Obrázok používateľa CEZ OKNO
Mimozemské viry a život na Zemi I.

V tomto článku bych se rád zamyslel nad jedním tématem, které se tak často neobjevuje, tedy alespoň ne donedávna. Není totiž tak chytlavé jak by se na první pohled zdálo. Přeci jen články o Atlantidě, Egyptu a klasické ufologii táhnou více, i přestože právě poslední zmíněná ufologie s tím nepochybně velice souvisí. Kolik z vás se kdy zamyslelo nad tím, je li možné, aby chod vývoje naší civilizace byl výrazným způsobem ovlivněn něčím tak malým jako je virus, nebo bakterie?


Kolik z vás si položilo otázku, jestli je vůbec něco takového možné? Konkrétně, hrozí nám nějaké nebezpečí ve formě neznámých a nebezpečných epidemií způsobených mimozemskými bakteriemi, pokud existují? Je možné takové informace vůbec nějakým způsobem získat a jak do takového scénáře zapadá fenomén UFO? Pokusil jsem se dát dohromady pár zdrojů a informací a kupodivu, je možné leccos zjistit. A je to právě několik posledních měsíců, kdy se v médiích stále více objevují zajímavé informace z mikrobiologie, astronomie a genetiky, které postupně mění celkový paradigm pohledu na tuto tématiku. Nejprve se ale musíme podívat na problém komplexně a od začátku.

Teorie panspermie

První zmínka o takovém konceptu přichází již z 5. století př.n.l. od řeckého filosofa jménem Anaxagoras, ale teprve v roce 1974 dva vědci Fred Hoyle a Chandra Wickramasinghe přišli na veřejnost s touto na tu dobu velmi extravagantní teorií, že život byl na naši planetu zavlečen z okolního vesmíru pomocí komet a asteroidů a že široce uznávané dogma o vzniku života z prapůvodní tekuté směsi, kde se postupně vyvinuly komplikované chemické sloučeniny a postupem času pak jednobuněčné organismy až po složité živoucí formy, nedává příliš smysl.

Každý si asi dokáže představit, jak takové prohlášení rozčeřilo vody ustavené akademické struktury. Inu nebylo divu, protože se jednalo a stále jedná jen o teorii, která nebyla nikdy přesvědčivě prokázána. Pánové Hoyle a Wickramasinghe tak svým způsobem předstihli svou dobu a jejich teorie zůstala dlouho spíš v krajinách alternativních badatelů. Avšak jak roky běží, objevují se nové informace, uskutečňují se nové projekty a testy a také technický vývoj se řítí dopředu rychlým tempem. Čím dál více se zdá, že na teorii panspermie může nakonec přeci být i něco pravdy a jeden důležitý materiál se objevil před několika týdny, který může zásadně ovlivnit další výzkum v tomto směru. Ale o tom až na závěr tohoto článku.

Spisovatel vědecké literatury Robert Roy Britt prohlásil v roce 2000 že:

"Skupina vědců tvrdí, že zachytila mimozemské bakterie ve výšce 10 mil nad povrchem Země, plus stopy dalších mimozemských mikrobů i ve větší výšce v atmosféře...Bakterie byly zachyceny pomocí balónu, který provozovala Indická vesmírná výzkumná organizace (ISRO). Chandra Wickramasinghe, který vede studium vzorků nazývá mikroby dříve neznámým druhem bakterie a řekl, že pocházejí pravděpodobně z komety. Řekl také, že nálezy podporují teorii panspermie, kterou se svým kolegou Hoylem propagují. Podle nich jsou zárodky života přítomné všude ve vesmíru a jsou zdrojem života na Zemi."

V červnu 2003 informoval National Geographic, že epidemie SARS podle vědců může pocházet z vesmíru. Poté pronikla na Zemi a usadila se v Číně, odkud se nemoc rozšířila. Odborníci také spekulují o tom, že zárodky SARS mohly mít svůj původ v kometě a když Země procházela jejím plynovým oblakem, byly zárodky zachyceny.

Všichni si dobře pamatujeme katastrofu raketoplánu Columbia v únoru 2003. Málokdo však ví, že v roce 2006 zveřejnil biolog Robert McLean z univerzity v Texasu zajímavé informace, které byly překvapením i pro odbornou akademickou komunitu. Po průzkumu částí vraku zjistil, že jistý druh pomalu rostoucí bakterie přežil katastrofu. Tato informace může být také velmi zásadní pro podporu teorie panspermie. Jedná se o bakterii Microbispora, která se normálně nachází v půdě a McLean usoudil, že zřejmě kontaminovala experiment ještě před startem raketoplánu. Vyplývá z toho však zajímavý závěr, že tento organismus byl schopen přežít průchod do atmosféry a také sílu a teplotu exploze lodi. McLean řekl:

"To je jen pětina rychlosti něčeho jako by byl třeba meteorit, na kterém by bakterie musela přežít, ale zároveň je to minimálně pětkrát, nebo šestkrát větší rychlost, než ta, která byla doposud testována. To je důležité pro teorii panspermie, protože, pokud je něco schopné přežít cestu vesmírem, může eventuelně projít atmosférou a skončit na povrchu Země. Toto nic nepotvrzuje, ale dodává pozitivní důkaz o pravděpodobnosti teorie panspermie."

No a ještě jedna zajímavost na závěr tohoto odstavce. Britský magazín Observer zveřejnil v březnu 2006 článek o "červeném dešti", který padal po dobu dvou měsíců v okrese Kerala v Indii. Popis tohoto fenoménu byl velice zvláštní. Fyzik Godfrey Louis při Univerzitě Mahatma Gandhi prohlásil:


"Když se díváte na tyto částice pod mikroskopem, je jasné, že to není prach, mají očividně biologický vzhled."

Podle Louise byl déšť vytvořen z materiálu vypadajícího jako bakterie, který byl dopraven na Zemi z prolétávající komety. Mikrobiolog Milton Wainwright v současné době provádí další testy tohoto deště a stejně jako první odborník, i on tvrdí, že se nejedná o prach, ale že částice také neobsahují DNA.

"Ovšem mimozemské bakterie nemusí zákonitě obsahovat DNA", dodal Wainwright.

Zajímavé že? Ale věřte, tento příběh je daleko komplikovanější, než se může na první pohled zdát. Jak do toho všeho zapadá fenomén UFO a mimozemšťané? Kupodivu velice krásně, ale to se musíme vrátit o několik desítek, možná i stovek let do minulosti.

Biologické zbraně mimozemšťanů?

Teorie panspermie ve svém základu přivádí bystrého pozorovatele k zamyšlení. Pokud je pravdivá, i kdyby jen z části, pak to znamená, že spolu s blahodárnými účinky a zárodky života se může stejně věrohodně dostat na planetu jakýkoliv neřád, o kterém se nám ani nezdá, protože šance je naprosto stejná pro obě varianty. Daleko hrozivější je představa úmyslného rozšíření nákazy někým shora, ať už jsou důvody jakékoliv, třeba redukce populace. Máme nějaké příklady takových situací?

Historické prameny nabízejí zajímavé příběhy z kterých někdy běhá mráz po zádech, nejen proto že v případě největších epidemií, které kdy zasáhly lidstvo, zemřelo ohromné množství lidí, ale především proto, že samotný průběh a začátek některých těchto kalamit byl často velice podivný. Jako typický příklad lze uvést epidemie moru. “Černá smrt” zasáhla Evropu v “době temna” a dlouhou dobu se spekulovalo jak tato nemoc vznikla a jak se mohla tak rychle rozšířit. Zatím nejvíce uznávaná teorie je, že nemoc byla přenášena nakaženými krysami, ale podle posledních výzkumů se nezdá být příliš pravděpodobná. Odborníci uvádějí, že zamoření krysami nebylo v té době až tak rozšířené a některé regiony neměly ani kontakt s obchodními loděmi, na kterých tyto krysy běžně cestovaly. Navíc prý rychlost s jakou se nemoc šířila ani neodpovídá takovému postupnému přenášení pomocí zvířat z jedné vzdálené komunity do druhé. Naopak je zajímavý jeden fakt, který se často přehlížel. Přesně v období, kdy tato nemoc propukala se vyskytovalo mnoho pozorování UFO. Víme to díky historickým záznamům, protože lidé nezažili takovou zkázu dlouhou dobu a mnoho se jich snažilo tyto události zaznamenat, včetně těch neobvyklých. Lidé pozorovali jasná světla na obloze těsně předtím, než se objevila epidemie. Byla také hlášena podivná mlha, která se objevovala v kritickou dobu a která měla podivný zápach. Lidé té doby neměli pochopitelně ani ponětí, co znamená biologická válka a zaznamenávali jen to, co viděli a zažili podle svých slov, která měli v té době k dispozici. Dnes již víme jak vypadá útok chemickou zbraní a některé příběhy jsou velmi podobné. Další podivnou věcí, kterou lidé hlásili, byla zvláštní figura, která se objevovala na okraji měst, oblečená v černém, s kapucou přes hlavu. Tato bytost měla často v ruce nástroj, který byl později znázorňován jako kosa, a tak vznikla dobrá známá “smrtka, nebo zubatá”.

Tato symbolika se pak pochopitelně používala všude, kde to mělo nějakou souvislost se smrtí. Co však tato osoba měla v ruce ve skutečnosti už jen tak nezjistíme. Byl to nějaký druh zbraně? Kdo byla tato entita? Jedno je jisté, krátce po pozorování těchto bytostí opět propukla nemoc. Tato pozorování podivných světel, mlhy a temných figur však pocházejí z mnoha měst po celé Evropě, takže to není záležitost jen ojedinělých případů. Je to až jakýsi průvodní jev a nelze jej tedy jen ignorovat jako pouhou fantazii obyvatel středověku. Jediné vysvětlení, které se zatím nabízí je nadpozemské, nebo mimozemské, pokud tedy v té době nějaké přísně utajovaná vládnoucí skupina nedisponovala pokročilou technologií. Když vynecháme démony a strašidla a zůstaneme v reálném světě, můžeme učinit závěr, že docházelo ke kontaktu s mimozemšťany, tak jak již odnepaměti. Otázkou zůstává jaké byli jejich motivy k takové nekalé činosti? Proč by jinak celkem mírumilovní (alespoň podle většiny svědectví z dnešní doby) mimozemšťané cílevědomě likvidovali lidskou populaci? Existuje snad nějaká forma kontroly a redukce lidského rodu zvenčí? Děje se snad taková očista jednou za čas až do dnešní doby? Nemůžu nevzpomenout na všechny ty ptačí, prasečí a kdo ví jaké ještě chřipky, nebo nakonec i AIDS samotný.


Zde je tedy vidět, že možnost řízeného a plánovaného redukování velkých mas není až tak příliš ve sférách sci-fi a kdo hledá může v historických pramenech najít dostatek informací, přestože to zůstává pochopitelně jen spekulativní teorií. Navíc jsou takové informace z velmi dávné doby a dost obtížně se budou asi ověřovat. A zde si můžeme položit další otázku. A co naše nedávná minulost? Máme nějaké informace z tohoto žánru z posledních let, které jsou přístupnější? Kupodivu ano, a to vůbec ne zanedbatelné, i když v následujícím odstavci se nebudeme věnovat známým chorobám současnosti, ale spíše těm absolutně neznámým. V tento moment uděláme malý krok z archeoastronautiky do současné ufologie.

- pokračovanie -

Michael M. Faitl

Reference:

- kniha Alien Viruses - Wood/Redfern 2013
- seriál Ancient Aliens
- huffingtonpost.com
- sott.net, žurnál Nature Geoscience
- kniha UFO crash in Brazil - Leir 2005

Zdroj: astronauti.cz


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

FAKTY X: Červený dážď – obsahuje mimozemský život?
http://www.cez-okno.net/clanok/fakty-x-cerveny-dazd-obsahuje-mimozemsky-...

Mimozemská intervencia?
http://www.cez-okno.net/rubrika/mimozemska-intervencia

Teória panspermie
http://www.cez-okno.net/stitok/teoria-panspermie


október 18, 2013 18:18 popoludní

 

 

Top