UPOZORNENIE: Tento článok/podcast/video nechápte ako jednoznačný návod, nenahrádza konzultáciu s odborníkom! Môže vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie. Autor, prevádzkovateľ ani redakcia nenesú žiadnu zodpovednosť za riziko, poškodenie, či ujmu, ktoré by mohli byť považované za priame či nepriame následky použitia informácií uvedených na týchto stránkach.

Obrázok používateľa CEZ OKNO
Alespoň 800 vědců tvrdí: Marihuana nakopává rakovině zadek

Ve skutečnosti jsou to kanabinoidy (chemické látky v konopí), které bojují proti rakovinným buňkám. V posledních devíti letech proběhlo více než 20 rozsáhlých studií, zjistily, že tyto kanabinoidy zpomalují bujení mnoha různých forem rakoviny, včetně rakoviny mozku, melanomu a rakoviny prsu. Existují důkazy, že kanabinoidy způsobují přímou protinádorovou aktivitu.


Nežádoucí účinky konopí jsou v porovnání s ostatními současnými farmakoterapiemi klasifikovány „nízkým rizikem“.

Člověk by si myslel, že když 800 respektovaných vědců se shodne na tom, že má konopí přece léčivou hodnotu, tak by naše federální vláda podporovala její lékařské využití a další výzkum, ale bohužel to není pravda. Největší nebezpečí spojené s lékařskou marihuanou je její nezákonnost.

Věděli jste, že díky výzkumu kanabinoidů vědci vědí, jak se nádory rozvíjí? Tyto fascinující kanabinoidy vykazují protinádorové účinky a inhibují růst nádoru. Ukázalo se, že THC ničí maligní nádory na mozku a prodlužuje život. Prodlužuje život! Přesto DEA stále klasifikuje konopí jako kdyby nemělo žádné léčebné použití.

Lékařské konopí bylo používáno po staletí jako přírodní léčba mnoha nemocí, dokud jsme ho v roce 1937 nezakázali. Nyní v roce 2011 děláme pokroky ohledně zákonů lékařské marihuan, nové využití a léčby jsou objevovány. Nyní pěstitelé pěstují specifické kmeny u kterých mění poměr THC/CBD a které jsou zaměřené na léčbu konkrétních onemocnění.


Kanabinoidy mají skutečně bezpečnostní rekord, a to zejména ve srovnání s jinými účinnými látkami. Na rozdíl od konzervativních přesvědčení spotřeba marihuany, bez ohledu na množství, nemůže vyvolat smrtelné předávkování!

Podle hodnocení z roku 1995 připraveného pro Světovou zdravotnickou organizaci, „nejsou zaznamenány případy úmrtí na předávkování konopí, a odhadovaná smrtelná dávka pro člověka extrapolována ze studií na zvířatech je tak vysoká, že jí nemůže být uživatelem dosaženo.“

Překlad článku AT LEAST 800 SCIENTISTS SAY: CANNABIS CAN KICK CANCER’S ASS (http://www.hailmaryjane.com/at-least-800-scientists-say-cannabis-can-kic...)

Zdroj: freepub.comehere.cz


Súvisiace:

The Union: The Business Behind Getting High (CZ titulky)
http://www.cez-okno.net/clanok/pozri/the-union-the-business-behind-getti...


Sekcie: 
Štítky: 
máj 25, 2012 00:25 dopoludnia
  • krát komentár

1 krát komentár

  1. Obrázok používateľa MetHew
    MetHewmáj 26, 2012 00:19 dopoludnia

    Komentár: 

    Hej THC v určitom chladnom skupenstve je oveľa účinnejší vitamín ako vitamín C. Iba problém spoločnosti je voľba. Nevedia si správne zvoliť teda správne užívať dary prírody. Marihuana má tiež kladnú a zápornú stránku, samozrejme väčšina ľudí využíva tú negatívnu, namiesto toho aby sa zamysleli a uvedomili si, že to čo im zdanlivo pomáha im oveľa viac škodí, a že to môžu využiť pre to aby im to iba pomáhalo. A ako väčšina ľudí žije v ilúzií, že je to viac škodlivé ako dobré, tak to nebude tak skoro ľuďom prístupné i keď tým, ktorí to chcú využívať pre správny smer by to prístupné malo byť. Teda si myslím, že by mali byť ľudia, ktorí by konverzovali s ľuďmi ohľadom takýchto záležitostí a tak by to tí, mohli využívať s pozitívnom smere. To by bolo najsprávnejšie riešenie, nie len tohto problému. Otázne je už len to, ako správne im navrhnúť takéto riešenie ?

 

 

Top