Obrázok používateľa CEZ OKNO
KVALITNÍ ŽIVOT

Nechceme nudit dlouhými a nezáživnými články, ale naopak uvést to nejzajímavější s možností praktické aplikace (v případě zájmu se dají podrobnosti dohledat jinde) – což nám při zpětných reakcích čtenáři potvrzují slovy „přečetl jsem váš časopis od začátku až do konce“.

Rozhovor s Renatou Steinmetzovou


Časopis KVALITNÍ ŽIVOT je známy v Čechách i na Slovensku. Čo o ňom čitatelia celkom určite nevedia? :)

Hezká otázka s nahlédnutím pod pokličku. -) Říkáme, že náš časopis připravujeme pro dospělé čtenáře – tím máme na mysli nikoli věk, ale mentální dospělost. Naším záměrem je opravdu pomoci lidem žít kvalitní život a přinášet jim inspiraci a radost. Témata vybíráme s tímto záměrem. Harmonie mezi duševní, duchovní a fyzickou stránkou jednotlivého člověka, v rámci celého "člověčenstva", zvířátek a planetou Zemí. Od březnového čísla například jsme odstartovali pravidelnou rubriku Pohyb pro zdraví, kde chceme zábavnou, naučnou a praktickou formou podpořit také fyzické tělo. -). Některé záměry jsou bedlivému čtenáři zřejmé. Například, že nechceme nudit dlouhými a nezáživnými články, ale naopak uvést to nejzajímavější s možností praktické aplikace (v případě zájmu se dají podrobnosti dohledat jinde) – což nám při zpětných reakcích čtenáři potvrzují slovy „přečetl jsem váš časopis od začátku až do konce“.

Pak také, že nepoužíváme "umělé" fotografie, ale 90% máme vlastních, případně od našich autorů, a vlastní umělce pro kresby. Takže tím se rozhodně odlišujeme od většiny. Důvodem je pozitivní energie a vlastní osobitý styl. Vždyť okem přijímáme nejvíce informací, proto už jen pohled na pěkné fotografie a grafické zpracování člověka pozitivně nalaďuje.

Je šanca stať sa prispievateľom či redaktorom, alebo časopis pripravuje stály tím?

Jsme v každém případě otevřeni námětům a chceme psát o tématech, která jsou ve společnosti diskutovaná a vyhledávaná. Kromě stálé redakce máme několik pravidelných přispěvatelů – odborníků ve svém oboru, další neustále oslovujeme sami. Pokud by někdo měl zájem o spolupráci, rádi to posoudíme a zvážíme, aby to odpovídalo našemu směru a hodnotám, které prezentujeme. Někdy si ovšem lidé pletou inzertní placenou spolupráci s redakčními články, to je třeba rozlišovat. V rámci naší vize o posilování soudržnosti České republiky a Slovenska začínáme zveřejňovat články od slovenských autorů ve slovenštině. Na této parketě tedy uvítáme posily. -))

Našťastie je už dávno preč doba, kedy bola o dobré magazíny núdza, aj tak však nevládne spokojnosť. Ale recept na naozaj dobrý magazín kritici neponúkajú :) Na čo sa môžu čitatelia v pravidelných rubrikách tešiť u Vás a aká je vízia do budúcnosti?

Ano, máte pravdu, že časopisů je dostatek a to je dobře, každý si může svobodně vybírat. Druhá strana mince je jejich obsah. Vzhledem k tomu, že žurnalistiku mám vystudovanou a mnoho let máme dohromady v redakci odpracováno v různých médiích, známe dobře i historický vývoj a proměnu žurnalistiky respektive témat. Z našeho pohledu mnoho titulů vidí ve čtenáři jen konzumenta, obsahy bývají plytké a nikam nevedoucí, dochází k odosobnění. Jistě je to byznys, jako každé jiné podnikání, ale my si uvědomujeme i zodpovědnost za naše dílo a chceme být užiteční. Otázkou také je, co ve Vašem pojetí znamená dobrý magazín? Je to počet výtisků, míra zisku, počet stran? Pro mě osobně je měřítkem třeba to, když si čtenáři dokupují všechna naše čísla i zpětně, aby je měli kompletní, ukládají si je doma do archívu a poděkují mi, že vůbec náš časopis vychází. Vize do buducna je jasná – tvořit časopis pro Kvalitní ŽIVOT. Také se chceme stále zlepšovat a přizpůsobovat době, proto připravujeme změny v grafické podobě, časopis je možné stáhnout i v elektronické verzi do tabletů, mobilů a PC. Z obsahu, kromě stávajících rubrik, teď mohu prozradit novinku: mýtická a zajímavá místa. Další budou překvapením.

MORINGA. Zázračný jedlý strom. Hovorí sa o ňom dokonca ako o najhodnotnejšej rastline na svete. Je to pravda?

ANO, v současné době je Moringa oleifera opravdu nejvýživnější známá rostlina – potravina na světě. Obsahuje více než 90 životně důležitých látek ve správných kombinacích, což analýzami dokázali "nedávno" američtí a poté evropští vědci, když důkladně prozkoumali její složení. Důležité je, že se o morinze zmiňují již Védy, poté hodně Ájurvéda, olej ze semen používala Kleopatra. Tedy je vidět, že účinky této rostliny jsou prověřené tisíletími a nejedná se o nějaký módní výstřelek nebo průmyslově zpracovaný výrobek. Nám Evropanům byla třošku ukryta, protože zde nemá ideální podmínky pro pěstování – jediná evropská je právě na Tenerife. Šamani z Ájurvédy do světa její účinky nevykřikovali, proto o ní západní svět mnoho nevěděl.

Dalším důležitým faktorem je, že moringa je doporučovaná i takovým citlivým a rizikovým skupinám jako jsou těhotné ženy a kojící matky. V Africe se jí říká právě proto "nejlepší přítel matky". Dokáže dokonale zásobit tělo potřebnými živinami. A dosvědčují to nejen několikaleté zkušenosti konzumace v Evropě, ale hlavně národy, kde se přirozeně pěstuje. Proto, když jsem hovořila s indickým nádím o morinze – řekl mi, že doma jí každý den salát z čerstvých listů, protože má na dvoře vlastní moringový strom a jí ho hlavně kvůli trávení, síle a potenci, kluci z Jamajky mi prozradili, že jsou zvyklí chroustat semena z moringy jako oříšky, protože jim čistí organismus a poskytují vitalitu, žena z Etiopie mi řekla, že si olejem ze semen pravidelně natírá pokožku, paní z Brna byla nadšená, když zjistila, že jí ve Venezuele vlastně podávali moringu jako božskou rostlinu pro uzdravení, atd...

V akých podobách sa s Moringou môžeme stretnúť v našich končinách?

Prakticky ve všech. Lze zakoupit semena a pěstovat moringu v teplém slunečném prostředí (já mám například doma za oknem dvě rostliny již 3. rokem). Pro pravidelný příjem živin je potom ideální sušený prášek z listů moringy, musí být sušen do 42 stupňů jako RAW FOOD, aby měl aktivní enzymy (kupujte si jen takový prášek, který je jasně zelený, voní, chutná a jeho konzistence není jako písek!!! A ideálně, když vám dodavatel může poskytnout i mikrobiologické testy. Kvalita je opravdu velmi odlišná). Tato varianta je nejrozšířenější, případně prášek ve formě kapslí a tablet pro jednodušší konzumaci a citlivější žaludky. Naše kapsle jsou i pro vegany, což také není zcela běžné. Další samostatnou kapitolou je olej ze semen. Tento je výborný na pleť, na vrásky, ekzémy, pigmentové skvrny, akné, vlasy, revmatiské potíže i pro vnitřní užívání.

Semena totiž umí čistit vodu a olej z nich je antibakteriální a protiplísňový. To jsou zakladni dvě kategorie sušené listy a olej. Z naší evropské moringy z Tenerife pak následuje celá ředa speciálně vyvinutých produktů. V krákosti zmíním potraviny: různé druhy čajů, kokosový olej s moringou, kokosová mouka s moringou, špaldové těstoviny s moringou, čokoláda s moringou, sušená rajčata či papriková pasta s moringou, koření s moringou, papája s moringou, lněný olej s moringou. Dále drcená moringa nebo peletky pro zvířátka, moringový koncentrát na hnojení rostlin a celá řada BIO kosmetiky s extraktem listů či olejem – krémy, šampony, sprchové gely, tělová mléka, mýdla, atd.

Vidíte, že produktová nabídka je široká a konzumace moringy jednoduchá. Výrobky jsou jedinečné a ve speciálně vyvinutých kombinacích něměckých výživových specialistů a dalších odborníků. Andreas (majitel moringových zahrad na Tenerife) chce zlepšovat svět a v rámci jeho filozofie se vyrábí produkty jen veganské, s absencí jakékoliv zvířecí přísady, kosmetika je velmi blízká přírodě a rostliny mají láskyplnou péči, což se promítá i do výrobků z nich. Teď trochu odbočím: Před pár dny mi od něho přišel email, protože byl na vyšetření srdce u německých lékařů na nejmodernějším přístroji. Prozradím vám, že kouřil od svých 17 let do loňského roku – tedy 30 let bez přestvávky cca 2 krabičky cigaret denně. Skončil s kouřením ze dne na den před 7 měsíci. Když mu lékař sděloval, že má srdce jako zvon a o 10 let mladší, něž je jeho biologický věk, nechtěl mu absolutně věřit, že vůbec někdy Andreas kouřil. Ano, třeba takto moringa umí pracovat – působí jako nejlepší antioxidant a „omlazovač“ organizmu. Když člověk vytrvá, projevují se báječné skutečnosti. -))

Kdo má zájem, ten si určitě nějaký produkt vybere. -))

Natočili ste veľmi zaujímavé rozhovory (►Moringa Oleifera z Tenerife a ►Časopis pro Kvalitní ŽIVOT), môžu sa s Vami čitatelia stretnúť i naživo?

Během roku jezdíme na veletrhy, výstavy a zajímavé akce v rámci obou republik, případně sami přednášíme. Na webu časopisu www.casopiskvalitnizivot.cz se je snažíme avizovat dopředu a tam je možné se osobně potkat. A také toho čtenáři/klienti využívají, což nás opravdu těší. Můžeme takto udělat pozvánku k nám na stánek na dvě velké akce: v dubnu ›› EVOLUTION v Praze a v květnu ›› EZOFEST v Košicích.

Ďakujem za rozhovor a prajem veľa spokojných čitateľov :)

CEZ OKNO sa zhováral Sokol


ČASOPIS nájdete na tejto adrese

MORINGU nájdete na tejto adrese

Súvisiace:

HOVORY CEZ OKNO
http://www.cez-okno.net/hovory-cez-okno


marec 16, 2015 19:18 popoludní

 

 

Top