Obrázok používateľa CEZ OKNO
Tipy týždňa

Články, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť!


NEZBYTNÉ VĚCI

s u r v i v a l  |  Seznam věcí, které byste si obstarali, pokud byste „měli druhou šanci.“

Správa dňa

Myšlienka dňa

Je veľmi dôležité naučiť sa klásť na prvé miesto tie najdôležitejšie veci, pretože len vtedy všetko dokonale vychádza. Preskúmaj svoje srdce a zisti, čo dávaš na prvé miesto. Si to ty sám a tvoje vlastné blaho? Je to tvoja práca a tvoje materiálne podmienky? Si spokojný, keď prechádzaš životom s úplnou nevedomosťou o Mne, a spoliehaš sa, že si vystačíš rovnako dobre aj bez Mojej pomoci a že Ma nepotrebuješ? Môžeš úplne slobodne prijať akýkoľvek postoj, ktorý si zvolíš. Nikto ťa nezastaví. Musíš však byť ochotný niesť následky, keď sa zmýliš. Pamätaj si, že keď vieš, čo je správne, a keď si zvolíš svoju vlastnú cestu, tvoja zodpovednosť je ešte väčšia, pretože sa nemôžeš hájiť neznalosťou. Nikdy sa nevyhováraj, že máš veľa práce, že nemáš čas, aby si všetko stihol. Hovorím ti, že keď dáš najdôležitejšie veci na prvé miesto, je čas na všetko.


TRETIE OKO

Lobsang Rampa  |  "Jsem Tibeťan. Jsem jedním z těch mála, který se dostal až do tohoto divného západního světa..."

Správa dňa

Myšlienka dňa

Máš toho veľa na práci. Tvojou úlohou je potichu vytvárať vo svete viac lásky. Miluj svojich blížnych, miluj svoju prácu, miluj svoje prostredie a miluj tie duše, ktoré sú tvojimi zdanlivými nepriateľmi. Je oveľa záslužnejšie milovať tých, ktorých zdanlivo milovať nemožno, než tých, ktorí milujú teba. Pociťuj potrebu lásky v každej duši a umožni, aby si sa stal cestou, ktorou preteká láska na uspokojenie týchto potrieb. Keď sa každý jednotlivec naučí láske pre lásku samu, budú ťažkosti sveta odľahčené, pretože láska prináša prvok ľahkosti tam, kde predtým bola ťarcha a temnota. Láska začína u každého jednotlivca, a preto sa zadívaj do svojho vlastného srdca a nechaj ju odtiaľ prúdiť. Rozdávaj ju slobodne a so skutočnou radosťou.


STAROVEKÉ VYOBRAZENIA DINOSAUROV

príbeh histórie  |  "Science News byla dána možnost publikovat mimořádnou fotku, ale nepřijali ji..."

Správa dňa  |  exkluzívne.cez.okno

Myšlienka dňa

Nikdy nemaj pocit, že nemáš čo dávať. Máš toho na rozdávanie dosť a zistíš, že čím menej o tom budeš premýšľať, tým lepšie ti to pôjde. Čím viac budeš myslieť na druhých a v službe druhým dokážeš úplne zabudnúť na seba, bez jedinej myšlienky na to, čo môžeš od života získať, tým budeš šťastnejší. Nikdy nedávaj jednou rukou, aby si súčasne nastavoval druhú. Keď niečo dávaš, nech je to čokoľvek, nemaj žiadne podmienky, aby tvoj dar mohol byť použitý úplne slobodne. Ak dávaš, rob tak štedro, slobodne a z plného srdca, a potom na to zabudni. Táto zásada platí pre dary na všetkých úrovniach, nech sú hmotné, alebo duchovné. Buď vždy šľachetný vo svojom dávaní a nikdy sa neobávaj, že budeš trpieť nedostatkom, pretože v tom prípade to nie je skutočné dávanie. Pri naozajstnom darovaní nebudeš mať žiadny nedostatok.


VEDA ALEBO POVERA?

p o z r i  |  "Mystika a věda nejdou moc dohromady..."

Správa dňa

Myšlienka dňa

Každý má určite skúsenosť s tým, že bol niekedy úplne vyvedený z rovnováhy niečím, čo niekto iný povedal alebo urobil. Namiesto aby si tejto situácii čelil priamo, nechal si sa ňou možno strhnúť a ovplyvniť tak svoj celkový postoj, až si zistil, že si zmätený a neschopný prinášať ostatným dobro. Pritom si možno začal deň s tými najlepšími úmyslami, s láskou ku všetkým vo svojom srdci, pripravený vidieť len to naozaj najlepšie všade, kam pozrieš. Keď sa ti to nabudúce stane, rozpoznaj čo sa deje, a okamžite povznes svoju myseľ. Zavolaj Ma. Nechaj svoju myseľ zotrvať u Mňa, a buď si plne vedomý Mňa a Mojej Božskej prítomnosti. Pozri, aký to je pre teba rozdiel. Ak dokážeš rýchlo obrátiť svoje myšlienky ku Mne a Mojej Božskej láske, keď sa ocitneš v negatívnej situácii, všetko sa môže úplne zmeniť. Spomeň si nabudúce na túto radu. Vyskúšaj ju a uvidíš, ako sa prejaví.

august 31, 2011 00:54 dopoludnia

 

 

Top