Obrázok používateľa CEZ OKNO
Lunárny kalendár a Týždenný horoskop 14. - 20. 12. 2015

Lunárny kalendár charakterizuje každý z 365 dní z hľadiska mesačného (lunárneho) vplyvu. Predstavuje sprievodcu celým rokom, ktorý prináša množstvo užitočných a zaujímavých rád, odporúčaní a tipov. Popisuje dôležité a zaujímavé informácie o tom, ktoré časti nášho organizmu sú deň za dňom Mesiacom ovplyvňované aj ako pôsobia aktuálne lunárne vplyvy na náš bežný život.

Pondelok 14.12., Mesiac v znamení KOZOROŽEC

Zdravie:
Bylinná zmes pripravená z 1 dielu prasličky, koreňa púpavy a koreňa lopúcha, a z 2 dielov nechtíka a fialky trojfarebnej je vyvážene pôsobiaca čajovina na toto obdobie

Záhrada a domácnosť:
V pivnici dajme do vedra ďalšie korene čakanky na rýchlenie, aby sme mali po celú zimu čerstvý šalát

Utorok 15.12. a streda 16.12. 2015, Mesiac v znamení VODNÁR

Zdravie, psychika a kozmetika:
Keď je Mesiac v znamení Vodnára, sprevádza nás veselosť, optimizmus a odhodlanie veci zvládnuť alebo aj zmeniť. Niekedy to však môžeme prehnať a chcieť meniť aj to, čo je dobré, preto pozor na potrebu zmeny za každú cenu! Telesne Mesiac vplýva na lýtka, členky a päty, venujme preto čas a pozornosť týmto častiam tela. Nohy nás nesú životom; problémy s nohami sú často zapríčinené našimi nesprávnymi vnútornými postojmi k životu. Zamyslime sa preto nad tým, ako vlastne kráčame životom! Striedavo pime čaje z pohánky, ľubovníku, nechtíku alebo veroniky.

Záhrada a domácnosť:
Pravidelne kontrolujme cibule a hľuzy okrasných kvetín, uskladnených na zimu v pivnici. Nesmú byť na príliš suchom ani vlhkom mieste. Preschnuté hľuzy a cibuľky totiž nevytvoria výhonky, vlhko zasa spôsobuje vznik hubovitých chorôb. V prípade silných mrazov chráňme ruže, skalničky, záhony s cibuľovinami a chúlostivejšie ozdobné kríky ďalšou nástielkou z lístia, rašeliny alebo smrekových vetvičiek.

Štvrtok 17.12. a piatok 18.12. 2015, Mesiac v znamení RYBY

Zdravie, psychika a kozmetika:
Senzitívnosť Rýb môžeme pozitívne využiť pri meditácii. Telesne Mesiac ovplyvňuje chodidlá, prsty na nohách a lymfatický systém. Pri rannej hygiene si premasírujme chodidlá na reflexnej podložke. Počas dňa sa vyhýbajme dlhému státiu na jednom mieste. Chôdzou napätie v nohách uvoľníme. Pozor, v Rybách je organizmus citlivejší na alkohol a iné jedy! Vhodný čaj pre dni Rýb je z tejto zmesi: 3 diely šípok, 2 diely vňati vresu, 1 diel puškvorca, yzopu a ihlice

Záhrada a domácnosť:
V záhrade môžeme celú zimu nechať na záhonoch kučeravý aj ružičkový kel, a tiež pór. Pri zbere tejto zeleniny však musíme byť opatrní, najmä pri vyšších mrazoch, lebo zelenina je veľmi krehká a ľahko sa poškodí. Aby kučeravý kel pri silných, studených vetroch nezhnedol, prikryme ho smrekovou čečinou. Vo vodných znameniach vetrajme len krátko, lebo v miestnostiach dlho ostáva vlhkosť. Pivnicu s uskladnenou zeleninou vetrajme radšej len v dňoch kvetov a plodov

Sobota 19.12. a nedeľa 20.12. 2015, Mesiac v znamení BARAN

Zdravie, psychika a kozmetika:
Pri Baranovi cítime nárast energie, často sa však tiež príliš výrazne ozýva naše ego. Telesne Mesiac ovplyvňuje oblasť hlavy, oči, nos, mozog a celkovú životnú silu. Pomasírujme si nasucho pokožku hlavy. Zvláštnu pozornosť venujme tvári. Masírujme si ju jemnými, hladkajúcimi pohybmi. Na prehĺbenie uvoľnenia vyskúšajme tento postup: Zohrejme si dlane trením o seba, priložme si ich na zatvorené oči a nechajme teplo z dlaní prúdiť cez viečka a oči do vnútra hlavy; chvíľu tak relaxujme. Zmiešajme bylinky v tomto pomere: 2 diely pamajoránu, 2 diely ľubovníka, 1 diel koreňa valeriány a 1 diel mäty; pripravujme si z nej čaj 2 x denne

Záhrada a domácnosť:
Skontrolujme stromy a kríky egrešov, malín a ríbezlí, či sú pripravené na zimu. Čerstvo zasadené stromy musia mať aj počas zimy dostatok vlahy, aby nevyschli. Pri silných holomrazoch mráz vytiahne vlahu z pôdy a slabo zakorenené stromčeky tak skôr vyschnú, ako zmrznú. Preto počas suchej zimy, ak nie je mráz, zalievajme nové stromy a kríky. Ak záhrada nie je oplotená, zabezpečme stromy proti obhrýzaniu zverou.

Čerpané z Lunárneho kalendára na rok 2015

Kalendár na rok 2016 za najlepšiu cenu nájdete na tejto adrese.

Všetky TÝŽDENNÉ predpovede pre rok 2015 nájdete na tejto adrese.


Slnko je v znamení Strelca a je v slabnúcej konjunkcii so Saturnom v Strelcovi, v trigóne s Uránom v Baranovi, v kvadráte s Jupiterom v Panne a v sextile s Marsom vo Váhach. Saturn je v kvadráte s Neptúnom v Rybách, Merkúr vo štvrtok vstupuje do Kozorožca a je v kvadráte s Jupiterom a v sextile s Venušou v Škorpiónovi. Neptún je v trigóne s Venušou. Urán je v kvadráte s Plutom v Kozorožcovi a v opozícii s Marsom. A Pluto je v kvadráte s Marsom. Mesiac dosahuje nov v piatok. Konštelácia vytvára spoločenské napätie a bráni chladnej logike.

Pondelok: Mesiac o 12.26 hod. vstupuje do znamenia Škorpióna a je v trigóne s Neptúnom, v sextile s Merkúrom a v konjunkcii s Venušou. Vládca Škorpióna je Mars nachádzajúci sa vo vodnom živle, vplýva aj na zmyselnosť a zvedavosť.

Utorok: Mesiac je v trigóne s Neptúnom, v konjunkcii s Venušou a v sextile s Merkúrom. Po zdravotnej stránke si dávame pozor na prechladenie močových ciest a pohlavných orgánov. Vyhýbame sa operáciám v panvovej oblasti.

Streda: Mesiac je o 23.25 hod.v znamení Strelca a je v sextile s Jupiterom. Vládca Strelca je Jupiter, nachádza sa v ohnivom živle a prináša nadšenie pre všetko nové, neznáme dobrodružné i ďalekú cudzinu.

Štvrtok: Merkúr vstupuje do Kozorožca o 4.00 hod. Mesiac je v konjunkcii so Saturnom a v kvadráte s Neptúnom. Po zdravotnej stránke si dávame pozor na stehná a bedrové kĺby. Pomáha vodoliečba a celotelové masáže.

Piatok: Mesiac je v nove o 11.29 hod. a je v konjunkcii so Slnkom, v kvadráte s Jupiterom a v trigóne s Uránom a v sextile s Marsom. Darí sa vo vyučovaní a tiež v prijímaní nových vedomostí. Prospieva prechádzka v prírode.

Sobota: Mesiac je konjunkcii s Merkúrom a vstupuje do znamenia Kozorožca o 7.46 hod. Tam je vládca Saturn, nachádza sa v zemitom živle a vplýva na vytrvalosť, tvrdohlavosť, pracovitosť i cieľavedomosť.

Nedeľa: Mesiac je v konjunkcii s Plutom a v kvadráte s Marsom a Uránom. Pozor na nehody a konflikty aj ozbrojeného charakteru. Po zdravotnej stránke si dávame pozor na pokožku, hlavne v soláriách a pri pobyte v horách.

Peter Mišík

Kontakt: 055/6251710

Foto: Marek Bednář

Zdroj: http://putnici.sk/


Všetky TÝŽDENNÉ predpovede pre rok 2015 nájdete na tejto adrese.

Všetky MESAČNÉ predpovede pre rok 2015 nájdete na tejto adrese.

Sekcie: 
december 15, 2015 16:48 popoludní

 

 

Top