Obrázok používateľa CEZ OKNO
Ledový chlad na severní polokouli

Vrtá mi už dávno hlavou, jak to, že jsou klimouši schopni tak dlouhou dobu (již několik týdnů) udržovat na celé severní polokouli mrazivé počasí, těžce otravující život lidem v Evropě a Severní Americe? Jestlipak na to někdy přijdu, kde na Zemi leží ten jednoduchý bod, který jsou oni schopni blokovat a tím ovládat ono ledové proudění, na něž si pro své potěšení nahánějí teplý vzduch ze středomoří či Atlantiku a vytvářejí extrémní srážky.

A hle, už to mám, ukázal mi to článek Sorchy Faal (http://www.cez-okno.net/clanok/blokada-gronska):

Onen klíčový bod se nazývá Arktická oscilace.

Jen to velmi zjednodušeně shrnu, podrobnosti si jistě vygooglujete, ale ani nejsou třeba.

Arktická oscilace je jev probíhající zhruba nad Grónskem, a oscilující mezi dvěma fázemi:


Negativní fáze - nad Grónskem je extrémní tlaková výše, nad pevniny proudí ledový vzduch.
Pozitivní fáze - atmosférický tlak nad Grónskem je nízký, nad pevninami je horko a sucho.

Klimoušům tedy stačí blokovat svými klimatickými zbraněmi relativně malé území, aby měli moc nad počasím na celé severní polokouli. Už chápu, proč se zimní počasí v USA často shoduje s počasím u nás. Tam i taky jsou stejné "kapsy" ledového arktického vzduchu.

Nyní právě (již několik týdnů) provádějí blokádu této oscilace v negativní fázi. V létě se můžeme zase těšit na blokádu opačné fáze, čili extrémní vedro.

Jak píše Sorcha Faal (http://www.cez-okno.net/clanok/blokada-gronska), kromě vymražení kontinentů je jejich cílem zřejmě i zkouška zemětřesení, viz dále v článku.

Viz též článek z r. 2010: Počasí na severní polokouli ovlivňuje arktická oscilace http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2010010009
Článek anglicky 4. 4. 2013: http://blogs.agu.org/wildwildscience/2013/04/04/nasa-satellite-measures-..., z něho níže pěkný graf NASA:

Orgonet

Zdroj: http://orgo-net.blogspot.sk/


Súvisiace:

Seriál: Klimatické rany
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-klimaticke-rany


Autori: 
Sekcie: 
apríl 08, 2013 14:00 popoludní

 

 

Top