Obrázok používateľa CEZ OKNO
Na bicykli aj bez kondície

Moderná doby prináša moderné produkty a uľahčuje život aj tam kde by sme to ešte pred pár rokmi nečakali. V oblasti zdravého životného štýlu a športovania je to dnes elektrobicykel. Táto novinka na našich cestách aj necestách určite stojí za vyskúšanie a reakcie sú takmer vždy pozitívne. Pri prvom nasadnutí naozaj neviete čo čakať. Rozbehne sa bicykel sám ako pri pootočení rukoväte motorky? Nie celkom.

Elektrobicykle iba pridávajú výkon k pedálovaniu. Jedná sa teda o asistenciu. Toto vypýva aj z legislatívy. ďalšími obmedzeniami sú maximálny výkon do 250 watov a rýchlosť pri ktorej dochádza k vypnutiu elektrickej asistencie na 25 km/h. Všetky tieto obmedzenia prispievajú k bezpečnosti v premávke. Elektrobicykle existujú vo viacerých vyhotoveniach. Môže sa jednať o čisto cestné bicykle určené prevažne do mesta, ale existujú aj terénnejšie varianty. Medzistupeň tvoria crossové elektrobicykle a pre ozajstných vyznávačov terénov sú k dispozícii aj horské elektrobicykle.
Podobným moderným výdobytkom poslednej doby ale v inej kategórii sú aj krby na bioalkohol. Ich veľkou výhodou je bezkomínová prevádzka. To znamená že skutočný plameň môžte dnes mať napríklad aj v byte. Biokrby začínajú byť čím ďalej tým viac rozšírené. Existuje už množstvo variantov a to v prevedení stojace, alebo dokonca aj závesné varianty biokrbov. Stačí si vybrať napríklad z eshopu www.biokrby.top kde si nájdete podľa kritérií ten svoj.
Rubriky: 
jún 08, 2016 13:20 popoludní

 

 

Top