Obrázok používateľa CEZ OKNO
Priznanie Stephena Hawkinga: «Mimozemšťania existujú!»

KP.RU | Stephen Hawking – jeden z najvplyvnejších (v odbornom zmysle) a najznámejších (širokej verejnosti) fyzikov – teoretikov našej súčasnosti, nositeľ Nobelovej ceny, vystúpil nedávno so senzačným priznaním. Prehlásil, že mimozemšťania takmer zaručene existujú, no prosí ľudstvo, aby s nimi nenadväzovalo kontakt. Príčinou jeho výroku bola nová séria dokumentárnych filmov, ktorá bude uvedená na Discovery Channel nasledujúci mesiac. V nej vedec vystupuje v úlohe znalca.

Vo vesmíre so 100 mil. galaxiami, z ktorých každá má stovky miliónov hviezd, je len s malou pravdepodobnosťou Zem jedinečným miestom, kde sa rozvíja život, - hovorí. – Už len z čisto matematického hľadiska nám samotné čísla dovoľujú prijať myšlienku existencie mimozemského života za absolútne rozumnú. Reálnym problémom sa ukazuje skôr to, ako môžu mimozemšťania vyzerať, či sa podobajú na pozemšťanov svojím výzorom. Veď by mohli byť mikróbmi, jednobunkovými organizmami, alebo červami, ktoré obývali Zem počas miliónov rokov.


Astrofyzik sa domnieva, že mimozemšťania môžu existovať v gigantických kozmických lodiach, zničiac si všetky zdroje svojej planéty, oznamuje RU-EXPO. Podľa slov Hawkinga mimozemšťania môžu jednoducho využívať Zem ako prameň zdroja s tým, že by ju mohli obsadiť a posunúť sa ďalej. Upozornil, že kontakt s mimozemskou existenciou sa môže stať katastrofou pre ľudskú rasu.

- Ak nás niekedy mimozemšťania navštívia, myslím, že výsledok by bol taký, ako u amerických indiánov po tom, čo Krištof Kolumbus objavil Ameriku, - uvažuje astrofyzik.

Sveta Kuzina, 26. 4. 2010

Zdroj: kp.ru

Preklad: Danica U.

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace

Obrovská UFO kolem Slunce? NASA tvrdí: závada; fyzik praví: obrovská UFO využívají sluneční hvězdné brány
http://www.cez-okno.net/clanok/ufo/obrovska-ufo-kolem-slunce-nasa-tvrdi-...

57 druhů mimozemšťanů + Odhalení mimozemských existencí (CZ titulky)
http://www.cez-okno.net/clanok/ufo-a-mimozemstania/57-druhu-mimozemstanu...


apríl 27, 2010 16:16 popoludní

 

 

Top