Obrázok používateľa CEZ OKNO
Zecharia Sitchin zemřel

Zecharia Sitchin (narozen 11. 7. 1920 – zemřel 9. 10. 2010), byl autorem knih podporující vysvětlení o lidském původu zahrnující starověké astronauty. Sitchin přisuzuje vytvoření starověké sumerské kultury Anunnakiům, o kterých prohlašuje, že byli mimozemskou rasou z planety za Neptunem jménem Nibiru. Věřil, že tato hypotetická planeta Nibiru je v protáhlé eliptické dráze v zemské sluneční soustavě, tvrdil, že sumerská mytologie reflektuje tento názor. Podle Slovníku Skeptika, Sitchinova práce byla zesměšňována profesionálními vědci, historiky a archeology, kteří zaznamenali mnoho problémů s jeho překladem starověkých textů a kategorizovali jeho práci jako pseudohistorii a pseudovědu.

Podobně jako v předchozí autoři, jako je Immanuel Velikovsky a Erich von Däniken, Sitchin obhajoval teorii, že mimozemské události prý hrály významnou roli ve starověkých dějinách lidstva.

Podle Sitchinových výkladů v mezopotamské ikonografie a symboliky, uvedené v jeho knize z roku 1976 „Dvanáctá planeta“, je neobjevená planeta za Neptunem, která sleduje dlouhou, eliptickou oběžnou dráhu, dosahující do vnitřní sluneční soustavy zhruba každých 3600 let. Tato planeta jménem Nibiru (ačkoli Jupiter byl planetou spojovanou s bohem Mardukem v babylonské kosmologii). Podle Sitchina, Nibiru (jehož jméno bylo nahrazeno MARDUKem v původní legendě babylonským vladařem stejného jména ve snaze kooptovat vytváření sebe sama, vedoucí k určitému zmatku mezi čtenáři) se katastroficky srazila s Tiamat (bohyně v mýtu stvoření Babylonu Enûma Eliš), kterou považoval za další planetu nacházející se mezi Marsem a Jupiterem. Tato kolize zformovala planetu Zemi, pás asteroidů a komety. Sitchin tvrdí, že když udeřil jednoho z měsíců planety Nibiru, Tiamat se rozdělila na dvě a poté při druhém míjení Nibiru Tiamat sama udeřila do rozbitých fragmentů a jedna polovina Tiamat se stala pásem asteroidů. Druhá polovina, sražena jedním z měsíců Nibiru, byla dotlačena na novou oběžnou dráhu a stala se dnešní planetou Zemí.

Podle Sitchina, Nibiru (zvaná „dvanáctá planeta“, protože Sitchin tvrdí, že sumerská bohy-daná koncepce slunečního systému počítala s osmi planetami plus Pluto, Slunce a Měsíc) byla domovem technologicky vyspělé člověku podobné mimozemské rasy zvané Anunnaki v sumerských mýtech, které Sitchin uvádí jako Nephilim v Genesis. Tvrdí, že se vyvinuli po tom, co Nibiru poprvé vstoupila do sluneční soustavy a poprvé dorazila na Zem, přibližně před 450 000 lety, hledající minerály, obzvláště zlato, které našli v dolech v Africe. Sitchin říká, že tito „bohové“, byli řadoví pracovníci koloniální expedice na Zemi z planety Nibiru.

Sitchin se domnívá, že Anunnaki geneticky modifikovali Homo sapiens jako otrocká stvoření, aby těžila zlato, zkřížením mimozemských genů s Homo erectus. Sitchin tvrdí, že starověké nápisy uvádějí, že lidské civilizace v Sumeru v Mezopotámii byla zřízena pod vedením těchto „bohů“ a lidské královský bylo slavnostně otevřeno, aby zprostředkovalo spojení mezi lidstvem a Annunaki (vytvořili Božská práva královské doktríny). Sitchin se domnívá, že spad z jaderných zbraní, používaných během války mezi frakcemi mimozemšťanů je „zlý vítr“ popsaný v Nářku nad Urem, který zničil Ur okolo roku 2000 před naším letopočtem. Sitchin tvrdí přesný rok 2024 př. nl. Sitchin tvrdí, že jeho výzkum se shoduje s mnoha biblickými texty a že biblické texty původně pocházejí ze sumerských spisů.

Překlad článku Zecharia Sitchin Has Died

http://www.ufodigest.com/article/zecharia-sitchin-has-died

Přeložil Jiří Schmied II.

Zdroj: freepub.comehere.cz


ČESŤ JEHO PAMIATKE!


Súvisiace:

ZECHARIA SITCHIN
http://www.cez-okno.net/clanok/anunnaki/zecharia-sitchin

VA 243 - Dvanáctá planeta?
http://www.cez-okno.net/clanok/zecharia-sitchin/va-243-dvanacta-planeta

Nibiru - kdy přiletí?
http://www.cez-okno.net/clanok/nibiru/nibiru-kdy-prileti

december 04, 2010 17:17 popoludní
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa JohnyAsbest
  JohnyAsbestdecember 05, 2010 19:52 popoludní

  Komentár: 

  smutná zpráva , mám všechny jeho knihy s výjimkou Lost book of Enki. Kdo bude podporovat tuto zatím stále teorii ? když i Amíci, resp. vládní a religiozní představitelé tohoto nepravdivého světa zastavili a zlikvidovali jakékoli dokumenty, dokumentaci, filmové snímky, atd. atd. filmu 1 Anunnaki od Jona Gresse.... jen jeden filmový trailer zbyl a potom ještě pár šotů z natáčení...

 2. Obrázok používateľa 123
  123december 06, 2010 19:01 popoludní

  Komentár: 

  V současné době vychází další (a jak sám Zecharia prohlásil) již poslední kniha pod názvem "There Were Giants Upon The Earth". Obrovský zájem o tuto knihu předčil všechna očekávání a její publikování bude provázet mnoho workshopů a rozhovorů.

  Knihy vydané v češtině

  Dvanáctá planeta (The 12th Planet, 1976), nakl. Ivo Železný, Praha, 1999 a Dobra, Praha 2006

  Schody k nebesům (The Stairway to Heaven, 1980), nakl. Dobra, Praha, 2001

  Války bohů a lidí (The Wars of Gods and Men, 1985), nakl. Dobra, Praha, 2001

  Ztracené říše (The Lost Realms, 1990), nakl. Dobra, Praha, 2001

  Když započal čas (When Time Began, 1993), nakl. Dobra, Praha, 2002

  Kosmický kód (The Cosmic Code, 1998), nakl. Ivo Železný, Praha, 2001

  Návrat ke Genesis (Genesis Revisited, 1990), nakl. Dobra, Praha, 2001

  Setkávání s bohy (Divine Encounters, 1995), nakl. Dobra, Praha, 2002

  Výpravy do mýtické minulosti (The Earth Chronicles Expeditions, 2005), nakl. Fontána Esoteria, Přáslavice, 2005

  There Were Giants Upon the Earth: Gods, Demigods, and Human Ancestry: The Evidence of Alien DNA, (Bear & Company), 2010

 

 

Top