Obrázok používateľa CEZ OKNO
Kdo byl vlastně Ježíš? část 1.

Byl Ježíš člověk, mýtus nebo Bůh?
Odpověď vás možná překvapí...

Úvod

Po celém světě během staletí bylo mnoho napsáno o náboženství, jeho významu, platnosti a přínosu pro lidstvo. Zvláště na Západě bylo popsáno hodně papíru spekulacemi o povaze a historickém pozadí hlavní postavy západních náboženství, Ježíše Krista. Mnoho lidí se pokoušelo vypátrat Ježíšovu totožnost a vytvořit životopisnou črtu, která buď podpírala víru nebo odhalovala lidštější stránky tohoto bohočlověka, které jej k nám přibližují. Je zřejmé, uvážíme-li strávený čas a energii na toto téma, že křesťanství a jeho legendární zakladatel hrají velmi důležitou roli pro západní myšlení a kulturu.

Rozpory

Navzdory velkému množství této literatury, která je nepřetržitě vydávána, veřejnost jako celek má vážné mezery ve formálním a širokém vzdělání, pokud jde o náboženství a mytologii a většina jedinců je v této oblasti zcela neinformovaná. Co se týče například křesťanství, mnoho lidí je ve většině škol a církví učeno, že Ježíš Kristus byl skutečnou historickou postavou a že jediný rozpor o jeho osobě spočívá v tom, že někteří lidé ho přijímají jako Syna Božího a mesiáše, kdežto druzí nikoli. Avšak zatímco zuří tato debata, je dnes zcela evidentní, že tento spor není vůbec důležitý. Pro většinovou populaci se může zdát být šokující, že vytrvalý a hluboký rozpor v této věci je o to, zda osoba jménem Ježíš Kristus skutečně existovala.

Ačkoli tato debata nemusí být z publikací, běžně dostupných v lidových knihkupectvích, zřejmá, když se na tento problém podíváme více zblízka, zjistíme, že existuje obrovské množství literatury, která logicky a inteligentně ukazuje, že Ježíš Kristus je mytologická postava, stejně jako ostatní řečtí, římští, egyptští, sumerští, féničtí, indičtí nebo jiní boholidé, kteří jsou všichni považováni spíše za mýtické než za historické postavy. Když se ponoříme hlouběji do velkého množství těchto prací, najdeme důkazy, že postava Ježíše je založena na mnohem starších mýtech o hrdinech z celého světa. Objevíme, že tento příběh není historickým líčením osudů vzpurného židovského tesaře, který žil ve fyzickém těle v Orientu před dvěma tisíciletími. Jinými slovy, po celá staletí se ustavičně ukazuje, že tato osoba, Ježíš Kristus, byl vymyšlen a nepopisuje skutečnou osobu, která byla buď „synem Boha“, nebo byla zbožštěna jeho nadšenými stoupenci.

Historie a stanoviska v debatě

Tento rozpor existoval od samého začátku a samotné spisy „církevních otců“ odhalují, že se museli neustále bránit před napadáním pohanskou inteligencí a bránit to, co nekřesťané, stejne jako ostatní křesťané („heretici“) považovali za absurdní a smyšlené historky, pro něž neexistují naprosto žádné důkazy o tom, že se v minulosti udály. Jak říká duchovní Robert Taylor, „A od apoštolských dob bez přerušení, ale nikdy tak silně a důrazně jako v primitivních dobách, byla existence Krista jako člověka co nejusilovněji popírána.“ Císař Julian, který přišel po vládě fanatického a vražedného „dobrého křesťana“ Konstantina, vrátil práva pohanským uctívačům řka, „Pokud si někdo přeje znát pravdu vzhledem k vám křesťané, narazí na vaši bezbožnost, tvořenou částečně židovskou troufalostí a částečně lhostejností a zmateností nežidů, a tím že jste spojili dohromady nikoli to nejlepší, ale nejhorší vlastnosti obou.“ Podle těchto učených odpůrců by se Nový Zákon měl správně jmenovat „Smyšlené evangelium“.

Před sto lety mystik Albert Churchward řekl, „Kanonická evangelia mohou být prokázána jako sbírka rčení z egyptských mýtů a eschatologie.“ V knize Forgery in Christianity Joseph Wheles tvrdí, „Evangelia jsou všechna kněžskými podvrhy, které vznikly století po datu jejich předstíraného vzniku.“ Ti, kdo vymysleli některé ze stovek „alternativních“ evangelií a epištol, které byly během několika prvních století zavrženy, dokonce připouštějí, že se jedná o podvrhy. Přiznává se, že během prvních století existence Církve byly podvrhy hojně rozšířené, tak běžné, že díky tomu vznikla fráze „zbožný podvod“. Takové skutečnosti jsou opakovaně přiznávány v Katolické encyklopedii. Někteří z „velkých“ církevních otců, jako třeba Eusebius, byli svými současníky považováni za neuvěřitelné lháře, kteří pravidelně psali své vlastní výmysly o tom, co „Pán“ řekl a vykonal během svého údajného pobytu na zemi.

Důkaz

Tvrzení, že Ježíš Kristus je mýtus, může být dokázáno nejen díky pracím odpůrců a „pohanů“, kteří znali pravdu a kteří byli zlovolně odmítáni nebo vražděni za jejich boj proti křesťanským kněžím a „církevním otcům“, kteří klamali masy svými výmysly, ale také díky tvrzením samotných křesťanů, kteří neustále prozrazují, že věděli, že Ježíš Kristus byl mýtus, založený na více starověkých božstvech, vyskytujících se po celém známem starověkém světě. V nechvalně známé citaci, připisované papeži Lvu X, ve své hře z roku 1564 biskup z Ossory, John Bale, naznačuje, že papež byl zasvěcen do pravdy, známé ve vysokých kruzích: „Jaký prospěch nemá, že nám přinesl báji o Kristu!“ Jak Wheless říká, „Důkazy o mém obvinění jsou úžasně snadné.“

Gnostici

Dle svých vlastních přiznání, byli první křesťané neustále pod palbou kritiky ze strany velmi vážených učenců, kteří byli svými křesťanskými protivníky napadáni jako „neznabozi“. Tato skupina zahrnovala mnoho gnostiků, kteří vytrvale odmítali sexualizaci jejich božstva, protože může být dokázáno, že křesťané převzali mnoho charakteristik jejich boha a bohočlověka od gnostiků, což znamená „ti, kteří vědí“, tj. volné označení členů různých ezoterických škol a bratrstev. Odmítání gnostiků ze strany křesťanů odhaluje, že křesťanský bohočlověk byl urážkou gnostiků, kteří tvrdili, že jejich bůh nemůže nikdy mít lidskou podobu.

Zdroj: http://www.truthbeknown.com/

Přeložil Ladislav Kopecký

http://bnw-nwo.wz.cz/

Prevzaté z: Probuzeni.blogspot.com


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

máj 05, 2011 14:24 popoludní
 • krát komentár

10 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Longin
  Longinmáj 06, 2011 09:19 dopoludnia

  Komentár: 

  Tento článok je všetko len nie nezaujatý. S vedomosťami jeho autora by som si na nejakú tému netrúfol napísať ani slohovú úlohu. Zjavne o téme života Ježiša Krista veľa nevie možno keby sa nesnažil napísať sektársky a zaujatý článok v prospech nejakého učenia ktorému autor verí naštudoval by si historické fakty ktorých síce nie je mnoho ale dnes už existuje zopár zmienok o Ježišovi ako historickej postave či už v starých rímskych záznamoch tak na náhrobkoch jeho rodiny tiež vo zvytkoch ad mŕtveho mora a podobne
  Nebudem tu písať ako to vlastne s Ježišom bolo pretože to je vzhľadom na málo dôkazov skôr otázka viery obzvlášť jeho Božský pôvod ale iritujú ma články účelovo písané jedným smerom . Mnoho z vás napríklad berie Zeitgaist či ako sa to píše ako písmo sväté ale keby ľudia ktorí tento dokument pozerali mali aspoň nejaké znalosti histórie vedeli by že je to tiež dokument zostavený z množstva informácií vytrhnutých z kontextu tak aby to vyzeralo dobre. nejde však o nič iné ako vytvorenie zase nejakého nového kultu ako z nevzdelaných ľudí ťahať peniaze...nie je nič lahšie ako pobalamutiť človeka ktorý si o sebe myslí že je vzdelaný je to oveľa lahšie ako s človekom ktorý si je svojej hlúposti vedomý

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 06, 2011 15:22 popoludní

  Komentár: 

  Súhlasím s komentárom.

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 06, 2011 13:15 popoludní

  Komentár: 

  Zaujaty je skôr ten komentar....v članku nevidim chybu a považujem ho za prinos.S autorom suhlasim a neide ozaj za nejake dokumenty. Cirkev bola vždy iba nastroj moci.Treba ju najprv oddeliť od štatu ,dovoliť vedcom vstup do vatikanskych archivov a potom vysvetlovať o dôkazoch existencie Ježiša.

 4. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 06, 2011 15:26 popoludní

  Komentár: 

  Je paradox že práve Ježiš často hovorieval, že je potrebné veriť. Keď nebudeš veriť tak ani nenájdeš. A najprv musíš veriť. Zdá sa to neférové? - však je to len Vaša voľba, Vaša slobodná vôľa.

 5. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 06, 2011 15:30 popoludní

  Komentár: 

  a čo tak, že sa objavujú už 20 rokov na Slovensku charizmatickí veriaci ...
  Evanjelium podľa Marka 16 kapitola / verše: 16 Kto uverí a dá sa pokrstiť, bude spasený; ale kto neuverí, bude odsúdený. 17 A tých, čo uveria, budú sprevádzať tieto znamenia: v mojom mene budú vyháňať zlých duchov, budú hovoriť novými jazykmi .....
  TAK LEN SA PRÍDTE SA POZRIEŤ NA ICH ZHROMAžDENIA, kde sa modlí inými jazykmi a atď.
  Vážení nedajte sa oklamať samozvancami, JEŽIŠ a jeho pravda je fakt pravdivá. To sa nedá poprieť, keď uvidíte prejavy DUCHA SVATÉHO.

 6. Obrázok používateľa od buka do buka
  od buka do bukamáj 11, 2011 15:17 popoludní

  Komentár: 

  dokaz ze je pravdiva..........je to vymysel-takzvane oblbovanie

 7. Obrázok používateľa Paprika
  Paprikamáj 06, 2011 15:57 popoludní

  Komentár: 

  Čo sa týka druhého komentára, tak za prvé, nepíše sa neide, ale nejde a za druhé, s týmto názorom nesúhlasím, pretože je obmedzený, skôr emocionálne vyjadrený a bez známok objektívnosti, rovnako, ako aj celý článok.

 8. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 07, 2011 00:58 dopoludnia

  Komentár: 

  priateľu, píše sa po prvé/slovenská gramatika/ a nie za prvé/česká gramatika/

 9. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymmáj 20, 2011 06:53 dopoludnia

  Komentár: 

  Prečítaj si dielo "Vo svetle pravdy - Posolstvo Grálu" Ľudia ako TY PRAVDE škodia!!!

 10. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymdecember 17, 2011 18:12 popoludní

  Komentár: 

  Nemám čas to celé čítať, ale za pravdu, že Ježiš Kristus žil a zomrel za nám mnohý očitý svedkovia položili život. Predsa za mejaké klamstvo človek nezomrie. Andrea

 

 

Top