Obrázok používateľa CEZ OKNO
Lunárny kalendár a Týždenný horoskop 28. 12. 2015 - 3. 1. 2016

Lunárny kalendár charakterizuje každý z 365 dní z hľadiska mesačného (lunárneho) vplyvu. Predstavuje sprievodcu celým rokom, ktorý prináša množstvo užitočných a zaujímavých rád, odporúčaní a tipov. Popisuje dôležité a zaujímavé informácie o tom, ktoré časti nášho organizmu sú deň za dňom Mesiacom ovplyvňované aj ako pôsobia aktuálne lunárne vplyvy na náš bežný život.

Pondelok 28.12. a utorok 29.12., Mesiac v znamení LEV

Zdravie, psychika a kozmetika:
Venujme pozornosť aj vlasom. Po dôkladnom umytí si ich opláchnime záparom zo žihľavy, ktorý už neoplachujeme vodou. Ak si teraz dáme vlasy podstrihnúť, zhustnú a spevnejú. Nerobme však naopak depilácie, nestrihajme si chĺpky v nose a podobne, lebo v Levovi by sme len podporili ich rast! Pime čaj z hlohu alebo medovky.

Záhrada a domácnosť:
Môžeme tiež očistiť kmene stromov od starej kôry a machu a natrieť ich vápnom. V domácnosti nás pri znamení Leva nebudú lákať všedné práce – Lev má radšej honosnejšiu zmenu, lesk a zábavu. Ak chystáme väčšiu silvestrovskú oslavu, teraz je ideálny termín na nákup vybraných špecialít.

Streda 29.12. až piatok 31.12., Mesiac v znamení PANNA

Zdravie, psychika a kozmetika:
Dni Panny nám dávajú schopnosť vidieť veci pravdivo a všetko riešiť logicky, systematicky a precízne. Telesne Mesiac vplýva na nervy, slezinu, pankreas, tenké a hrubé črevo. Neprejedajme sa sladkosťami – veľmi sťažujú činnosť pankreasu. Jeho aktívna fáza je od 10. do 12. hodiny, aspoň v tomto čase teda nejedzme výrobky s prídavkom cukru. Na podporu trávenia si varme čaje z rumančeka, mäty, puškvorca alebo medovky.

Záhrada a domácnosť:
Vysaďme si do hlbšieho kvetináča menší zeler a petržlen na pestovanie stále čerstvej vňate. Ak chceme vňať pestovať len krátkodobo, odrežme vrcholček zeleru alebo petržlenu a položme ho do plytkej misky s vodou. Výška vody by mala siahať maximálne do polovičky odrezkov. Za krátky čas vyrastie vňať, ktorú postupne zbierame.

Čerpané z Lunárneho kalendára na rok 2015

Kalendár na rok 2016 za najlepšiu cenu nájdete na tejto adrese.

Všetky TÝŽDENNÉ predpovede pre rok 2015 nájdete na tejto adrese.


Slnko je v Kozorožcovi a je v sextile s Neptúnom v Rybách a v konjukcii s Plutom v Kozorožcovi. Merkúr v Kozorožcovi je v trigóne s Jupiterom v Panne, v kvadráte s Marsom vo Váhach a v sextile s Venušou, ktorá v stredu vstupuje do Strelca. Urán v Baranovi je v kvadráte s Plutom a v trigóne so Saturnom v Strelcovi. Jupiter je v sextile s Venušou. Mesiac ubúda a poslednú štvrť dosahuje v sobotu. Konštelácia podporuje nereálne predstavy a bráni zharmonizovaniu spoločnosti.

Pondelok: Mesiac je v znamení Leva a je v trigóne so Saturnom a Uránom. Po zdravotnej stránke si dávame pozor na krvný tlak a srdce. Po zvýšenej fyzickej námahe nechávame telo postupne znižovať aktivitu a neodpočívame okamžite.

Utorok: Mesiac je v trigóne s Uránom, v kvadráte s Venušou a v sextile s Marsom. Mesiac o 19.58 hod. vstupuje do znamenia Panny, kde je vládca Merkúr, nachádza sa v zemitom živle a vplýva na oblasť služieb.

Streda: Venuša vstupuje do Strelca o 8.00 hod a Mesiac je v kvadráte so Saturnom a v trigóne s Plutom a Slnkom. Po zdravotnej stránke sú ovplyvnené podžalúdočné orgány, slinivka brušná, pečeň, tenké, hrubé a slepé črevo.

Štvrtok: Mesiac je v konjunkcii s Jupiterom a v trigóne s Merkúrom a Slnkom. Nastala harmonická konštelácia pre riešenie rôznych záležitostí a predpoklad, že oslava rozlúčky a privítanie nového roku dopadne dobre.

Piatok: Mesiac je v poslednej štvrti o 6.30 hod. Mesiac je v trigóne s Merkúrom a v sextile s Venušou. Mesiac vstupuje o 7.41 hod. do znamenia Váh, kde je vládca Venuša. Nachádza sa vo vzdušnom živle a vplýva na nehmotnú krásu.

Sobota: Mesiac je v sextile so Saturnom a v kvadráte so Slnkom a Plutom. Nepríjemná konštelácia ohrozuje ľadviny a krížovú časť chrbtice.

Nedeľa: Mesiac o 20.36 hod. vstupuje do Škorpióna a je v konjunkcii s Marsom a v opozícii s Uránom. Vládca Škorpióna je Mars nachádzajúci sa vo vodnom živle vplýva na citlivosť, vnímavosť, žiarlivosť a zmyselnosť.

Peter Mišík

Kontakt: 055/6251710

Foto: Marek Bednář

Zdroj: http://putnici.sk/


Všetky TÝŽDENNÉ predpovede pre rok 2015 nájdete na tejto adrese.

Všetky MESAČNÉ predpovede pre rok 2015 nájdete na tejto adrese.

december 29, 2015 23:41 popoludní

 

 

Top