Obrázok používateľa CEZ OKNO
OSHO - Guru bohatých

„Chodil som v červenom rúchu, na krku nosil jeho portrét. Žil som v komúne v Zűrichu, mal tam prosperujúcu stavebnú firmu a dve známe vegetariánske reštaurácie. Viedol som kníhkupectvo, zásielkovú službu, dohliadal na ubytovanie, bol som čašník, remeselník, všetko, čo treba. Keď som po prvýkrát prišiel do komúny v Oregone, mal som nevýslovný pocit šťastia. Deficit lásky sa naplnil, konečne som bol akceptovaný taký, aký som, a nie, aký by som mal byť. Atmosféra komúny na fascinovala. Taký idealizovaný raj.“


Článok nájdete na tejto adrese


Zdroj: kontakt50.sk

Prevzaté z: osud.biz

júl 13, 2011 17:21 popoludní
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa sudarshana
  sudarshanajúl 14, 2011 13:16 popoludní

  Komentár: 

  Osho NIE JE pravy duchovny ucitel, pretoze jeho poznanie je spekulativne. Pravy duchovny ucitel nasleduje do bodky pokyny svojho duchovneho ucitela a kraca v jeho slapajach. Tomu hovorime Parampara.
  Okrem toho je zaradený origo guru pochádza automaticky z nejakej zo štyroch pôvodnych Sampradayí. Ale Osho NEPATRÍ do ŽIADNEJ Sampradáye ani Parampary! Osho lipne k Máyávadiizmu, ktorý nie je pôvodný, vznikol až v 8. storočí n.l. ( 3900 rokov po spísaní Ved a ich ensenciálnych záverov - Bgahagavad-Gíty, Vedánta-sútry a jej prirodzeného komentáru a vrcholného záveru celej Vedskej literatúry - Šrímad Bhágaavatamu)a je to Impersonalizmus = neosobné ponímanie Absolútnj Pravdy (Boha) - čiže je to len realizácia 1. aspektu Absolutnej Pravdy = Brahmanu - čo je len neosobný rys a len prvý z troch stupnom pochopenia AP. Brahman - tento neosobný rys ale závisí na Osobe - závisí na prvom aspekte AP - na Bhagvánovi = Najvyššej Božskej Osobnosti.
  Odkial je poznanie Osha? cast z Ved, cast z vlastnych realizacii + nejake spekulacie. Takych, ako on je v Indii v kazdej dedine. (Nie kazdy mal to stastie, ze odisiel na zapad :)) Vzdy sa pozeraj na povod ucenia. Ked si kupujes knihu, pravdepodobne jednu z veci, ktoru urobis je, ze si pozries, kto je autor, a precitas si o nom. Podobne to robime aj my. Najlepsi sposob, ako mozes zacat studovat Bhagavat-gitu taka aka je, ze ju zacnes rozoberat kriticky. Cokolvek tam najdes a nesedi Ti, opytaj sa na to oddanych alebo hladaj odpoved priamo v nej. Oshova filozofia mi nikdy neodpovedala na moje otazky. Naopak len ma viac a viac zaplietala. Podobne ako mnoho inych spekulativnych filozofii.

  Ked mas poznanie najst sama,tak preco Ti ho potom dava Osho. Ak mame poznanie ziskat sami, preco teda odisiel z Indie and zapad kazat takuto filozofiu,ktoru ani on sam nenasledoval?

  Osho Ti neda pomocnu ruku, aby Ta z tohto bahna dostal von. Necha Ta topit sa v nom a mysliet si, ze sama trepotanim ruk a inymi vlastnymi vyspekulovanymi pohybmi sa dostanes von. My vsetci, aj Ty dobre vieme, ze bahno Ta naopak bude stahovat hlbsie a hlbsie. Je jedina sanca ako sa odtial dostat. Pomoc niekoho, kto stoji von. Pevne na nohach. Len taka OSOBA Ta moze zachranit. Ty sama nie, a ani nik iny, kto sa tiez topi v bahne. A to, ze budes budovat pozitivne myslenie, aj ked Ta stahuje bahno Ti mozno pomoze k tomu, ze zomries s usmevom na tvari, ale Tvoj problem to nevyriesi! Chapes ten bod??? My prijimame autoritu Ved a duchovnej postupnosti osob - Guruov, ktori stoja na brehu a vidia nasu situaciu. Stoja pevne na brehu a podavaju nam pomocnu ruku.

  Ako Ti Osho da odpovede na tieto otazky? Ano, ako vravis, neda. Len sposobi zmatok. Ale tento zmatok ti nepomoze k najdeniu odpovedi. Ty nikdy nebudes vediet, preco vlastne zijes a co je uspesny zivot. Tak, ako to bohuzial nevie 99,9% populacie. Ak vyrobca zkonstruuje novy model auta, predpise k nemu palivo, naplne a pod. Ty, ktory potom to vozidlo pouzivas si nemozes robit co chces. Inak riskujes,ze to vozidlo dlho neprezije. A o tom je Guru a Vedy. Oni nam vravia, ako skonstruoval tvorca vesmiru tento svet aj nas, preco sme tu a co mame robit, aby sme sa odtialto mohli dostat.

 2. Obrázok používateľa miro1360
  miro1360február 04, 2012 00:29 dopoludnia

  Komentár: 

  Ak zomrieš s presvedčením, že si nezomrel s úsmevom na tvári, bude to viac ako keď zomrieš s myšlienkou, že si zomrel. Myšlienky tvoria svet, a to čo vidíš okolo seba, možno považovať za ilúziu. Ani ty si si nie istý úplnosťou a pravdivosťou véd.

 

 

Top