Obrázok používateľa CEZ OKNO
Je před námi tajen život na Marsu?

Ahoj,
nechal jsem se inspirovat různými informacemi na netu ohledně hledání evidence života na Marsu. Zkusil jsem si udělat vlastní průzkum a rád bych se podělil s ostatními. Zdrojem jsou obrázky z družic na www.esa.int a také http://hirise.lpl.arizona.edu/katalogos.php - ty se ale zatím chystám teprve pořádně prozkoumat.
To, co jsem objevil, mě opravdu ohromilo...


Kdo chce být nepředpojatý, ať tady skončí se čtením a zkusí prozkoumat tyto obrázky:
http://ulozto.cz/x8KLLpz/mars-evidence-rar

Ukázka upraveného a neupraveného snímku:


Jsou v dost vysokém rozlišení, takže doporučuji použít nějaký sofistikovanější program pro jejich prohlížení. Obrázky stejného území jsou vždy 2 - jeden upravený ve Photoshopu a jeden originál v "true color" pro ilustraci (jen trochu zmenšený kvůli datovému objemu).

Na oficiálních stránkách je možno stáhnout fotky jednoho území z různých pohledů. Je to ale počítačově vymodelováno pouze z jednoho záběru. Není na nich tedy možno porovnat, jestli se na povrchu něco v časovém odstupu změnilo a povrch je modelací také zdeformován.

Je možné si položit prosté otázky


Proč se kosmický výzkum zaměřil s takovou intenzitou právě na Mars? Od 60. let tam bylo vysláno téměř 20 sond. Proč ne třeba Venuše?
Proč Rusům selhalo tolik misí k Marsu?

Proč v dnešní době, kdy jsou běžně pozemské družice schopny snímat předmět velikosti krabičky od sirek, nemá žádná fotka povrchu Marsu z družice rozlišení větší než 15 m na pixel a na většině z nich má povrch málo zřetelné nebo matoucí detaily?

Proč nedávné prohlášení "velitele" vozítka Curiosity, že má objev, který zatřese zeměkoulí, bylo později dementováno... že by demence a senilita u takového člověka?

Něco o konspiraci:

O tomto tématu a úpravách Marsovských fotek si můžete také přečíst na http://www.marsanomalyresearch.com

Každý kdo zná trochu práci s grafickými programy jako je např. Photoshop, ví že se každá fotka dá pomocí nich změnit k nepoznání.

Co se tedy konkrétně děje s fotkami z Marsovských orbitů? - Toto je subjektivní pohled, o kterém nechci nikoho přesvědčovat.

V první řadě se sníží rozlišení na max. 15m na pixel. Potom se všechny barvy posunou do ruda: jde totiž přece o rudou planetu... To se buďto udělá tak, že se jednotlivé barevné kanály RGB posunou do červeného spektra - v tomto případě původní barevná informace v obrázku zůstává, nebo se barvy RGB mohou převést do jednoho kanálu odstínů a ten pak dobarvovat. V tomto případě se informace ztrácí.

Už jen tento barevný posun spolu s patřičným vědeckým vysvětlením udělá divy.

Je tu ale mnoho dalších způsobů, jak zamaskovat očividné struktury na povrchu planety. Všimněte si, že většina fotek vypadá, jak kdyby byla namalována na plátně. Má v sobě jakousi jemnou mřížkovou strukturu. Ta je dle mého způsobena použitím efektu, který podél této mřížky rozptýlí kontury struktur, aby nebyly patrné. Nevztahuje se to ale většinou na hlavní obrysy terénu. Zřejmě je fotka rozdělena do několika vrstev, s každou se pracuje zvlášť a poté se spojí. Zřetelné povědomé linie se místy různě zkroutí a zpřehází. Pak je tu samozřejmě ruční retuš...

Jak udělat, aby vodní plocha vypadala jako třeba láva, či prostě nějaký tvrdý povrch? Stačí použít nějaký primitivní efekt z Photoshopu, dosadit pár kráterků, nějakou matoucí strukturku a je to! Přidáváním různých struktur prolnutých s obrázkem udělá divy u všech povrchů.

Kombinací tohoto všeho se dá dosáhnout poměrně uspokojujícího matoucího výsledku. Zčásti na to mají určitě nějaký automatický program, zbytek dolaďuje člověk. Nicméně! toto dílo není dokonalé! (otázka je jestli to není částečně záměr nebo jestli jsou to flinkové)

Reverzním procesem lze u mnoha fotek dostat alespoň zlomek původních informací zpět!

Je opravdu zarážející, kolik věcí je z toho zlomku možno rozpoznat. Taktéž je možno vysledovat až do očí bijící stopy po retuších a úpravách.

Co je tedy na fotkách možné najít? Doporučuji si je nejdříve prohlédnout a pak číst případně dál.

Voda:

Zdá se, že je na Marsu voda ve všech jejích podobách v obrovském množství. Řeky, jezera, oceány, ledovce, mraky...

Na obrázcích najdete sem tam takové bílé chomáčky nebo struktury. Většinou jsou to zbytky po mracích, které jaksi někde nevyretušovali. Často to bývá u nějakých kontrastnějších hran, kde je nebezpečí, že bude retuš poznat. Také můžete zahlédnout i stíny těchto mraků, na povrchu. Úspěšné maskování mraků spočívá ve vytvoření dojmu, že jsou to objekty na povrchu - což dost mate.

Vodní plochy sice vypadají díky maskování převážně jako písek či ztuhlá láva, jak je to prezentováno, nejde si ale nepovšimnout různých detailů, které umí pouze voda. To je hlavně čeření, které je zvláště patrné v některých místech u břehů. Také přeci jen terén ponořený do vody vypadá trochu jinak, než nad vodou, i kdyby voda byla sebeprůzračnější.

Život:

Zapomeňte na zkameněliny bakterií! Dle toho co se dá vyčíst z fotek je na Marsu velmi početná, rozvinutá civilizace - doporučuji začít s obrázkem oblasti Ma-Adim Vallis. Jsou zde zřetelné struktury měst, vesnic, osad, políček... atd. Zdáli se mohou zdát jako skála nebo kamení, ale zblízka není u některých žádný pochyb. Především struktury velmi připomínající kaskádovitá, terasovitá políčka se objevují téměř všude. Na Marsu také můžete objevit rozsálé lesy, a zvláštní struktury a tvary, které nedokáže vytvořit nic jiného než život, potažmo rostliny. Je zde ale také hodně oblastí, které vypadají zcela pouštně a pustě.

Proč? Jak je to možný? To si z nás totálně střílej?

Poslední dobou jsem si z různých zdrojů (mj. i od indigového chlapce) přečetl informaci, že na Marsu existuje civilizace, ale nerada by nás tam viděla. (otázkou je proč. třeba tam lidi ze Země něco způsobili, nebo způsobují?!) Je tedy možné, že je jejich přání zůstat v utajení a tak se také dohodli s představiteli Země, kteří tam za odměnu létají na prázdniny ;-) Nebo je to rozhodnutí pouze vedoucích pozemšťanů, kteří si chtějí nechat vše pro sebe.

Ať tak či tak, pokud si v tomto světle uvědomíme konsekvence, je to srandovně absurdní... dramatické zvěsti o bakteriích v marsovském meteoritu, tajemný výron čůrku vody, události okolo Curiosity a vůbec všechny ty historky okolo Marsu. A co ti všichni lidi, co se tím zabývaj? Jak to můžou nevidět? nebo vídí a mají strach... nebo prachy...

Otázka také je, jestli jakási nedokonalost retuší není záměr někoho, kdo nemůže porušit dohodu, ale snaží se lidem sdělit pravdu.


Pátrání v obrázcích je zábava! Čím víc toho odhalíte, tím víc budete vidět. V případě, že vám nebude z obrázků moc zřejmé o co jde, můžu zkusit do nich polopatě zakreslit. Dále budu prozkoumávat i další fotky, takže v případě zájmu je sem zase můžu hodit.
Pátrání zdar!


AKTUALIZÁCIA

Ahoj,
zpracoval jsem 3 fotky oblastí Marsu, jak to vidím. Ale možná se mýlím...
tady jsou 3 PDF ke stažení: http://ulozto.cz/x7sv3kk/mars-evidence-popisky-rar
Fotky s velkým rozlišením, kde si každý může pátrat jsou zde, jak už jsem uváděl: http://ulozto.cz/x8KLLpz/mars-evidence-rar

Ještě bych chtěl upozornit čtenáře, že kdo čeká, že města budou zřetelná jako z google earth, tak bude zklamaný. Určitě to chce i trochu představivosti. Ještě možná zkusím jako pokus zprznit nějakou fotku zemského povrchu, aby vypadala jako ty origo fotky z Marsu. V podstatě je jedno, jaké rozlišení na fotku napíšou, protože detaily, které mají být neviděny, tam stejně nebudou.


Orgonet:

Vyvěšuju taky na Google disk na podívání, jestli nechcete stahovat:
Jezero https://docs.google.com/open?id=0B1lmMjJ4Fl45UV8wdkI4bmlrUXc
Kasei Valles https://docs.google.com/open?id=0B1lmMjJ4Fl45YmtVYnEyYzVraHc
Ma-Adim Vallis https://docs.google.com/open?id=0B1lmMjJ4Fl45aFlvWV80Z3FUWEU

Zdroj: http://orgo-net.blogspot.cz/


Súvisiace:

Téma: Mars
http://www.cez-okno.net/tema-mars


december 11, 2012 16:55 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymdecember 11, 2012 17:33 popoludní

  Komentár: 

  Nie je povrch marsu náhodou dobre viditeľný aj s pomocou astronomických ďalekohľadov na Zemi? Ak by tam boli jazerá a lesy, Vedeli by sme o tom už dávno.

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymdecember 15, 2012 22:14 popoludní

  Komentár: 

  bohuzial nie je ani s najvacsim na svete

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymdecember 11, 2012 20:00 popoludní

  Komentár: 

  To že pozemské oko niečo nevidí, tak to neznamená, že tam tiež život nie je! Nie nadarmo sa hovorí o Marťanoch, v rôznych obmenách, lebo niekto už dávno vedel, že aj na tejto planéte život je, s osadenstvom, akurát s tým rozdielom, že žiadne anténky na hlavách, žiadne tri ruky, ani zelená pokožka, ani jedno oko, len opäť ľudská podoba, tak ako ju poznáme aj tu na Zemi, možno len s tým rozdielom, že niekto predsa je trochu ďalej, tak ako po duchovnej, tak ako aj po materiálnej, stránke života.

 

 

Top