Obrázok používateľa CEZ OKNO
Mystériá sibírskeho “Údolia smrti” IV.

V skratke môžeme povedať, že približne každých 600 až 700 rokov sa vyskytne niekoľko explózií, alebo lepšie povedané, celá séria udalostí aj s ich predzvesťou. Všetky tieto javy boli starostlivo zaznamenané v podobe epickej poézie, tradícií a legiend. Je zaujímavé, že podobné legendy vznikli v rovníkovej oblasti našej planéty, kde explózie alebo „obrovské ohnivé gule“, ktoré sa náhle zjavili na oblohe, zničili niekoľko centier starovekých civilizácií.


Podľa výsledkov archeologického bádania vedeného S. A. Fedosejevovou v oblasti na hornom toku rieky Viljuj, počiatky riedkeho osídlenia tejto oblasti siahajú do štvrtého tisícročia pred naším letopočtom.

V prvom tisícročí nášho letopočtu bol historický vývoj prerušený – toto zistenie neprotirečí možnému dátumu poslednej historickej explózie v septembri 1380. Mračno, ktoré sa zdvihlo zatienilo slnko nad Európou na niekoľko hodín. V niekoľkých geoaktívnych zónach sa vyskytli silné zemetrasenia.

Táto udalosť bola zachytená aj v písomnej podobe. V kronikách sa časovo zhoduje s bitkou na Kulikovom poli:

„... šero sa rozptýlilo až v druhej polovici dňa. Fúkal taký silný vietor, že proti nemu nedokázal letieť ani šíp vystrelený z luku...“

Tento faktor nepochybne prispel k víťazstvu.

Avšak explózie sú najživšie opísané v tunguzských legendách. Súdiac podľa opisov, boli niekoľko násobne horšie ako moderné jadrové zbrane.

Ak berieme ako počiatočný dátum rok 1380 a ideme naspäť do minulosti, môžeme vystopovať podobné momenty. Napríklad v roku 830 bola zničená mayská civilizácia, ktorá obývala polostrov Yucatán. Veľa miest bolo zničených na kameň explóziou nevídanej sily.

Niektoré pasáže z Biblie sú podobné jakutským legendám, napr. opis Božích rán v Egypte a zničenie Sodomy a Gomory. V jednej z oáz na Arabskom polostrove bolo zničené staroveké mesto, doslova bolo premenené na prach. Podľa legendy sa to stalo, keď sa na nebi objavila ohnivá guľa a vybuchla.

›› V Mohendžo Dáro na indickom subkontinente objavili archeológovia zničené mesto.

Známky katastrofy – roztavené kamenné steny – jasne poukazujú na explóziu porovnateľnú s atómovou bombou. Podobné udalosti sú tiež zaznamenané v čínskych kronikách zo 14. storočia. Hovoria, že ďaleko na severe sa na horizonte vzniesol čierny mrak a zakryl polovicu oblohy, pričom rozptýlil veľké kusy skál.

Kamene tiež padali z neba v Škandinávii a v Nemecku, kde v niekoľkých mestách vypukli požiare. Učenci skonštatovali, že to boli celkom obyčajné kamene a že pravdepodobne niekde vybuchla sopka.

Čo ak za tieto nešťastia naozaj môže démon Tong Duurai, ktorý mnoho storočí vyrážal zo zeme? Zatiaľ čo Niurgun Bootur, ktorý keď sa zjavil, zakrýval polovicu oblohy, Tong Duurai, ktorý ho veľkosťou prekonal, vystúpil na nebesia a zmizol z dohľadu.

Všimli sme si, že v Údolí mŕtvych sa vyskytuje v určitých časových obdobiach zvýšená hladina radiácie – fenomén, ktorí odborníci nevedia vysvetliť.

-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Valerij Uvarov

Zdroj: http://www.bibliotecapleyades.net/

Preklad: V.K.

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Atomová zbraň ve starověké Indii
http://www.cez-okno.net/clanok/atomova-zbran-ve-staroveke-indii

Mohenjo Daro
http://www.cez-okno.net/search/node/mohenjo%20daro

Tunguzská katastrofa
http://www.cez-okno.net/rubrika/tunguzska-katastrofa

Mimozemská intervencia?
http://www.cez-okno.net/rubrika/mimozemska-intervencia


jún 03, 2016 17:46 popoludní

 

 

Top