Obrázok používateľa CEZ OKNO
NASA se bojí o odložené věci na Měsíci. Může za to Google

TECHNET | Vyhlášení závodů o dobytí Měsíce společností Google dělá vrásky na čele NASA. Ta se bojí, aby nepřišly k úhoně pozůstatky po misích Apollo, až by na Měsíci přistávaly první soukromé automaty. Lidem z Googlu při vyhlašování štědře dotované soutěže o dobytí Měsíce asi nepřipadlo na mysl, jak tím zamotá hlavu NASA. V podmínkách je totiž vyhlášená speciální prémie za snímek lidské techniky na Měsíci. Ten si Google cení na 4 miliony USD (cca 82 mil. Kč).


Článok nájdete na tejto adrese


Zdroj: http://technet.idnes.cz/


Súvisiace:

Mesiac
http://www.cez-okno.net/rubrika/mesiac


Sekcie: 
jún 02, 2012 22:54 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjún 03, 2012 14:23 popoludní

  Komentár: 

  boja sa, ze by niekto zistil, ze tam nic nie je? :-)

 2. Obrázok používateľa Martin
  Martinjún 03, 2012 18:25 popoludní

  Komentár: 

  No tak toto je gol :) " NASA se však obává, že by měsíční prach zvířený přistáním mohl poškodit techniku zanechanou na Měsíci"

  Tak teda kratka rekapitulacia... Ked tam pristali Amici, tak pod pristavacim modulom neostal vobec zidny krater od pristavania (http://www.hq.nasa.gov/alsj/a11/AS11-40-5850HR.jpg)... ba co viac....na nohe dotycneho modulu nebolo ani zrnko piesku..(http://tinyurl.com/848w5ky)... ale ked tam skocil Armstrong tam tam zanechal slapaj jak hovado...(http://tinyurl.com/6o7963n).. "Vyhlásila proto "karanténní zóny" o poloměru dvou kilometrů kolem míst, kde vesmírné lodi Apollo přistály."

  Nie nie, NASA sa obava niecoho uplne ineho... Bohuzial..

 3. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjún 04, 2012 10:07 dopoludnia

  Komentár: 

  v prvom rade ide podla mna o manipulaciu :) NASA sa neboji a urcite nie Googlu :) nema preco. ci mate pocit ze na mesiac sa dostane nejaky bezny civil? nebudte naivni..

 

 

Top