Obrázok používateľa CEZ OKNO
Žádné vesmírné lodě k Zemi nemíří!!!

Objevil SETI Institut tři objekty na cestě k Zemi? Mimozemské lodě, které dorazí v roce 2012? Pokud věříte v tento příběh, který obíhá Internetem a který byl publikovaný plátkem ironicky pojmenovaným „Pravda“ (http://english.pravda.ru/science/mysteries/22-12-2010/116314-giant_space...), tak můžete. Ale je to celé nesmysl – je to drb, hoax a padělek, který přetiskly weby bez kontroly.

Několik aspektů tohoto příběhu je očividně podezřelých:

1) Objekty (popisované, že mají velikost několik set kilometrů) „za oběžnou dráhou Pluta“ byly objeveny SETIm za použití HAARPu. Pro začátek, HAARP je nástroj nacházející se na Aljašce. Pozice tří „přibližujících“ se objektů je -90 stupňů, neboli jižní nebeský pól. Každý člověk informovaný v elementární geometrii pozná, že tuto část nebe nemůžete vidět z Aljašky! Navíc a co je důležitější, ani SETI Institut, ani žádný projekt SETI nepoužívá HAARP.

2) Původní verze článku (http://www.examiner.com/ufo-in-canada/3-very-large-objects-space-flying-...) přiřkla údajnému astrofyzikovi Craigu Krasnovovi tvrzení, že tři objekty se k nám blíží. Nikdo jménem Craig Kasnov nikdy nepracoval v SETI Institutu. Je zde pouze profesionál Craig Kasnoff, který s Davidem Gedyem přišel před mnoha lety s myšlenkou spořiče obrazovky SETI@home. Ale jednoznačně poznamenal, že s tímto příběhem nemá nic společného a že článek zmiňuje „Kasnova“ a ne „Kasnoffa“. Takže příběh stojí na svědectví fiktivní postavy.

3) Pokud by SETI Institut objevil tři umělé objekty mířící k Zemi (nebo i někam jinam), tak by tato zpráva byla zde na tomto webu: www.seti.org. Byla by rovněž v mainstreamových mediích.

Domnělý příchod objektů z jiného světa v roce 2012 není o nic víc věrohodné, než že mayský kalendář tvrdí, že svět skončí v roce 2012.

Překlad článku Internet Rumor of Inbound 2012 Spaceships Untrue
http://www.seti.org/nospaceships

Zdroj: freepub.comehere.cz


Súvisiace:

Z druhej strany
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-z-druhej-strany


november 30, 2011 23:23 popoludní
 • krát komentár

10 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Žigo
  Žigodecember 01, 2011 00:31 dopoludnia

  Komentár: 

  Celý článok je perla,

  ale čo som šiel už vážne do kolien, keď som čítal bod 3.

  Som si super stopro istý, že by to bolo v mainstreame hneď! :D

 2. Obrázok používateľa Karči
  Karčidecember 01, 2011 00:36 dopoludnia

  Komentár: 

  Som rád, žetu dávate aj veci " z druhej strany", človek si ešte silnejšie uvedomí, aké dôležité sú dnesalternatívne médiá a aké naštvanéabezzubé sú protiargumenty "odborníkov na všetko",ď.

 3. Obrázok používateľa Peter Vyšehradský
  Peter Vyšehradskýdecember 01, 2011 10:03 dopoludnia

  Komentár: 

  Je dobré, že je to pre nás druhá strana a dokážeme sa rozumne zamyslieť nad podobnými správami o "výskumných projektoch" v USA, Rusku a všade inde po svete. Nie sú to nič viac len dezinformačné šumy. Čo si myslíte, že sa nikde okolo Zeme 3 kozmické lode nevyskytujú? Žiadna SETI v spojení s nejakou reklamnou agentúrou vám ale o nich správu nepodá, ak čakáte na niečo podobné, budete zatiaľ čakať asi márne. A pokiaľ by ste sa dočkali, aj tak by to určite bola prekrútená deformovaná dezinformácia...

 4. Obrázok používateľa Michal
  Michaldecember 01, 2011 07:36 dopoludnia

  Komentár: 

  Tiz si myslim ze je to blud o tych obrich ufo co mieria na zem ale ani autor tohto clanku nema tak uplne pravdu. HAARP anteny za prve podla oficialneho vyhlasenia sluzia na vyskum ionosfery. Nachadzaju sa aj inde vo svete nie len na Alijaske. Druha vec je to ze ak by sluzili aj na iny umysel co mozno aj sluzia tak isto nedokazu zaznamenavat obraz cize nesluzia ako opticky teleskop. Jedine co by mohli zachytit su radiove vlny a takych malych telies aj ked niekolkokilometrovych ktore su niekde za plutom by nemali sancu vidiet. A to tvrdenie ze seti keby cosi take vie tak hned vyjde na verejnost s krikom ludia ludia nasli sme ich tak je fakt sranda :DDD. Keby americania maju naozajsny zaujem najst zivot vo vesmire tak by sme uz davno lietali na okolite planety slnecnej sustavy a robili archeologicke vykopavky. Som si viac ako 100% isty ze na vecsine planet najdu stopi po zivote popripade aj zivot a mozno aj vyspeli zivot. Ale to oni uz davno vedia preto sa tvaria ze sa snazia najst zivot vo vesmire aby hrali divadielko pred verejnostou.

 5. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymdecember 01, 2011 17:35 popoludní

  Komentár: 

  NA TOHLE EXISTUJE UTAJENÍ PŘÍSNĚ TAJNÉ A NIKDO Z OVCÍ SE NIC NEDOZVÍ

 6. Obrázok používateľa jaroslav
  jaroslavdecember 01, 2011 17:38 popoludní

  Komentár: 

  http://www.cez-okno.net/clanok/konspiracie/mapa-rozmisteni-haarpu
  najprv čitam a potom pišem....
  mimochodom nekriticky obdiv nikdy nebol ok

 7. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymdecember 01, 2011 15:21 popoludní

  Komentár: 

  Aj záporná reklama, je reklama, teda nie že vyvrátilo to, ale ešte viac utvrdilo...a som rád, a teším sa tomu:O)

 8. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymdecember 01, 2011 20:43 popoludní

  Komentár: 

  Žádné vesmírné lodě k Zemi nemíří!!! - Tak to sa ešte uvidí...

 9. Obrázok používateľa Korkorán
  Korkorán december 01, 2011 22:47 popoludní

  Komentár: 

  Konec světa stejně přijde, vždyť to tu na těchto stránkách i bylo :))) .Že Slunce dokončí své dílo a že peníze pak budou zbytečné. Totální změna DNA. Takže jaký pak fraky.

 10. Obrázok používateľa Janek
  Janekdecember 01, 2011 23:23 popoludní

  Komentár: 

  To víš že jo, kapitáne ;)

 

 

Top