Obrázok používateľa CEZ OKNO
Léčivá síla kočičího předení má dlouhou historii

Na světě žije odhadem stovky milionů koček, přičemž nejvíce – kolem 80 milionů - je jich registrováno ve Spojených státech. Kočky si v průběhu historie vyvinuly k člověku zajímavý vztah a hrály klíčovou roli při našem přežití během úsvitu zemědělství a později se staly jedním z nejlepších malých přátel člověka. Některé dávné kultury kočky dokonce uctívaly a považovaly je za posvátná zvířata obdařená moudrostí. Nedávné studie dokonce odhalily určité unikátní léčebné schopnosti koček.

Podle posledních archeologických nálezů byly kočky domestikovány možná dokonce už před érou Egyptské říše kolem roku 9000 před naším letopočtem. V roce 2004 byl na ostrově Kypr ve Středozemním moři odkryt neolitický hrob obsahující kostru muže a africké divoké kočky, který prozrazuje, že vztah mezi člověkem a kočkovitými sahá ještě dál, než se vědci původně domnívali.

Egyptské hieroglyfy vyprávějí příběhy o Bastet, bohyni války a ochrany, zobrazované někdy se lví hlavou. Další egyptskou bohyní zobrazovanou s kočičí hlavou byla Mafdet, zodpovědná za spravedlnost a její výkon. Může to odkazovat na schopnost koček hubit škůdce, kteří byli pro egyptské zásoby vážnou hrozbou, nebo to může být také odkaz na překvapivou kočičí dovednost zabíjet kobry královské. Kočky chránily lidem úrodu a na oplátku od nich dostávaly jídlo a přístřeší. Tak začal symbolický vztah mezi lidstvem a kočkami.


Článok nájdete na tejto adrese


Zdroj: http://www.energiezivota.com/


Súvisiace:

Mačky
http://www.cez-okno.net/stitok/macky

ENERGIE ŽIVOTA Výber
http://www.cez-okno.net/rubrika/energie-zivota-vyber


Autori: 
Sekcie: 
december 13, 2015 01:29 dopoludnia
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top