Obrázok používateľa CEZ OKNO
LANOOVE PRAVDY 7: UFO-SLOVANIA kontra KVAKADEMICI?

Žijeme v dobe mocného vzostupu túžby po Pravde, ktorá ako svoju odvrátenú tvár prináša i neskutočné množstvo hlúpostí. Vznikajú opozičné tábory a navzájom sa častujú nelichotivými nálepkami. A viete čo? Vyzerá to, že sa príliš nemýlia ani na jednej strane...

Prvý krát som výraz UFO-SLOVANIA zachytil na jednom z profi archeo fór. Volajú tak všetkých, ktorí profíkmi nie sú a hľadajú alternatívy.

Áno, sú to väčšinou ľudia bez odbornosti v obore, ale krivdili by sme im, keby sme povedali, že „poriadne nič nevedia“. Pravdou je aj to, že ich snaha upriamiť pozornosť kompetentných na zanedbávané témy je často kostrbatá a neraz skĺznu k nekorektným vyhláseniam – kto to rozsúdi? Nie je práve úprimná túžba po Pravde, nepokrivená paradigmatickými okolnosťami a profesnými ambíciami tým hlavným oprávnením klásť otázky a vyžadovať riešenia hoc nedokonalou formou?

Prejav vzdelancov je uhladený a slová formulujú s elitárskym pôžitkom. Forme by snáď ani nebolo čo vyčítať, veď štylistika k akademickému prejavu pasuje. A v poslednej dobe sa dokonca snažia ›› priblížiť laickému publiku – bizarný a vraj veľmi úspešný, prípad PR, radšej to nebudem komentovať...

KVAKADEMIKMI nazval ›› John Anthony West všetkých nafúkancov, ktorí zväčša vedia a uznávajú len to, čo sa naučili v škole, či od kolegov, ktorí sú z rovnakého cesta. ►Udrel klinec po hlavičke?

Na druhej strane barikády vládne družná nálada. Dnes, práve tak ako roky dozadu, sme pred totálnym odhalením. V podstate nás mimozemšťania čochvíľa zachránia. Asi by sme sa čudovali, koľko ľudí by bez váhania nastúpilo do lietajúceho taniera smerujúceho niekam v diaľ, keby tu taká možnosť bola. A do toho silnejúca vlna záujmu o Slovanstvo. Takže sa nesmieme diviť, že prišlo pomenovanie UFO-SLOVAN. Pravdou je, že takto sa druhá strana snaží zhodiť i úprimných a inteligentných bádateľov, či ľudí s veľkým srdcom, ktorí zatúžili po „našej duchovnosti”. No niekedy to vyzerá ako nekriticky vrúcny obdiv. Tento stav asi najlepšie vystihuje veta: JA SOM SLOVAN, KTO JE VIAC?

Nemám v úmysle niekomu vnucovať čo v poriadku je a čo už nie. Vždy je to tak, keď sa rodí lepšia paradigma, vznikajú i zachádzky, skreslenia, slepé uličky i omyly. Som presvedčený, že úprimní a čestní Cieľ dosiahnu. Aj preto by som sa rád zameral na niektoré zavedené mylné “fakty,” ktoré ako zázrakom putujú naprieč obomi tábormi.

Nedávno som zhliadol materiál ospevujúci nové nálezy dokazujúce veľkú históriu Slovanov. Jednalo sa o písmo, ktoré bolo datované do obdobia „ďaleko pred egyptskými hieroglyfmi.“ Tie vraj vznikli pred 3000 rokmi. Autor sa ani na chvíľu nepozastavuje nad tým, či je ten oficiálny údaj, ktorý použil, pravdivý aspoň orientačne.

Určiť rok vzniku egyptských hieroglyfov je poriadny oriešok, pretože z toho obdobia nie sú dostupné prakticky žiadne záznamy. Niečo k dispozícii máme, ale určiť podľa toho skutočný vek písma môže byť giganticky nepresné. Staroveký Egypt stojí neotrasiteľne napriek vekom a mnohí neodolajú pokušeniu „použiť“ ho pre svoje účely. A tak tu zrazu máme „staroslovanské/staroslovienske písmo tisíce rokov staršie ako hieroglyfy,“ či stavby pomaly “10 000-ce rokov staršie ako tie egyptské.“ Mnohým Prebúdzajúcim sa to môže znieť lahodne, no Pravda to nie je!

Pyramídy odjakživa dráždili svojou neopakovateľnou jedinečnosťou. Z času na čas sa objaví teória, ktorá sa pokúša vysvetliť, ako boli postavené. ►Pozrite si tieto videá. Špičkové animácie. Škoda, že sa autor predtým nezamyslel nad základnými parametrami Gízskeho veľdiela. (Alebo je v tom zámer a skôr sa počíta s tým, že laika ohúria efekty a fakty si overovať nebude?) S kalkulačkou by hneď prišiel na to, že lanami a drevenými koľajnicami mazanými sadlom sa to zvládnuť nedá ani pri dlhodobo ideálnych podmienkach. Vzniká nám tu snáď nový smer – VEDECKÁ FANTASY?! Ako protiváhu skúste ›› tento pozoruhodný seriál a názor si urobte radšej sami.

V okamihu, keď dokážeme pripustiť existenciu hi-tech civilizácií ďaleko pred Potopou, urobíme prvý krok nutný k tomu, aby sme sa dostali pokiaľ možno čo najbližšie k skutočnosti. Vek hieroglyfov môžeme len odhadovať. I vzhľadom na nezávislé výskumy Westa, Schocha, Bauvala, Hancocka a ďalších velikánov alternatívy sa dostaneme k veku Sfingy o piatich cifrách a s pyramídami to bude podobne. Skutočný vznik hieroglyfov sa odhaduje na obdobie pred približne 30 000 rokmi. A tu vzniká zaujímavý jav. Pravdepodobne so mnou nebudú súhlasiť obidve strany. Dôvod vzácnej zhody? Tradičné datovanie sa im hodí omnoho lepšie!

To, že téma Slovanstva bola veky účelovo zaznávaná, bagatelizovaná a prekrucovaná, je Pravdou. Oprávňuje nás to však v snahe napraviť skrivodlivosť robiť vyhlásenia, ktoré miestami zaváňajú fanatizmom? Držať sa Pravdy tak, ako je to len možné, to je odveká cesta cti. Spojme sily a trvajme na oddelení zrna od pliev v odborných i laických textoch pre dobro všetkých! Myslím, že do tej doby sa niektorí arogantní akademici naozaj nemôžu čudovať, ak ich nazvú KVAKADEMIKMI, a rovnako tak v nadšení nekritickí priaznivci nového pohľadu na históriu sú občas plným právom častovaní nelichotivou nálepkou UFO-SLOVANIA. Česť výnimkám!

Nepochybujme o kvalitách, ktoré môže poskytnúť poctivý vedecký výskum a práve tak sú mimoriadne dôležití ľudia, ktorí majú guráž ísť proti prúdu oficiality a skrze Poznanie Predkov pomáhať zrodu lepšej paradigmy. Celé to však stojí a padá na pravdivosti tvrdení, nemyslíte? Hoci máme odlišné metódy, všetci v hĺbke Duše túžime vedieť „ako to vlastne je.“ Skúsme sa menej častovať nelichotivými nálepkami, prejavme si základný ľudský rešpekt, ale hlavne nemajme stiahnuté hrdlo, keď treba zvolať: „Kráľ je nahý!“

Lanoo

exkluzívne.cez.okno

Otázky Lanoovi môžete posielať na: redakcia@cez-okno.net


Súvisiace:

O mýtoch egyptológie
http://www.cez-okno.net/rubrika/o-mytoch-egyptologie


Autori: 
marec 13, 2017 01:07 dopoludnia

 

 

Top