Obrázok používateľa CEZ OKNO
UFO skupiny a náboženství I.: Církev Glorie a Fiat Lux

První díl série,
která si klade za cíl zmapovat různé skupiny,
náboženské organizace
a hnutí související s UFO a mimozemšťany.
Jako první zde uvádím
dvě méně známé skupiny:

1. Obnovená církev, Církev Glorie, Vnitroplanetární církev

Obnovená církev neboli Církev Glorie byla založena francouzem Michelem Collinem v roce 1958. Impulsem k tomu byly vize a zjevení Ježíše, kterým byl údajně vysvěcen na biskupa a později dokonce na papeže. Jeho učení bylo představováno směsicí křesťanství a UFO, neboť kromě pozemských členů údajně k církvi náležely i miliony mimozemšťanů, z nichž někteří podle jeho vlastních výpovědí Collina navštěvovaly ze vzdálených hvězd. V dobách své největší slávy měla Obnovená církev podle některých informací až 25 000 členů, což se však zdá nadsazené, pravdivější je zřejmě údaj 900 členů. V roce 1967 byly předchozí církve změněny na "Vnitroplanetární církev" (Innerplanetarische Kirche). "Za kněze této společnosti vysvětil miliony mimozemšťanů. V případě zániku světa, který Collin očekává v nejbližší budoucnosti, prý budou na věřící čekat vesmírné lodě řízené mimozemšťany a zavezou je do bezpečí na planetu Maria." (1) Podle apokalyptických vizí učení církve měly před tímto okamžikem nastat "dny temnoty". V roce 1974 však Collin zemřel. I když má údajně řídit církev dále z nebe, počet příznivců upadal až do dnešního stavu, kdy můžeme říct, že tato společnost přežívá jen v nevýznamných roztroušených komunitách. Naposledy byla tato církev uvedena do médií v souvislosti se skandály s vymyšlenými znásilněními jeptišek v Kanadě (2).


Komentář: Ačkoliv idea převezení vybraných lidí mimozemšťany na jinou planetu není ojedinělá a M. Collin mohl být v kontaktu s vesmírnou inteligencí, celková podoba církve je nanejvýš nedůvěryhodná a vykazuje všechny znaky sekty. Experti říkají, že má nebezpečné destruktivní vlivy; vyskytuje se v ní zneužívání a psychický nátlak (2).

1) Sekty a lovci duší: Lexikon náboženských sekt a ezoteriky. Hans-Otto Wiebeus, NAVA, 2006. s. 52.
http://www.relinfo.ch/collin/info.html
2) http://www.nydailynews.com/new-york/brooklyn/sect-brooklyn-nun-falsely-c...

2. Fiat Lux

Jedná se malou komunitu příznivců paní Eriky Bertschingerové zvané "Uriella" se sídlem v Německu. Má asi 700-800 členů a řádově 2000 sympatizantů. Uriella je charismatická vůdkyně, která svému společenství poskytuje duchovní vedení, poselství od různých bytostí, věnuje se i např. léčení a stará se o chod "řádu". Její působení začalo v roce 1975, kdy poprvé upadla do transu a hovořila s Ježíšem. V dalších letech hovořila telepaticky i s pannou Marií a svým příznivcům poskytla velké množství "zjevení" (asi 500). Mezi nimi je i varování před nadcházející katastrofou a koncem světa. Měly mít podobu "velkých přílivových vln, asteroidů, výbuchů sopek, zemětřesení a strašlivé třetí světové války." (1) Kalifornie a Los Angeles se měly potopit. Meteorit měl dopadnout do Severního moře a zdevastovat část Evropy. Celosvětově se měly probudit sopky. Uriella též veřejně varovala (v roce 1988) před vpádem Rusů do Německa a započetím světové války (2). Také se měla objevit nacistická UFO z Antarktidy. Na konec všeho měly nastat "tři dny temnoty". Pouze jedna třetina lidstva měla přežít. V tomto posledním čase měly přistát vesmírné koráby pod vedením Ježíše a bytosti z vesmíru měly během tří týdnů pomoci evakuovat zbylé vybrané lidi v malých lodích v podobě koule a odvézt je do bezpečí na "mateřskou loď". Země měla být zcela přetransformována v rajskou planetu jménem "Amora". Na nové Zemi měl nastat tisíciletý zlatý věk, kde by lidé byli v kontaktu s anděly a spirituálními bytostmi, mohli by využívat nové zdroje energie a technologie.

Tato poslední fáze byla předpovídaná na rok 1998. Později uvedla, že uvedené události se stanou později. V učení převažuje křesťanství, apokalyptické vize, UFO a esoterika. Společenství má podobu řádu s přísnými pravidly a předpisy. Členové musí držet dietu, nesmí pít alkohol ani kouřit cigarety. Musí nosit bílé oblečení, nesmí číst noviny, sledovat televizi a poslouchat rádio (3).


Komentář: Společenství Fiat Lux nevybočuje z řady podobných skupin. Očekávání katastrof a evakuace mimozemšťany, příchod Ježíše a užívání "volných energií" je společné i mnohým dalším a není zcela nereálné. Opět jde o spojení křesťanství s UFO. I exopolitika uznává, že možnost evakuace nemusí být jen fantazie, a o volných energiích jsme přesvědčeni, že existují a že budou brzy představeny lidem. Prorokované události se však nesplnily. Jak se tedy k těmto informacím postavit? Vzhledem k tomu, že podobná vyjádření známe i od jiných zdrojů, zdá se, že i tato pocházejí od mimozemských bytostí, těch, které tyto věci samy předpokládaly, nebo byly součástí jejich plánů. Představování se mimozemšťanů v podobě křesťanských osobností také není nic zcela nového. Může to být mimozemská skupina, která operuje na více místech a poskytuje informace více podobným komunitám - proto se mohou takto podobat. Informace od Fiat Lux jsou zajímavé, ale myslím, že bytosti, které za nimi stojí, nemusí být zcela důvěryhodné. A to i vzhledem k nesplněným předpovědím. Nelze je ale také brát na lehkou váhu a zcela zavrhovat.

1) http://wwwuser.gwdg.de/~agruens/UFO/fiatlux.html
2) http://www.relinfo.ch/ofl/august98.html
3) Sekty a lovci duší: Lexikon náboženských sekt a ezoteriky. Hans-Otto Wiebeus, NAVA, 2006. s.55.
4) http://www.apologeticsindex.org/o08.html
5) http://en.wikipedia.org/wiki/Uriella

Ladislav Zelinka

Zdroj: http://www.exopolitika.cz/


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Sekty
http://www.cez-okno.net/rubrika/sekty


marec 26, 2012 13:52 popoludní

 

 

Top