Obrázok používateľa CEZ OKNO
Medzi nebom a peklom

Prednedávnom uverejnená prosba o pomoc adresovaná českému ombudsmanovi neostala bez odozvy a tak dnes čerpajúc i z iných internetových stránok uverejňujeme niekoľko nezávislých reakcií na danú tému. Konkrétne tretia reakcia nanajvýš jasne dokazuje, že v "slovenských ezoterických vodách sa niečo deje", a že problémov, ktoré môžu vyústiť doslova v zmätok, je v tejto oblasti nanajvýš dosť. Ďalej však už bez komentára - úsudok nech si spraví každý sám - téma ostáva naďalej otvorená...

Pohľad prvý:

Dobrý den!
S velkým zájmem jsem si přečetl posledně uveřejněné články. Plně souhlasím s tématem "Pán ombudsman, je reiki bezpečná?".
    
Skoro již čtyřicet let se zabývám léčitelstvím a jednou z mých odborností je i léčba hypnózou. Během své praxe jsem se setkal s mnoha podobnými případy a bohužel se první začaly objevovat až po "sametové revoluci. " V hypnotickém spánku někteří klienti vypovídají o vzniku svých psychických ale i fyzických problémů přímo neuvěřitelné věci. Po "převratu" se začali objevovat ve velkém množství různí guruové, učitelé a cvičitelé všelijakých neznámých umění. Jelikož to bylo něco nového a tajemného tak se jim žáci jenom hrnuli. Na velikost obnosu zaplaceného za kurz nebo zasvěcení nikdo z adeptů nehleděl. A na to, jestli "mistr" něco umí, nebo jaký má charakter, na to nikdo ani nepomyslel. A samotní "mistři"? Pochopitelně jim bylo jedno jestli žák bude schopen něco pochopit, nebo se naučit. Hlavně že zaplatí!

Za totality se k podobným znalostem, nebo umění dostalo velmi pracně jen několik málo vyvolených jedinců. Ti se s velkým úsilím propracovávali k opravdovým Mistrům, kteří je pak dlouhé roky bezplatně zaučovali do umění pracovat s energií, psychikou a podobnými nebezpečnými praktikami. Nemusím snad ani podotýkat že si Mistři své žáky vybírali a většinu žadatelů odmítli. Všichni tehdejší Učitelé byli na vysokém morálním stupni a každý z jejich žáků pociťoval blaho už jen v jeho přítomnosti. Stejný pocit vyvolá i pouhá vzpomínka na takového Učitele po desetiletích. Ale doba je jiná. Lidi přestali logicky uvažovat. Inženýr, který ví že k tomu, aby mohl jezdit autem potřebuje mnoho teorie, praxi se zkušeným instruktorem a spolehlivé auto, klidně uvěří mladé holce, nebo neznámému starci, kteří mu za pár stovek slíbí, že z něj udělají MISTRA.
    
Lidé jsou až neuvěřitelně naivní a neumí, nebo si nechtějí ověřovat fakta, která jsou jim předkládána. Tak potom komunikují s "anděly" aniž by je napadlo že posledního z nich bylo vidět v biblických dobách,  procvičují si "čakry" aniž by věděli že jsou to původně přísně tajná psychická centra která po oživení již jednoho dávají nadpřirozené schopnosti, ale hlavně dávají své peníze a své duše všanc někomu, kdo toho umí zneužít ve svůj prospěch. Tito nebožáci jsou pak dřív nebo později pacienty psychiatrických klinik, nebo končívají i hůř. Instruktor v autoškole vám vždy řekne, že v případě nouze máte šlápnout na brzdu, vypnout zapalování, nebo vůbec nesedat za volant. Oni ví, že auto je v prvé řadě vraždící stroj a teprve pak dopravní prostředek. Co vám však řeknou současní guruové? Tito pracují s neviditelnými energiemi, s neznámými předpisy a bez upozornění kde je v případě nebezpečí "brzda".
    
Asi to tak ale má všechno být. Náš život je determinovaný a několik málo jedinců má určitě štěstí, že třeba narazí na někoho, kdo mu tu "brzdu" v ezoterních naukách ukáže, vysvětlí mu pravidla slušného chování v neviditelných sférách a v případě potřeby "šlápne na zdvojený pedál brzdy" aby zabránil tomu nejhoršímu. Pak se z žáka stane postupně Mistr a může bez obav užívat štěstí v tomto i duchovním světě. A nakonec odpověď na otázku v nadpise - jsou nebezpeční, a nejen oni. I mnoho dalších, co za  peníze slibují něco duchovního!
                                                                                                         J.O.

(z mailu redakcii)

Pohľad druhý:

Ako to už u nás býva pravidlom, pred niekoľkými mesiacmi sme boli nútení začať venovať pozornosť javom, o ktorých sme síce pred tým vedeli, že sú reálne, funkčné a existujú, ale ako väčšina ľudí, mysleli sme si, že sú niekde mimo nás a nás konkrétne sa netýkajú.

Zrazu sa objavilo veľmi veľa ľudí s rovnakými problémami, psychickými i zdravotnými, u ktorých sa napokon ukázalo, že sa stali obeťou rôzneho stupňa "vedomého energetického útoku".

Títo ľudia samozrejme najskôr so svojimi problémami obišli rôzne zdravotnícke zariadenia, kde si ich prehadzovali ako horúci zemiak z oddelenia na oddelenie a úmerne tomu sa rôznili i diagnózy. Mali sme prípad, kedy klient "absolvoval" komplexné vyšetrenia na troch špičkových klinikách - štátnych i súkromných a napriek jeho viditeľne zlému stavu mu lekári nedokázali stanoviť žiadnu diagnózu. Napokon mu vyoperovali mandle a poslali ho domov. Negatívny program v jeho štruktúrach poľa však stále robil svoju "psiu" službu a muž evidentne chradol. Tento človek však nebol obeťou závistlivca, bežného neprajníka alebo nahnevanej milenky. Na neho už bola prevedená profesionálna čierna mágia, ktorá sa, ako sme sa dozvedeli, tajne praktikuje v niektorých spolkoch, ktoré sa navonok schovávajú za rôzne domáce i zahraničné "ezoterické prúdy" a chytajú ľudí na vidinu rýchleho zázraku. Treba si uvedomiť, že vo všetkom, čo človek dosiahne veľmi rýchlo, je vždy nejaký háčik. Skutočné zmeny v osude sa dajú robiť iba
na základe ťažkej a bolestnej práce na sebe. Preto rôzne "business" a iné "rýchlokurzy geniality", ktoré sa rozbehli najmä vo väčších mestách, môžu fungovať iba na základe zneužívania určitých častí mágie. Pokiaľ vám niekto sľubuje, že z vás za pár týždňov urobí "úspešných obchodníkov a podnikateľov", nemôže to byť nič normálne a prirodzené. Uvedomte si, že neexistuje biela a čierna mágia, tak ako neexistuje pozitívna a negatívna energia. Mágia je iba jedna a energia je tiež iba jedna - nulová. To človek sám určuje ich kladnú alebo zápornú hodnotu. Pokiaľ niekto akúkoľvek formu mágie (a literatúry je o tom na trhu dostatok) využije iba vo svoj prospech, bez ohľadu na svoje okolie, automaticky sa zaraďuje do početnej skupiny "čiernych mágov", hoci väčšinou si títo ľudia o sebe myslia niečo úplne iné. Široká verejnosť pravdepodobne nevie, že mnohí "úspešní" absolventi bezpečnej a fantastickej "Silvovej metódy" skončili na psychiatrii. Veď čo by už mohlo byť nebezpečné na tom, keď sa denno-denne pred zrkadlom presviedčame o tom, akí sme dobrí, úspešní, krásni, ...(mimochodom, početné prejavy M. Dzurindu sú typickou ukážkou tejto metódy). Tak isto sme sa už stretli s niekoľkými "absolventami" a i "majstrami" Reiki (samozrejme na Slovensku), ktorí sa behom bežného polhodinového rozhovoru psychicky zrútili. Totiž to, čo u nás nahustia "profesionálni" školitelia do hláv naivným ľuďom za pár týždňov, by v Japonsku trvalo takých 20 rokov - a mnohých by k takémuto vedeniu ani nepripustili.

Tu totiž nejde ani tak o to naučiť sa nasmerovať energiu na jeden cieľ - to sa napokon dokáže pri správnom vedení naučiť väčšina ľudí. Dôležité je, či tento človek ani v čase najväčších problémov a skúšok (a tých sa mu určite dostane neúrekom, pretože začal aktívne pracovať s energiou), nezneužije svoju moc proti inému človeku - i keď sa mu v určitých situáciách bude zdať, že má na to právo. O to sa už ale väčšinou títo "školitelia" nestarajú. Ale zodpovednosti za svojich žiakov ich to v žiadnom prípade nezbavuje! Treba si uvedomiť, že každá metóda, ktorá znásilňuje naše podvedomie, je škodlivá. Musíme kontinuálne pracovať na svojom vedomí i podvedomí. To znamená, že pocity vlastnej hodnoty, šťastia a spokojnosti majú vychádzať z vedomého pochopenia vlastného života, svojej úlohy na tomto svete a v reálne pozitívnom prístupe ku všetkým situáciám v bežnom živote. Preto každé zneužitie akejkoľvek časti mágie v prospech jednotlivca bez ohľadu na systém - čiže na ostatných, je samozrejme mágia čierna.
A táto čierna dáma si vždy skôr, či neskôr vyberie svoju krutú daň.

Najbežnejšie príznaky takéhoto energetického útoku :
- nespavosť (pozor, nespavosť môže byť u senzitívnych jedincov spôsobená i mimoriadne silnými splnmi mesiaca)
- chronická únava
- nápadná bledosť
- ťažké depresie smerujúce k rozpadu osobnosti, k rozvodu alebo až k samovražde
- bolesti v chrbtici a v kĺboch
- bolesti v oblasti krížov
- bolesti solaru plexus
- bolesti obličiek, chronické zápaly vaječníkov
- hučanie alebo pískanie v ušiach, dlhotrvajúce výtoky z uší
- dlhotrvajúce výtoky gynekologického charakteru, svrbenie pošvy
- svrbenie povrchu tela, vyrážky, bradavice, kožné plesne a hnisavé pľuzgiere na rukách alebo nohách
- mimoriadne a dlhotrvajúce horúčkovité ochorenia bez zjavného dôvodu - bez presnej diagnózy
- dlhotrvajúce alebo opakujúce sa ochorenia - zlatý stafylokok, borelióza, ...
- dlhotrvajúce alebo horúčkovité zápaly žalúdka
- ... ďalšie zdravotné problémy (všetky tieto zdravotné problémy sú typické tým, že klasické spôsoby liečenia sú neúčinné)

- rôzne ochorenia "prechádzajú" z jedného člena rodiny na druhého
- neodôvodnený strach z rôznych vecí : cestovania autobusom, stretávania s ľuďmi, vyjsť z domu, ...
- hrozné sny
- krach plánov, finančný krach - nič sa nedarí
- "nešťastia" - nehody, úrazy v rodine častejšie ako je obvyklé
- ... v krajnom prípade nečakaná a náhla smrť...

A čo s tým ?
Ako sme odskúšali na sebe, na ľahšie formy útoku, ktoré nie sú vedené na život obete je veľmi účinný žihľavový čaj. Je vhodné pobývať často v prírode, na slnku a umývať sa alebo sprchovať v studenej vode (najlepšie prírodnej nechlórovej). Do kúpeľa môžeme pridávať soľ (kuchynskú, morskú, karlovarskú, ...).  Z cvičení je najvhodnejšie cvičiť 5 tibeťanov, pretože tieto cviky pomôžu roztočiť čakry, ktoré sa väčšinou po takýchto útokoch zvyknú zablokovať. Silou vôle je potrebné odolávať depresiám a v žiadnom prípade nezačínať s antidepresívami a inými medikamentami, pretože tieto situáciu iba zhoršia - väčšinou sú totiž návykové.

Odporúčať môžeme modtlitby, pôst a ďalšie spôsoby očisťovania.
Pri ťažších formách je okrem vyššie spomenutého potrebné poriadne očistiť byt, porozkladať po byte rôzne stupne ochrany - sakrálne predmety, amulety, magické znaky, ...

Účinné je i čistenie bytu vôňami z vonnej lampy, zvonením zvončekov a zvonkohier, resp. určitého druhu hudby. Pri ťažších alebo dlhotrvajúcich formách energetického útoku zásadne odporúčame vyhľadať spoľahlivého človeka, ktorý sa špecializuje na odstraňovanie podobných problémov.

Totiž čím dlhšie máme nejaké urieknutie alebo kliatbu na sebe a nič s tým nerobíme, resp. poddávame sa tomu, tým ťažšie sa tieto veci zo štruktúr poľa odstraňujú. Zdravotné problémy, ktoré na začiatku nie sú odrazom funkčného zlyhania orgánov (preto ten problém pri stanovení diagnózy a lekári sú v tom nevinne) pri odstránení urieknutia alebo odblokovaní útoku okamžite miznú a postihnutý pocíti veľkú úľavu. Ale ak to trvá príliš dlho - niekoľko rokov, prejdú tieto vplyvy priamo na fyzickú úroveň a spôsobia už reálne zlyhanie orgánov, čo sa už lieči a odstraňuje podstatne dlhšie a ťažšie (ak vôbec).
Ako sme vyskúšali, ľahšie formy útoku dokáže odblokovať i nastavenie priestoru pomocou feng shui.
Ale na čo nesmie nikto zabúdať je to, že pokiaľ sa staneme naozaj obeťou takéhoto útoku, určite nie sme nevinné obete. Ako sa hovorí v biblii, čistému je všetko čisté, alebo psí hlas do neba nejde. Preto pri podobných problémoch by sme si mali predovšetkým vstúpiť do svedomia, či sme tiež neútočili po niekom, neželali niekomu niečo zlé, nemali sme deštruktívne myšlienky voči iným alebo sebe, ...  

Zdroj: http://www.fengshui.sk/1a4a_5.htm

Pohľad tretí:

R.A.I. Na Slovensku:
Na prelome rokov 1993 a 1994 boli vyškolení prví učitelia REIKI na Slovensku

Jeden z prvých učiteľov LADISLAV HODEK
Získal právo školiť a zasväcovať žiakov REIKI 1. a 2. stupňa
Nikdy mu nebolo udelené právo zasväcovať MAJSTROV REIKI alebo dokonca učiteľov
V roku 1994 bol z R.A.I. vylúčený

V roku 1995 vzniklo SLOVENSKÉ ÚSTREDIE R.A.I. zastúpené Mgr. Petrom Tóthom a Ladislavom Broczkym
Rozšírila sa paleta kurzov a seminárov ponúkaných R.A.I.

V roku 1998 nastala zmena v poverení vedenia ústredia :
F.E.Eckard Strohm poveril vedením slovenského ústredia Mgr. PETRA TÓTHA

Ladislav Broczky po odstúpení z vedenia a vylúčení z R.A.I. stratil práva školiť autorské semináre F.E.Eckarda Strohma
Nie je mu dovolené na verejných vystúpeniach a publikáciach viesť prednášky na tému ADT, AROLO, Anjelské semináre,...
Porušovaním tohto zákazu poškodzuje nielen autorské práva F.E.Eckarda Strohma, ale aj morálne práva R.A.I.
Porušuje tieto práva aj vtedy, keď ponúka seminár pod iným názvom napr. LIEČENIE DUCHOVNÝMI SILAMI,...

Sme svedkami trendu spájať REIKI s inými z kontextu vytrhnutými učeniami
Tak vzniklo KARUNA, GO, CHRISTIAN, TIBETIAN, RAINBOW,... reiki
Začalo sa vymýšlať, vylepšovať, zdokonalovať, zlepšovať,...
Kto potrebuje zlepšovať to, čo je dokonalé a overené ?
Ten, kto zabudol na podstatu
Ten, kto vymýšla ceremónie
Učitelia R.A.I. sa dištancujú od takýchto seminárov
Učitelia R.A.I. sa dištancujú aj od konania „učiteľov“ vyškolených p. Ladislavom HODEKOM či p. Ladislavom BROCZKYM
Žiakov, ktorí boli takto „vyškolení ako učitelia“ NEAKCEPTUJÚ

6.4.2001 sa uskutočnilo stretnutie učiteľov R.A.I.
Okrem iného riešilo pôsobenie jednotlivých učiteľov R.A.I. na Slovensku a v Čechách
Právo školiť jednotlivé semináre obhájili len prítomní učitelia.

Oprávnenie veľmajstra F.E.Eckarda Strohma nemajú:

Ladislav Hodek

Nikdy nenadobudol právo zasvätiť MAJSTRA REIKI a už v žiadnom prípade nie učiteľa REIKI

Ladislav Broczky

Boli mu odobraté schopnosti školiť resp. zasväcovať autorské semináre F.E.Eckarda Strohma
/aj keď použije iný názov napr. LIEČENIE DUCHOVNÝMI SILAMI

Tibor Geljen – Mila Tändzim Dotün

Nie je mu povolené školiť seminár ANJELI ATLANTÍDY
Z majstrovského krištálu mu bol vymazaný program zasväcovať AROLO 1. aj 2. stupeň

Jozef Frtús

Nikdy neabsolvoval ani nedostal právo školiť seminár ATAJA
Nie je mu povolené školiť seminár ANJELI ATLANTÍDY
Z majstrovského krištálu mu bol vymazaný program zasväcovať AROLO 1. aj 2. stupeň

Štefka Frtúsová

Nikdy neabsolvovala ani nedostala právo školiť seminár ATAJA
Z majstrovského krištálu jej bol vymazaný program zasväcovať AROLO 1. aj 2. stupeň

Juraj Chovan

Nikdy nezískal právo školiť a zasväcovať TIFAR 1.a 2. stupeň
Nie je mu povolené školiť seminár ANJELI ATLANTÍDY
Z majstrovského krištálu mu bol vymazaný program zasväcovať AROLO 1. aj 2. stupeň

L. Nagy

Z majstrovského krištálu mu bol vymazaný program zasväcovať AROLO 1. aj 2. stupeň

S. Zákal

Z majstrovského krištálu mu bol vymazaný program zasväcovať AROLO 1.aj 2. stupeň

J. Hrušč

Z majstrovského krištálu mu bol vymazaný program zasväcovať AROLO 1. aj 2. stupeň

MUDr. G. Bartaová

Z majstrovského krištálu jej bol vymazaný program zasväcovať AROLO 1. aj 2. stupeň

Zdroj: Reiki Association

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Duchovná lekárnička
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-duchovna-lekarnicka


jún 27, 2008 23:58 popoludní

 

 

Top