Obrázok používateľa CEZ OKNO
Vyspělá technologie může existovat na jiné úrovni, než jsme schopni pochopit

Světově uznávání odborníci z fyziky jako např. Sir Martin Rees z Univerzity v Cambridge, nebo astrobiolog Paul Davies z Arizony se zeptali, jestli bychom byli vůbec schopni pochopit o co jde, kdybychom se setkali s supervyspělou technologií, než je naše vlastní. Protože jak se říká, technologie milion a více let napřed nám bude připadat jako zázrak.


Davies píše ve své knize Eerie Silence, že pokročilá technologie se nemusí skládat ani z hmoty. Nemusí mít danou velikost a ani tvar, nemusí mít žádné dané hranice. Je dynamická na všech úrovních času a prostoru. Nebo naopak, může vypadat, že nedělá vůbec nic, co bychom byli schopni zaregistrovat. Neskládá se různých částí, ale spíše je to systém, nebo citlivý vztah věcí na vyšší úrovni.

Davies se ptá, jestli jsou hmota a informace všechno? Dále píše, že “před 500 lety by byl samotný koncept stroje manipulujícího informace, nebo softwaru, naprosto nepochopitelný“. Existuje nějaký další level mimo naše lidské chápání, který organizuje elektrony? Pokud ano, tato třetí úroveň nebude nikdy dána najevo pozorováním pomocí informační úrovně, stále na úrovni hmoty.


Měli bychom být otevření zdánlivé možnosti, že vyspělá technologie, která je stará miliardy let operuje na třetí úrovni, čtvrté, anebo dokonce páté - které jsou všechny absolutně nepochopitelné pro lidský mozek v našem momentálním stavu evoluce v roce 2012.

Zdroj: dailygalaxy.com

Preklad: Michael M. Faitl

Zdroj: astronauti.cz


Súvisiace:

Poznatky vedy
http://www.cez-okno.net/rubrika/rubriky/poznatky-vedy


Sekcie: 
január 21, 2013 23:07 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top