Obrázok používateľa CEZ OKNO
AREA 51 I.

Oblast 51 byla založena v roce 1957 a plnila funkci jaderné základny, ve které letecká továrna Lockheed zdokonalovala výzvědná letadla pro potřeby CIA. Dodnes se tu testují nejnovější americké zbraně, mezi jinými tu probíhaly zkoušky s bombardérem Stealth. Oblast 51 byla vždy obestřena tajemstvím. Americké letecké síly potvrdily její existenci teprve v roce 1994. Na obrovitém teritoriu Nellis Air Force Range existuje území, které je téměř pro všechny piloty světa tabu. Tomuto území se říká Dreamland. Ať to zní jakkoli paradoxně, ani piloti z Nellis nejsou oprávněni vniknout do vzdušného prostoru nad tímto územím. Letci ho znají vzhledem k jeho pravoúhlému tvaru kromě jiného jako The Box (Bednu), ale bývá rovněž označován jako Red Square (Rudý čtverec). Této zóně je nutné se za každou cenu vyhnout. Všichni piloti, kteří létají kolem zmíněné oblasti dobře vědí, že porušení zmíněného zákazu může snadno skončit sestřelením a smrtí. Od 11. srpna 1961 je tato oblast - vzdušný prostor R-4808 - oficiálně vyhlášena za uzavřenou. Dreamland neboli "Země snů" je skryta za vysokými horskými pásmy.

Pohled na mapu odhalí, že tato nejvíce uzavřená oblast představuje území o rozloze zhruba 40 x 40 km na němž se nacházejí dvě vyschlá jezírka. Na severovýchod od obou jezer se nachází Groom Dry Lake. Ačkoli existují fotografie, které jednoznačně prokazují, že na jeho západním břehu je vybudována opravdu veliká vojenská základna a sposta věrohodných svědků, armáda i další oficiální místa hrají při dotazech na poslání tohoto komplexu už dlouhé roky mrtvého brouka. A ještě více se zamlžuje stav v souvislosti s druhým vyschlým jezerem jihozápadně od Groom Lake v oblasti Area 51. O Papoose Lake toho doposud víme jen velmi málo. Rozkládá se hlouběji a skrytěji v Dreamlandu a lze ho jako světlou plochu pozorovat a rozpoznat jen z nejvyšších a velmi vzdálených horských vrcholků. Jezera Groom a Papoose jsou vzájemně oddělena horským pásmem Papoose Mountain Range. A právě v tomto pohoří se podle všeho nachází jedno z největších tajemství naší planety. Přísně střeženou oblast v Nevadě zřejmě znají všichni čtenáři minimálně z doslechu. Jsou zde testovány nové experimentální letouny a údajně jsou zde ukrývány i mimozemské technologie, na kterých se neustále pracuje a vědci se z nich snaží získávat nové technologické poznatky. Skutečnost je taková, že se zde opravdu nachází zřejmě nejdelší rozjezdová dráha na světě a že na základnu není odnikud vidět. Poslední pozorovací bod vzdálený 17 kilometrů od základny zabrala před pár lety armáda a nyní je celý prostor neprodyšně uzavřen všem očím. Letecký provoz nad oblastí je zakázán až na vojenské lety.

Místní obyvatelé často na obloze pozorují neidentifikovatelné létající objekty - UFO (pozor neplést s mimozemšťany!) a na této popularitě založila i většina z nich svoje živobytí. Takže zde můžete najít jedinou "Mimozemskou dálnici" na světě nebo bar U mimozemšťana apod. Nutno podotknout, že celou záhadu notně podněcuje vláda USA, která až donedávna tvrdila, že žádná Oblast 51 neexistuje. Teprve v roce 1995 podepsal prezident Clinton výnos, který oficielně ustanovil Oblast 51 vojenským územím. Na jednu stranu tak vlastně řekl, že tato oblast skutečně existuje a zacpal ústa lidem, kteří tvrdili pravý opak, na druhou stranu znemožnil vyšetřovatelům předvolat jako svědky zaměstnance Oblasti 51. Vzhledem k tomu, že Oblast 51 je nyní oficielní vojenský prostor jsou všichni zaměstnanci vázáni vojenským tajemstvím. 2. 1. běžel právě o Oblasti 51 velice zajímavý pořad na programu ČT2 "Oblast 51 - skutečný příběh". Popisovali zde celý průběh dění od založení Oblasti 51 až do současnosti. O UFO zde nepadlo ani slovo a oficielní vládní představitelé prohlásili, že pozorování neidentifikovatelných předmětů nad touto oblastí bylo pozorování experimentálních letounů. NSA a CIA prý povídačky o UFO schválně podporovaly, protože každá dezinformace je lepší, než žádná informace. Všichni se údajně honí za něčím, co neexistuje a zatím se na ostatních základnách pěkně v klidu pracuje.

V Oblasti 51 se již nemusí uskutečňovat příliš mnoho experimentů Pouze stačí neprodyšně uzavřít celé okolí, celý prostor elektronicky zabezpečit, rozmístit výstražné tabule a najmout kvalitní bezpečnostní službu vyzbrojenou ostrou municí Je to účinnější než velká reklamní kampaň.

Lidem se totiž zdá podivné, co že v opuštěné krajině tak přísně hlídají a o zábavu je postaráno. Tajné projekty se v klidu přesunou na jiné základny - buď letecky, nebo podzemním tunelem, kterým jsou údajně všechny hlavní utajované základny vybaveny. Výzkum může nerušeně pokračovat bez svědků i nadále a pozornost je vázána někde jinde. Pouze musí být původní prostor pečlivě střežen, protože jak i zaznělo v pořadu na ČT2 s největší pravděpodobností jsou prostory Oblasti 51 zamořeny toxickým odpadem a někteří bývalí zaměstnanci základny podali na své bývalé zaměstnavatele žalobu pro poškození zdraví, neboť museli tento toxický odpad bez náležitých ochranných pomůcek pálit, což je také zakázané. Největším problémem pořadu však podle mého názoru bylo kategorické popírání všeho nevysvětlitelného. Když řekne oficielní zástupce vlády, že veškerá pozorování podivných úkazů na obloze jsou experimentální letouny je to podle tohoto pořadu svaté a není potřeba nad tím dále dumat. Veškeré projekty, které na základnách probíhají, jsou sice tajné, ale nejedná se o nic neobvyklého. Nechci tvrdit, že na základně Oblast 51 byly nebo jsou umístěny zbytky mimozemské lodě nebo dokonce živí mimozemšťané, kteří si zde vyměňují technologie s lidmi. Ale na druhou stranu si myslím, že rozhodně ne všechna pozorování neznámých létajících objektů lze vysvětlit vojenským výzkumem.

Oblast 51 se nachází v okolí vyschlého jezera Groom Lake v poušti Nevada. je tajnou vojenskou základnou, jejíž existenci až do nedávna americká vláda odmítala. Byla vystavěna v padesátých letech jako základna armády. Existenci tohoto přes 3.500.000 akrů velkého území připustila americká vláda pod tíhou důkazů až poté co se objevili svědci, kteří tvrdili, že viděli mimozemské plavidlo zkoumané pracovníky americké armády. Podle podrobné mapy této oblasti obrovská soustava budov vůbec neexistuje. Žádné budovy, podzemní bunkry ani fantastických 9,5 kilometrů dlouhá startovací rampa. Letečtí konstruktéři a odborníci si zatím marně lámou hlavu nad tím, k čemu by mohla sloužit skoro deset kilometrů dlouhá startovací rampa, vedoucí přes jezero Groom. V oblasti 51 v minulosti proběhlo mnoho tajných projektů. Byly zde testovány Lockhead U-2 nebo F117A Stealth. Nyní zde pravděpodobně probíhá projekt Aurora. Je to krycí název projektu tajného vojenského letadla SR71-Blackbird. Je zajímavé, že všechny tyto projekty souvisely s vysokorychlostními letadly.

Ostraha Dálnice 375 vede skoro až do centra oblasti 51. Americká armáda vám však zamezí přístup po této silnici, velice rázně vás donutí odjet a ještě vás legitimuje. V okolí základny S-4 jsou rozmístěny miny, kamery a bariéry z ostnatého drátu. Letecký prostor nad Area 51 je nejstřeženější vzdušný prostor na světě. Za vniknutí do oblasti 51 jsou vyměřovány pokuty přes 5.000 amerických dolarů. Někteří svědci dokonce tvrdí, že byli svazováni, pečlivě prohledáváni a někdy vyslýcháni nepřetržitě i 8 hodin. Někteří z těch kdo se "prohřešili" byli uvězněni i 10 měsíců za ohrožení Národní bezpečnosti. Proč? Ukrývá zde americká vláda havarovaná UFO? Někteří svědci tvrdí, že ano.

- pokračovanie -

Zdroj: astrollogie.net


Všetky časti seriálu postupne nájdete na tejto adrese.


Súvisiace:

Seriál: UFO a armádne tajné projekty
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-ufo-a-armadne-tajne-projekty

Seriál: Válka v Dulce
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/valka-v-dulce

jún 21, 2010 05:04 dopoludnia
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top