Obrázok používateľa CEZ OKNO
Lenivosť

Ako môžete s lenivosťou dosiahnuť nemožné namiesto toho, aby ste ju odsúvali? Ako využiť lenivosť vo svoj prospech? Nastal čas pozrieť sa na lenivosť z iného uhla! Už od malička nás učili o tom, aká je náročná a varovali nás o jej apokalyptických dôsledkoch na našu osobnosť. Na druhej strane nám vždy hovorili, že musíme pracovať, pracovať a pracovať, aby sme v živote niečo dosiahli. A teraz si položte otázku, kam vás to vlastne doviedlo? V tom lepšom prípade do vyhriatej kancelárie so šéfom, ktorý nie je rovno prototypom milého človeka. Preto vám v nasledujúcom článku prezradíme všetky dobré stránky lenivosti a ukážeme vám, ako ju využiť ako dar alebo talent. Prečo bojovať s niečím, čo k vám patrí namiesto toho, aby ste s lenivosťou kráčali ruka v ruke k vytýčenému cieľu?


Všimli ste si, ako sú niektorí najchytrejší ľudia obyčajne tí najlenivejší?

Tajomstvo chytrých ľudí spočíva práve v lenivosti. Namiesto toho, aby šli po vyšliapaných chodníčkoch, rozhodli sa radšej vytvoriť alebo nájsť skratku a objavili tak niečo nové. Dalo by sa povedať, že lenivosť je hnacou silou rozvoja. Ak sa ľudia chceli premiestniť z miesta na miesto, mohli to urobiť hneď, ale niekto povedal, že už toho má dosť a vynašiel koleso.

Odmeňte sa lenivosťou

Niektorí ľudia majú radi čokoládu, iní čipsy, niektorí si večer radi pozrú televízor s pohárom vína alebo plechovkou piva v ruke. Večerný oddych by mal byť pre vás motiváciou, ktorá vám pomôže stráviť čas v práci s čo najmenším odporom pred tým, než sa vrátite opäť domov. Keď si potom ľahnete, budete spokojní sami so sebou, že ste počas dňa urobili niečo dobré a zároveň ste si večer dopriali trocha času.

Robte čo vás baví

Je tiež možné, že lenivosť je len indikátorom niečoho, čo máte radi a mali by ste si nájsť nového koníčka. Pozrite sa na to ako na záhradníčenie. Ak vás takáto práca nebaví, len s ťažkosťami budete okopávať záhony v záhradke. Je to však iné, ak vás táto práca baví. V takom prípade si radi vychutnáte pekné slnečné počasie a čerstvý vzduch namiesto sťažovania sa na horúčavu.

Čakajte do poslednej minúty

Čakajte do poslednej minúty, nie však dlhšie, aby ste nezmeškali poradu alebo stretnutie s priateľom. Všimli ste si o čo rýchlejšie niekedy robíte veci, ktoré by ste inak robili celé hodiny, keby ste sa neponáhľali? Aká strata času! Medzičasom by ste mohli čítať noviny, pozrieť si film, ísť vyvenčiť psa a výsledný efekt by bol vždy ten istý.

Naša rada znie, zistite si, koľko času potrebujete na to, aby ste sa na poslednú chvíľu pripravili do školy alebo do práce. Keď to zistíte, zrazu získate niekoľko minút navyše, ktoré ani neviete, kde ste stratili a teraz ich môžete stráviť dlhším spánkom. Dobré, nie?

A ďalší kúsok múdrosti…

Ťažká práca je cestou do pekiel. Toto príslovie pochádza z najkapitalistickejšej časti sveta. Ako je to možné? Nežijú tam len preto, aby pracovali a zarábali peniaze? Niektorí áno, ale tí chytrejší už dávno zistili, že sú odmeňovaní za svoje schopnosti a nie za množstvo práce, ktorú vykonajú. Takže pokojne si sadnite na pohovku, otvorte chladničku a premýšľajte o tom, aké by to bolo fajn, keby sa zatvorila na váš príkaz. Možno dostanete nápad... Potom ho v lenivosti predajte a môžete si užívať zvyšok života.

-čp-

Zdroj: protiprudu.info


júl 09, 2009 19:36 popoludní
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa Anonym
    Anonymaugust 07, 2010 02:00 dopoludnia

    Komentár: 

    myslim ze autor tymto clankov len ospravadlnuje svoju vlastnu lenivost...co lenivy ludia robia..poznam z vlastnej skusenosti..

 

 

Top