Obrázok používateľa CEZ OKNO
Najzaujímavejšie pozorovania UFO v 90. rokoch na Slovensku 2. časť

Aj strážnici sa zľakli | Aktivity UFO na konci roka 1996 | Kde je vlastne pravda | Pri zatmení mesiaca | Zážitok s mimozemšťanmi | Najzaujímavejšie pozorovania zhrnul pán Miroslav Karlík.

Aj strážnici sa zľakli

Dvaja strážnici na Poľnohospodárskom družstve v Čani uvideli 14. augusta 1996 obrovskú jasnú červenú guľu letiacu južným smerom veľkú ako rodinný dom. Guľu pozorovali asi 15 min. Aj strážnik na družstve v Býňove potvrdil, že tiež videl guľu smerom na Maďarov. Z gule vychádzali smerom k zemi ostré lúče. Psi divo kňučali od strachu a strážnik sa po chvíli zamkol na strážnici.
V tomto roku sa vyskytlo veľa pozorovaní spojených s jadrovými elektrárňami. Len na doplnenie spomeniem niektoré v skratke.

Nad areálom jadrových elektrární v Jaslovských Bohuniciach 7. februára v noci o 02.08 až 02.14 hod. približne vo výške 200 metrov spozorovali objekt vo veľkosti 8 metrov a výške 3 metrov, ktorý stál 6 minút na jednom mieste. Po tomto čase nehlučne odletel smerom na Smolenice.

Prípad z 19. júla sa odohral v obci Radošovce smerom nad elektrárne. Občania pozorovali objekt jasný ako veľká hviezda. Po dvoch minútach sa rozžiaril ešte viac a prudko stúpavým letom zmizol z oblohy.

Ďalšie pozorovanie bolo nad špačinským poľnohospodárskym družstvom smerom na Jaslovské Bohunice. Dvaja pozorovatelia videli 6. decembra cikcakovo poletujúci objekt po oblohe, ktorý vo výške asi tisícpäťsto metrov poletoval po oblohe úplne nehlučne asi päť minút.

Takýchto podobných pozorovaní je viacero v tejto časti nášho kraja, ale buď sú nedostatočne overené alebo nám už pripadajú všedné.

Aktivity UFO na konci roka 1996

Všetko sa odohralo 17. decembra ráno o štyroch hodinách desiatich minútach ráno. Pozorovanie zažil obyvateľ Trnavy na sídlisku Družba, ktorého by som bez urážky nazval neveriaci Tomáš. Pravidelne skoro ráno chodieva von so psom. Nečakane spozoroval na opačnej strane ulice nad činžiakmi bielo-modré halogénové svetlo. Uvedomil si, že ide o rýchlo sa pohybujúci objekt. Prekvapený zostal stáť, aj pes si sadol zo strachu na zem. Objekt tichým letom zamieril k nim. Na chvíľu akoby zastal pred nimi. Potom urobil krátku otočku a po dvadsiatich sekundách rýchlo nehlučne odletel severozápadným smerom do výšky. Pozorovateľ slúžil ako vojak na hláske, tu pravidelne pozoroval lietadlá. Je veľký predpoklad, že vie triezvo a dostatočnou znalosťou posúdiť to, čo vidí. Správy o UFO ho doteraz nezaujímali. Bral ich ako výmysel novinárov a fantastov. Keď mi s úprimnosťou vyrozprával svoj zážitok, vyhlásil, že niet nad osobné poznanie – má pravdu. V súčasnej dobe sám zbiera takéto informácie.

Blížil sa Silvester, koniec roka, podvečer 30. decembra si vyšiel otec so synom z Jaslovských Bohuníc. Prechádzali ulicou, keď zbadali, že od elektrární sa blíži svetlo. Prekvapil ich tvar svietiaceho zdroja. Jasne videli, ako sa nízko nad domami pohybuje vo vzduchu veľký objekt v tvare dvoch spojených kužeľov ako detská hračka nazývaná vlk. Vznášal sa nad strechami úplne nehlučne. Z jeho stredu vychádzali farebné svetelné lúče. Podľa odhadu pozorovateľov mohol mať priemer asi 60 metrov. Pomaly sa posúval smerom na Trnavu. Uviedli, že zostali stáť ako zmrazení. „Toto určite nepochádza zo zeme, pozri sa ešte aj okná to má.“ Po krátkom pozorovaní sa dvojitý kužeľ pomalým letom vzdialil a v mysliach pozorovateľov zostal len úžas a nezodpovedané otázky. Zaujímavé je, že tento príbeh mi vyrozprával bývalý kolega až v lete, keď už bol na dôchodku. Okrem toho mi povedal: „Vieš, dlho som ťa podozrieval, že si vymýšľaš, a preto som sa ti hanbil priznať, že aj ja som niečo také videl. Dnes viem, že to videli i ďalší ľudia od nás.“

Kde je vlastne pravda

Osobne som sa zoznámil s ďalšou zvláštnou a nezvyklou príhodou, v roku 1997 pri vysielaní v regionálnom rádiu. Mladý muž čašník navštevoval priateľku v malej obci pri Piešťanoch vždy po službe. Obec Ducové je známa slovanským kostolíkom z 9 storočia. Viackrát sa mu stalo, že pri neskorom nočnom návrate jeho auto sledoval veľmi zvláštny lietajúci objekt. Viackrát ho osvietil tak, že bolo svetlo ako vo dne. Po jednom nočnom návrate zistil ráno na sebe zvláštne červené fľaky. Veľmi sa preľakol. Všetko vyrozprával svojim priateľom. Bál sa, že je ožiarený a určite je to z toho, čo ho osvietilo UFO. Začal trpieť depresiami a úplne nečakane sa jeden večer obesil na strome doma v záhrade. Spočiatku si mysleli domáci aj jeho známi, že mal problémy v práci alebo dlhy, ale nič takého sa nepotvrdilo. Bola tu len výpoveď jeho priateľov, že to urobil zo strachu, že je smrteľne chorý a bál sa bolesti.

Pri zatmení mesiaca

Ďalšie pozorovanie z tohto roku patrí tiež medzi najzaujímavejšie, ktoré náš klub eviduje a overoval. Všetko sa odohralo pri zatmení mesiaca, ktoré bolo 16. septembra o 22.30 hod. V obci Dolné Dubové (asi 6 km od Jaslovských Bohuníc) mladá žena vyšla na dvor. Okamžite jej oči zastali na elipsovitom objekte, ktorý stál len pár metrov, takmer nehlučne nad strechou susediaceho domu. Objekt pripomínal tanier a vydával bzučivý zvuk, pripomínal zvuk chladničky. Pozorovateľka odhadla veľkosť asi na desať metrov, ktorý svietil po obvode modro-zeleno-oranžovou farbou. Tanier sa vznášal asi dvadsať metrov od pozorovateľky medzi dvoma komínmi susedného domu. Mladá žena sa v strachu a úžase schovala do domu odkiaľ pozoroval tento úkaz jej manžel. Pri preverovaní tohto pozorovania sme objavili ďalších manželov z tejto obce, ktorí objekt pozorovali z opačnej strany. Neskoršie sme získali ďalšie hlásenia takmer z celého okolia Trnavy. Všetky hlásenia popisovali ten istý úkaz a dopĺňali ich o nové detaily. Zistili sme, že tento objekt pozorovali aj v obci Šúrovce a nielen 16. septembra, ale aj 15. septembra a 17. septembra 1997.

Tieto pozorovania nám poskytlo desať na sebe nezávislých svedkov. Spomenieme i pozorovanie z 19. decembra tohto roku. Skupina ľudí pozorovala znova v obci Šúrovce jeden cigarovitý a dva diskovité objekty. Hneď na počiatku sme vylúčili zámenu so stanicou MIR, ktorá v tom čase pravidelne prelietala v tejto oblasti.

Zážitok s mimozemšťanmi

V roku 1999 som dostal list od 15-ročného chlapca z Topoľčian. Písal mi, že jeho mama má zvláštny zážitok asi s mimozemšťanmi, ale nechce to nikomu rozprávať, lebo sa bojí posmechu. Nedalo mi to pokoj a tak som sa jednu zimnú sobotu vybral do Topoľčian na návštevu. Rodina bývala na 6 poschodí paneláku hneď pri hlavnej ceste. Privítala ma pani domu s dvoma deťmi. Pani ma už poznala z televízie. Začala rozprávať, čo sa vlastne prihodilo. Občas na mňa pozrela, aby si skontrolovala, ako sa tvárim na to, čo mi hovorí.

Všetko to začalo asi pred rokom, keď som raz večer pozerala sama televíziu. Všimla som si len tak mimovoľne, že od okna v obývačke sa oddelilo malé biele svetielko a presunulo sa na veľký kvetináč za mnou. Nevenovala som tomu žiadnu pozornosť. Bola som zaujatá televíziou. Neskôr som si na to spomenula, ale to už som mala všetko za sebou. Bolo to potom takto. Ráno som sa zobudila v spálni krížom cez posteľ, to som dovtedy nikdy nezažila a bolela ma hlava. Motala som sa po izbe a musela som si sadnúť. Keď som sedela, začali sa mi vybavovať neuveriteľné veci. Videla som, ako pozerám na deti vo vedľajšej izbe zvrchu a niečo ma unáša oknom nad mestom. Potom som sa ocitla vo veľkej presvietenej miestnosti, ako kráčam za akýmsi veľkým chlapom oblečeným v bielom zo širokým opaskom. Tvár som mu však nevidela, zato však po stranách boli čudné ležadlá, na ktorých ležali alebo sedeli všelijaké osoby.

Niektoré boli veľmi škaredé ako keby neboli ľudia a na niektorých som videla ľudí, ale aj niektorých známych dokonca aj sesternicu. Pri bielej stene ležala jedna tučnejšia žena a prezerala si na rukách šperky. Prechádzala som s tým mužom celú miestnosť až k vonkajším dverám. Tu sa predo mnou otvoril obrovský nekonečný priestor, aj tu ležali alebo plávali rôzne bytosti. Všade vládol pokoj a takmer ticho. Potom sa len pamätám, že som niekam vošla a potom už len, ako opäť vidím deti. Pozrela som sa na hodiny bolo 2.36 hod. Nezdalo sa mi to neobvyklé, lebo šla som spať pred polnocou. Po dlhšom rozmýšľaní som si uvedomila, že niečo podobné som zažila už pár dní pred touto udalosťou, ale pamätala som si len to, že letím niekam hore. Od toho času mávam veľmi divné sny a bojím sa, že sa to bude opakovať, lebo viem, že keď som sa vrátila druhýkrát(?), tak som nebola správne oblečená.

Pozrela na mňa a čakala, ako budem reagovať. Mohol som len skonštatovať, že pravdepodobne išlo o jeden z únosov. Zmohol som sa len na to, že som ju uistil, že keď sa jej nič konkrétneho nestalo, nemá sa čoho báť a že jej závidím.

Pozrela na mňa prekvapene, ale mal som pocit, že sa upokojila. Zostal som ešte chvíľu a pobral som sa domov autom. Počas celej cesty domov som mal veľmi zvláštny pocit.

Miroslav Karlík

UFOREVUE.sk - Nevysvetlené fenomény zo Slovenska
Zdroj: uforevue.sk


Súvisiace:

Najzaujímavejšie pozorovania UFO v 90. rokoch na Slovensku 1. časť
http://www.cez-okno.net/clanok/miroslav-karlik/najzaujimavejsie-pozorova...

Rozhovor s Miroslavom Karlíkom
http://www.cez-okno.net/clanok/exkluzivnecezokno/ani-o-mne-nevie-nikto-v...

Minuloročný piktogram v Kozárovciach má pokračovanie aj tohto roku!
http://www.cez-okno.net/clanok/vyber-aufob/minulorocny-piktogram-v-kozar...

Hul 2010 - piktogram už po tretí krát!
http://www.cez-okno.net/clanok/vyber-ufo-revue/hul-2010-piktogram-uz-po-...Miroslav Karlík je odborník na problematiku UFO, ufológ so zdravým kritickým pohľadom na skúmané javy. Už takmer dvadsať rokov vedie trnavský UFO-klub a je v kontakte i s ďalšími bádateľmi v tejto oblasti.

Stránky www.ufoklub-trnava.sk informujú o všetkých aktivitách UFO klubu. Tu sa dozviete aj o pripravovaných prednáškach a literatúre, ktorá sa zaoberá touto problematikou.

Odkazy nájdete tiež na stránkach partnerskej www.uforevue.sk a na stránkach Asociácie UFO bádateľov www.aufob.org


KNIHU môžete ZAKÚPIŤ na tejto adrese


august 12, 2010 15:10 popoludní

 

 

Top