácie na prednáškach podané zábavne, so štipkou humoru, je to len bonus navyše.

Môžeme sa tešiť niekedy v budúcnosti i na obrazový záznam vybraných prednášok?

Určite áno.

Čo by ste odkázali svojim fanúšikom i všetkým budúcim návštevníkom festivalov HARMÓNIA?

Starajte sa o seba a svojich najbližších a o to vzácne, čo máte. O zdravie, pohodu, pokoj v duši. Pestujte zdravé vzťahy, športujte, jedzte zdravo, spoznávajte nových ľudí, nové veci. Príďte načerpať veľa pozitívnej energie a nových poznatkov na jedno z našich podujatí – HARMÓNIA Festival zdravia a krásy. Tešíme sa na Vás.

Viac informácií o tomto podujatí nájdete na www.HarmoniaFest.sk

Ďakujem za rozhovor: )

CEZ OKNO sa zhováral Sokol

exkluzívne.cez.okno


VIDEO S KATARÍNOU MIKULÁKOVOU nájdete na tejto adrese

Súvisiace:

PR články
http://www.cez-okno.net/rubrika/pr-clanky


september 10, 2013 23:42 popoludní

 

 

Top