Obrázok používateľa CEZ OKNO
Kníhkupectvo Eugenika v Petržalke – najširší sortiment z oblasti ezoteriky a zdravého životného štýlu na jednom mieste

V Bratislave v Petržalke funguje už vyše 20 rokov predajňa kníh Eugenika. Na rozdiel od kníhkupectiev ›› v Košiciach a ›› Bystrici, ktoré sme navštívili minulý, resp. predminulý týždeň a ktoré sú situované v krásnych historických budovách, sa tá petržalská nachádza v moderných priestoroch a tomu zodpovedá aj jej naladenie. Je to tu svetlejšie, priestrannejšie, prehľadnejšie a živšie.


Nečakajte však nič z hektickej nablýskanej atmosféry veľkých nákupných centier. A hoci toto kníhkupectvo leží viac-menej na bratislavskej periférii, nemá núdzu o zákazníkov, ktorí tu nachádzajú akési útočisko práve pred svetom super-hyper-marketov.

- Každý deň pred otvorením predajne sa snažíme všetko zabezpečiť a pripraviť tak, aby sa tu ľudia cítili dobre a radi sa sem vracali. A to sa netýka iba špeciálnej ponuky tovaru, ale aj príjemného prostredia, vhodného na nakupovanie i oddych, ktoré u nás dotvára nevtieravá hudba a vôňa, hovorí vedúca predajne Monika Jančíková.

- V ponuke okrem kníh máme široký výber doplnkového tovaru, z takmer celého sveta, minerály a polodrahokamy, čaje, masážne oleje a mnoho ďalšieho, všetko za veľmi dobré ceny. Vždy prinášame niečo nové a snažíme sa vychádzať v ústrety zákazníkom, pretože naši zákazníci sú pre nás veľkou Inšpiráciou. Čo teda možno znie ako nejaká reklamná fráza, ale pre nás je to proste fakt.

Pani Monika mala vlastnú predajňu a čajovňu Bardo v centre Bratislavy, ale pred desiatimi rokmi zakotvila v Eugenike: 
- Je to ako keď sa v noci otočíte na druhý bok, všetko pokračovalo ďalej ako v peknom, naplnenom sne. Ja ako predavačka môžem povedať, že ma najviac o obchode naučili práve zákazníci. Vidieť spokojného zákazníka je odmenou a naopak nespokojného veľkou inšpiráciou pre lepšiu zmenu. Kontakt so zákazníkmi je u nás dosť osobný, takže mi nie sú ľahostajné ani ich otázky a problémy, s ktorými sem často prídu a potrebujú sa poradiť, porozprávať o nich.

V rámci predajne je možnosť objednať sa aj na „veštenie“, alebo trochu inak povedané, „ezoterické poradenstvo“. Monika je totiž veľmi dobrá a skúsená vo výklade kariet a šéfredaktorka vydavateľstva Eugenika pani Zuzana Šestáková sa zasa roky venuje astrológii.

- S pomocou kariet sa dá odhaliť, čo je skryté, objaviť iný uhol pohľadu na svoj život alebo na situácie, ktoré sa opakujú, a tiež v nich uvidieť pravdepodobný vývoj v dohľadnej budúcnosti. Používam najmä karty Lenormand a Symbolon. Viem tomu, kto sa cez karty na niečo pýta, poradiť, vysvetliť, ako by bolo najlepšie pristupovať k danému problému, aj ako asi situáciu vidí iná osoba, (v rámci vzťahových výkladov), vysvetľuje pani Monika.

Astrológia, ako sme sa ďalej dozvedeli, je vynikajúca na to, aby človek lepšie pochopil, prečo sa v jeho živote dejú určité veci, k čomu ho to chce priviesť, aký potenciál sa skrýva v krízach, konfliktoch alebo nejasných stavoch. Šéfredaktorka Zuzana sa tiež zameriava na vzťahy (ľúbostné aj iné) a ich rozbor s pomocou porovnávacieho a kompozitného horoskopu.

Pokiaľ ide o to, čo ľudí zaujíma najviac – teda predpovedanie budúcnosti, tam im obe dámy radi pripomínajú, že svoju realitu si sami vytvárame tým, čo vlastne naozaj chceme, ako sme naladení a ako sa na veci dívame.

- Mám proste rada ľudí a ten medzi-priestor medzi tvrdou realitou vonku a našou predajňou, kde sa všetko spomalí a funguje doslova v prítomnom okamihu, v ktorom sa častokrát udejú veľké zmeny. Myslím, že by to malo byť samozrejmosťou predavačky komunikovať so zákazníkmi aj na mimo-verbálnej úrovni, hovorí sympatická pani Monika. Takže sa snažím ľudom empaticky poradiť vo výbere kníh a nasmerovať ich k tomu, čo by ich mohlo osloviť.  A určite to nie sú iba knihy. Čo sa týka doplnkového tovaru, som ako dieťa, nadšená zo všetkého - liečivé kamene, čaje, hrnčeky, mandaly, sošky, meditačné, ochranné predmety... všetko čo vytvára harmóniu a dáva nám silu vyliečiť sa, nabiť, usmievať, dôverovať, milovať. A moje nadšenie sa snažím šíriť aj naokolo.

- Občas  sa mi stáva, že ľudom (smutným, nešťastným, vystresovaným) kúpim niečo za svoje peniaze, nejakú drobnosť, cítim to tak v tom momente, je to spontánne, situačné. Väčšinou mi potom celý prekvapený hovoria, že sa im ešte nikdy takéto čosi nestalo, alebo mi prídu poďakovať, že im to zmenilo život, v tej chvíli to bolo niečo... čo vôbec nečakali. A naopak, aj mne občas prinesú darčeky, doma vyrobený orgonit, alebo mi kúpia chia semienka, čokoládku...

- Minulý týždeň tu bol napríklad jeden zákazník, kupoval knihy (za viac ako 140 EUR), kde sa núkala výhodná zľava. Povedal, že nechce zľavu, začudovala som sa, však mu to urobí teraz, keď máme ›› výhodné akciové zľavy, rozdiel aj 30 EUR... povedal, že on sem nechodí kvôli zľavám a chce podporiť Eugeniku a nech mu „sľúbime“, že nezatvoríme a ešte dlho vydržíme na trhu :-)

- Čo sa týka mojich záujmov, pokračuje pani Monika, je to budhistická filozofia, učenie, prax, ktorá, keď sa jej poctivo venuješ, automaticky otvára dvere k všetkému ostatnému. A keďže som zvedavý človek, tak rada objavujem, okrem toho nič nepodceňujem.

- K sviatkom a do Nového roka prajem všetkým, ale najmä tým zákazníkom, ktorí sa mi sťažujú, že síce máme toľko skvelých kníh, ale oni ich nemajú kedy čítať, nech si teda ten čas na dobrú knihu nájdu a ak sa im to v najbližšej dobe aj nepodarí, nech nezúfajú. Kniha je ozaj ten skvelý priateľ, ktorý počká a vo vhodnom čase sa pripomenie a zmení život k lepšiemu. Len jej treba dať príležitosť. A teda knihu, ktorá človeka priťahuje, mať uloženú najlepšie niekde, kde na ňu, až príde ten čas, môže padnúť zrak...

Naša návšteva kníhkupectva Eugenika v Petržalke u pani Moniky bola ozaj príjemná a inšpiratívna. Radi sem zavítame opäť. Veď tu okrem milého a šikovného personálu a harmonického prostredia človek nájde (a tu musíme súhlasiť s reklamným letákom) najširší sortiment z oblasti ezoteriky a zdravého životného štýlu na jednom mieste:
■ viac ako 3000 titulov (knihy, karty, receptáre)
■ darčekový tovar, sošky, misy a meditačné predmety z Indie, Tibetu, Číny a Vietnamu
■ kamene, drúzy, minerály, polodrahokamy z Madagaskaru, Brazílie, Ruska a Číny
■ vonné tyčinky, vykurovadlá, vonné a masážne oleje a soli
■ bylinkové čaje, masážne pomôcky
■ predmety Feng Shui, čínske mince, amulety
■ orgonity, biorezonátory, ochranné náramky, tvarové žiariče a rušiče a mnoho ďalšieho. Jednoznačne odporúčame navštíviť :)


Navštívte predajňu KNIHY-MYSTIK v Bratislave (Petržalka)
Iľjušinova 2, 850 00 Bratislava 5
Otvorené Po-Pia 10.00-18.00, tel./fax: 02/6381 4653, 02/6381 0659
e-mail: predajna@eugenika.sk
viac informácii tu: http://www.eugenika.sk/predajna-bratislava


Súvisiace:

Seriál: EUGENIKA TOUR 2015
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-eugenika-tour-2015


Autori: 
Sekcie: 
december 14, 2015 21:05 popoludní

 

 

Top