Obrázok používateľa CEZ OKNO
MEXICKÉ MIMOZEMSKÉ ARTEFAKTY

Před nedávnem se internetem rozšířila informace rychlostí blesku, že mexická vláda uvolnila určitý počet artefaktů nalezených při vykopávkách, a které s konečnou platností potvrzují kontakt prehistorické civilizace Střední a Jižní Ameriky s mimozemšťany. Informovali jsme o tom pochopitelně i na našem webu. Bylo to ze strany některých badatelů poměrně silné stanovisko a i v dnešní době si mnoho z nich za tím stojí. Jak víme později se objevily určité pochybnosti a celá věc nabrala kontroverzní směr, který myslím panuje dodnes.


Náhodně jsem narazil na určité detaily, které bych rád prezentoval ohledně tohoto tématu. Facebook je v mnoha ohledech podivná platforma a záleží jak se používá, může to být neuvěřitelná ztráta času sledováním, kdo měl co k obědu, nebo kolik nových zoubků zrovna narostlo dítěti vašeho souseda. Na druhou stranu to může být důmyslný zdroj informací, když se patřičně filtrují.

Badatel Mark Scott se zaměřil na informaci ohledně mimozemských artefaktů z Mexika, přestože po původní internetové senzaci vše pěkně utichlo. Podařilo se mu lokalizovat 15 z údajných 50 objektů. Přiložené fotografie ukazují některé z nich.

Problém je, že neexistují oficiální reference o jejich nálezu, jen to, že domorodý kmen v centrálním Mexiku nalezl objekty před 55 lety. Ve většině případech jsou to malé artefakty, které byly používány jako náhrdelníky. Dalším silným stanoviskem bylo, že je ve věci zainteresována mexická vláda, která dala souhlas ke zveřejnění.

Věc je však zřejmě trochu jinak, než všichni očekávali. Jiný badatel, Wayne Herschel, kontaktoval mexické úřady ohledně věci a dostal velmi odmítavou až rozzuřenou reakci, že se prý zbláznil. Ano, vypadá to, že samotná vláda, nebo alespoň její část nechce o tomto ani slyšet a je pobouřena. Pan Herschel také tvrdí (odkaz však nepředložil), že byla otevřena galerie/obchod, která je plná těchto objektů, kterých původně mělo být pouze 8. Některé jsou prodávány za velkou cenu a majitel galerie náhle pořádá přednášky o teorii pradávných astronautů. Vypadá to tedy, že zde někdo udělal z celé věci slušný byznys.

Znamená to, že se jedná o kompletní podvrh? Nutně ne, možná, že na začátku někdo skutečně měl přístup ke skutečným artefaktům, avšak analýza jednoho z objektů prokázala ne příliš velké stáří. Zatím proto vše směřuje k variantě, že objekty byly vytvořeny domorodým kmenem samotným a o důvodech se můžeme jen dohadovat, s největší pravděpodobností pochopitelně profit. Velice mi to připomíná případ kamenů Ica z Peru, kde také dodnes není zcela jasné kolik z objektů je skutečných, protože velká část je též padělek. V případě Ica kamenů máme však daleko více informací, které hovoří ve prospěch obou stran. Zde se zatím přesvědčivá data o autentičnosti objektů ztrácejí v mlze moderních médií a novinářského chaosu. Můžeme se tak držet jen toho, co je zatím očividné a jak jeden (bohužel opět nejmenovaný) archeolog odborník konstatoval:

■ artefakty nevykazují styl Mayů (jak bylo oznámeno),
■ výjevy jsou zachyceny na podivných kamenech
■ neexistují reference o jejich objevu a původu
■ všechny jsou vytvořeny stejným umělcem - jednou rukou
■ postupně se jich objevuje stále více a více
■ a čirou náhodou velká část končí v rukou majitele galerie, který je velkým propagátorem mimozemské teorie

Tak nevím, ale podivné na tom je, že například Klaus Dona považuje tyto objekty za skutečné a prehistorické. Osobně ho považuji za kapacitu a některé jeho nálezy jsou velmi zajímavé, ovšem nedá se přehlídnout, že on sám je také kurátorem muzea. Náhoda? Rozhodněte se sami, ale nechci ani pomyslet na to, že by se zde odehrával nějaký podvod obrovských rozměrů na mezinárodní scéně. I když v dnešní době je leccos možné.

Zanechme proto spekulací a vyčkejme, jestli se časem neobjeví nějaké další informace o tomto kontroverzním případu.

Michael M. Faitl

Zdroje a foto: Mark Scott a Wayne Herschel (Facebook)

Prevzaté z: http://www.astronauti.cz/


Súvisiace:

Kameny z Icy
http://www.cez-okno.net/clanok/pyramidy-mars-sirius-12-ostrov-maradzo-a-...


júl 07, 2014 20:52 popoludní

 

 

Top