Obrázok používateľa CEZ OKNO
Mystériá sibírskeho “Údolia smrti” IX. – ČO SA SKRÝVA ZA VÝBUCHOM V TUNGUZKE 5

“Divadlo pokračovalo celú štvrť hodinu v najžiarivejšej forme a potom začalo postupne slabnúť a ukončilo svoje vystúpenie v zhluku jasných lúčov, ktoré dosiahli výšku 80° nad horizontom. Mrak, ktorý sa objavil na východe sa rozplynul. Potom úplne zmizol aj ten druhý, takže o desiatej večer bola obloha zase jasná a svietili na nej svetielkujúce hviezdy.”

Epos Oloncho

Padal kamenný dážď,
spôsobil, že až blesky blýskali,
spôsobil, že za ním udieral štvronásobný hrom,
Njurgun Bútur letel neochvejne...

Dôkladné štúdium Oloncha nám ponúka dôležitý záver.

Niektoré prvky eposu popisujú vzorec, ktorý presne odráža fázy vývoja udalostí, ktoré sa pravidelne objavujú nad sibírskou tundrou. Zrazu je jasné prečo texty Oloncha obsahujú úžasnú podobnosť so správami očitých svedkov.

Tu je niekoľko ďalších riadkov z Oloncha:

Vo vzdialenosti trojdňovej cesty
môžete vidieť stúpať dym
rozširuje sa ako hríb
krajina okolo neho je pokrytá
prachom a popolom.
Dym sa víri,
hustý a čierny,
stúpa do neba ako čierny mrak,
zakrýva slnečné svetlo.

V rôznych dobách tento scenár videli tisícky ľudí. Medzi tie zaujímavejšie výpovede patrí správa holandského veľvyslanca baróna de Bija, ktorú I. V. Bogatyrev našiel v Sovietskom štátnom námornom archíve:

2. (13.) apríla 1716, na druhý deň veľkonočného festivalu, sa okolo deviatej večer objavil na čistej bezoblačnej oblohe meteor, ktorého postupný príchod je opísaný nižšie.

V severovýchodnej časti oblohy sa najskôr na horizonte zjavil hustý mrak, hore zúžený, dole rozšírený. Narastal tak rýchlo, že ani nie za tri minúty dosiahol polovicu výšky zenitu.

A v tom istom momente ako sa mrak objavil, sa na severozápade objavila obrovská žiariaca kométa, ktorá vystúpila do výšky 12° nad horizontom a potom sa na severe zdvihol ďalší tmavý mrak, zo západu, kométa rýchlo stúpala k mraku, ktorý sa k nej približoval o čosi pomalšie.

Medzi týmito dvomi oblakmi na severovýchode vzniklo jasné svetlo v tvare stĺpu, ktorý niekoľko minút nezmenil polohu, zatiaľ čo oblak, ktorý sa objavil od západu mu letel naproti neuveriteľne rýchlo a zrazil sa s tým druhým oblakom takou silou, že po ich náraze ožiaril oblohu jasný plameň a bolo vidno dym, zatiaľ čo sa žiara rozširovala zo severovýchodu na západ.

Skutočný dym zostúpil na úroveň 20° nad horizontom, zo všetkých smerov ním prenikali planúce lúče, akoby tam prebiehala bitka medzi početnými loďstvami a armádami.

Divadlo pokračovalo celú štvrť hodinu v najžiarivejšej forme a potom začalo postupne slabnúť a ukončilo svoje vystúpenie v zhluku jasných lúčov, ktoré dosiahli výšku 80° nad horizontom. Mrak, ktorý sa objavil na východe sa rozplynul. Potom úplne zmizol aj ten druhý, takže o desiatej večer bola obloha zase jasná a svietili na nej svetielkujúce hviezdy.

Nevieme si ani predstaviť, aké desivé to muselo byť, keď sa tie dva mraky zrazili, keď sa roztrieštili po mohutnom údere a keď ich obrovskou rýchlosťou sprevádzali malé obláčiky smerujúce na západ.

Oheň ktorý z nich planul bol ako úder hromu, neobyčajne jasný a oslepujúci.

Technologický génius zodpovedný za Zariadenie

Pri analýze dôsledkov explózie, ktorá sa odohrala nad sibírskou tajgou pred sto rokmi, pocítite srdceryvný pocit vďaky a údivu nad intelektuálnou silou tých, ktorí pred tisíckami rokov postavili komplex na ochranu našej krásnej modrej planéty a jej obyvateľov.

Dokonca už prvý zásah, hoci je meteorit ešte mnoho kilometrov nad zemou, spôsobí dostatočné odchýlenie z jeho letovej dráhy a odkloní všetky úlomky, ktoré pri tom vzniknú a výbuch, ktorý zničí meteorit sa odohrá ďaleko od husto obývaných oblastí!

-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Valerij Uvarov

Zdroj: http://www.bibliotecapleyades.net/

Preklad: V.K.

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Tunguzská katastrofa
http://www.cez-okno.net/rubrika/tunguzska-katastrofa

Mimozemská intervencia?
http://www.cez-okno.net/rubrika/mimozemska-intervencia


júl 20, 2016 14:46 popoludní

 

 

Top