Obrázok používateľa CEZ OKNO
Spojenie s Bohom

Tento článok píšem v nádeji na lepší svet, že raz všetky nádherné bytosti žijúce na tejto Zemi dosiahnu úplné pochopenie a uvedomenie. Pevne dúfam, že informácie ktoré poskytnem, môžu ovplyvniť mnohých ľudí, ktorí sa rozhodnú začať si vážiť sami seba, svoj život, svoje zdravie a tým oslobodia našu planétu od veľkého množstva bolesti, veď uznajte, akí nádherný, jedinečný a dôležitý jedinci ste. Preto chráňte sami seba a majte sa radi taký akí ste a prežite Váš život čo naj-zmysluplnejšie. DNES TO BUDE NA TÉMU AKO NADVIAZAŤ SPOJENIE S BOHOM...

Veľa ľudí na svete vyhlasuje že verí v Boha. Na priamu otázku ako si ho predstavujú už odpovedať nevedia. Čo vlastne skrýva v sebe slovo Boh? Boh či Stvoriteľ je vlastne prapôvodná všade prítomná energia ktorá tvorí život. Energia nemôže nikdy zaniknúť, len mení svoje podoby a spôsoby prejavu. Je prítomná vo všetkom: v prírode, ľuďoch, ale aj vo vzduchu ktorý dýchame, ba dokonca vo forme svetla tečie, z nášho pohľadu celým zdanlivo prázdnym vesmírom. Formuje teda všetko stvorené, nesie v sebe inteligentnú tvorivú silu. S touto silou je možné nadviazať i osobný vzťah pretože je obsiahnutá v nás. Pomocou vôle a viery môžeme s ňou i vedome spolupracovať na tvorbe svojho osudu. K tomu je potrebné najmä pochopenie o čom je život na čom stojí a ako vzniká. K tomuto poznaniu sa dopracovali pred tisíckami rokov staré kultúry, len v dnešnej pretechnizovanej spoločnosti z podvedomia ľudí akosi vytráca.

Boha nemôžeme empiricky dokázať. Ale ani lásku a nenávisť tiež nemožno hmatateľne dokázať a predsa každý vo svojom vnútri pocítil ich tvorivú či deštrukčnú silu. Boh tiež nie je NIEKTO, komu sa musíme spovedať zo svojich hriechov pred strachom z večného zatratenia, či s nádejou ich odpustenia. Vyrovnávanie sa z našimi zlými činmi je vecou nášho svedomia a uvedomenia si existencie karmy. Boh tiež nie je niekto komu predložíme v modlitbe zoznam svojich žiadostí, aby sme tu dole boli šťastní. Spojenie s Božským znamená čosi celkom iné. Znamená prijímať život so všetkým čo prináša, spolupodieľať sa na jeho tvorení a zdokonaľovaní, pomôcť sebe aj iným k pokojnejšiemu a harmonickejšiemu prežívaniu svojej existencie. Spojiť s Božským sa môžeme denne cez radosť, hru, tvorivosť, lásku, odpustenie, odovzdanie sa, preciťovanie krásy. Spojiť sa s Božskou silou v nás je možné cez prácu a službu, ktorú vykonávame s radosťou v duši a nielen pre výsledok či odmenu.

Július Vigaš

exkluzívne.cez.okno

http://juvinumero.euweb.cz/


Súvisiace:

Vzostup
http://www.cez-okno.net/rubrika/vzostup


február 23, 2012 14:23 popoludní

 

 

Top