Obrázok používateľa CEZ OKNO
Tipy týždňa

Články, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť!


ĎAKUJEME!

spoza okna  |  "Partia ľudí, ktorá tvorí portál CEZ OKNO vie veľmi dobre, že si zaslúžite oveľa viac exkluzívnych prekladov. Poďte tvoriť s nami! Hľadáme ďalších dobrovoľníkov prekladateľov, hlavne z angličtiny, ruštiny, nemčiny, španielčiny!"

Správa dňa

Nikdy nespoznáš, či niečo funguje, kým to nevyskúšaš. Nikdy nespoznáš, či ide prúd, kým nepoložíš ruku na vypínač a neotočíš ním; musíš vyvinúť nejakú činnosť, aby si dokázal, či vec funguje. Rovnako je to s vierou. Je zbytočné vysedávať a o viere len hovoriť, keď podľa nej nežiješ a nikomu nezjavíš, čo pre teba znamená. Je zbytočné hovoriť o žití vo viere, keď tvoja istota spočíva vo vyrovnanosti tvojho bankového konta, z ktorého môžeš čerpať, kedykoľvek sa ti zachce. Len vtedy môžeš hovoriť o viere a byť jej živým príkladom, keď nič nemáš, keď môžeš riskovať a dokázať zdanlivo nemožné, pretože tvoja viera a istota sú zakorenené a zakotvené vo Mne. Vykroč vpred, podrob svoju vieru skúške a sleduj, čo sa stane.


ZEM Z ISS

p o z r i  |  "Aurora Borealis a..."

Správa dňa

Ži v mieri a spočívaj v Mojej láske. Počul si tieto slová už mnohokrát a divíš sa, prečo sa musia opakovať. Sú ako voda: veľmi pomaly a ticho odnášajú starú cestu a nachádzajú novú. Prenikajú ďalej a ďalej, postupne klesajú hlbšie a hlbšie do tvojho vnútra, až zistíš, že sa stali tvojou súčasťou. Už to nie sú len slová, ale žijú, pôsobia v tebe a nachádzajú v tebe svoje bytie a ty zisťuješ, že ich uskutočňuješ vo svojom živote a že v dokonalom mieri spočívaš v Mojej láske. Nebráň sa vo svojom živote opakovaniu, ale buď stále vďačný, že Moja láska je tak veľká, že som ochotný trpezlivo a vytrvalo pokračovať a nikdy ťa neopustím. Kladiem na teba svoju ruku; potrebujem ťa. Zaujímáš výnimočné miesto v Mojom nesmiernom, všezahŕňajúcom pláne a Ja čakám, aby som ti ho odhalil, keď na to budeš pripravený.


Z PREJAVU VÁCLAVA HAVLA V DECEMBRI 1989

z a m a t o v á  |  "Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků… Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím. Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, pak bych se chtěl věnovat práci dramatika..."

Správa dňa

Nie je potrebné, aby si sa snažil riešiť všetky svoje problémy v živote sám, aby si využíval len svoj vplyv. Všetko, čo musíš urobiť, je v pokoji a s dôverou nasledovať Moje pokyny, ktoré dostaneš v stíšení. Niektoré duše zreteľne počujú Môj hlas, iné budú konať intuitívne; niektoré duše budú vedené pri svojom jednaní. Formy môjho pôsobenia sú rôzne, ale každý pozná moje vedenie, pretože na všetkom bude viditeľný punc lásky a pravdy. Ak poslúchneš Moje rady, uvidíš zázrak za zázrakom a vo všetkom spoznáš Moju ruku. Pochopíš, že sám by si nemohol uskutočniť všetky tie divy okolo a že v tebe skutočne pôsobím Ja, a budeš Mi za všetko vzdávať česť a slávu a večnú vďaku. Rozpoznaj, odkiaľ pochádza tvoja múdrosť, láska a pochopenie, odkiaľ pochádza sám život. Ja som veškerenstvo a vo Mne je ukrytý tvoj život. Ty a ja sme jedno.


RADŠEJ VIDLIČKY AKO NOŽE

::: f i l m :::  |  "Časopis Variety o filmu napsal, že je přesvědčivý, radikální a výbušný, známý filmový recenzent Roger Ebert řekl, že ho film přesvědčil, a zpěvák Ozzy Osbourne po jeho shlédnutí přestal jíst maso..."

Správa dňa

Prvotnou úlohou v živote je naučiť sa milovať. Láska je silná a nezlomná, hoci je nehmotná. Môžeš ju poznať, cítiť, a predsa si ju nemôžeš privlastniť. Akonáhle sa o to pokúsiš, prekĺzne ti medzi prstami ako voda. Lásky sa nemožno zmocniť; je slobodná ako vietor a pohybuje sa, kam chce. Nasleduj ju. Láska prináša jednotu a celistvosť. Láska nepozná žiadne obmedzenia ani prekážky. S láskou prichádza sloboda. Strach spútava a obmedzuje dušu; láska však putá uvoľňuje a odstraňuje. Láska otvára všetky dvere, mení životy a obmäkčí aj tie najtvrdšie srdce. Láska je tvorivá, buduje a vytvára krásu, harmóniu a jednotu. Láska veciam napomáha, a nie bráni. Láska prináša takú radosť, že ju nemožno potlačiť. Láska všetko roztancuje a rozospieva. Je v tvojom srdci láska? Láska pre každého? Rodí sa v tebe a šíri sa von.


VÝVOJ ALTERNATIVNÍ STRATEGIE V REAKCI NA MIMOZEMSKOU PŘÍTOMNOST

e x o p o l i t i k a  |  "Selhání silové politiky jako úspěšné strategie jak reagovat na mimozemskou přítomnost, vedlo dále k bezohledným politickým metodám proti mimozemšťanům..."

Správa dňa

Život je tak jednoduchý! Prečo si ho komplikovať? Prečo volíš kľukatú cestu, keď priama cesta leží priamo pred tebou? Nechaj svoj ​​život rozvíjať sa v tvoj prospech a nepokúšaj sa násilne ovplyvňovať jeho priebeh. Vývoj kvetiny tiež nemôžeš ovplyvniť násilím, pretože ak tak urobíš, zničíš svoju netrpezlivosťou jej krásu a dokonalosť. Všetko má svoj ​​čas, prečo teda nevkročíš do rytmu života a nesplynieš s ním, prečo nesleduješ, ako v pravej dokonalosti prichádzajú Moje zázraky a sláva? Ak sa niečo vykoná v nevhodnú dobu, výsledok sa oddiali, namiesto toho, aby sa urýchlil, ako by sme si mohli predstavovať. Preto na Mňa čakaj v kľude a v dôvere, nikdy nepredbiehaj a nerob veci v nepravý čas. Súčasne sa nikdy netmol, aby si nemaril drahocenný čas. Uvedom si, že pre všetko, čo robíš, je tu skvelý plán a vzor a vzdávaj večné vďaka.


THE PLAIN OF JARS

astronauti.cz  |  "Každý objekt je až 3 metry vysoký a váží několik tun, často vyrobený z pískovce, ale někdy také z žuly a vápence..."

Správa dňa

Ak budeš očakávať v živote len všetko najlepšie, privoláš to k sebe. Preto začni hneď teraz očakávať dobro vo všetkom a v každom a sleduj, ako k tebe prichádza. Očakávaj splnenie každej potreby. Očakávaj odpoveď na každý problém. Očakávaj hojnosť na všetkých úrovniach. Očakávaj svoj ​​duchovný rast. Ak sa učíš správne rozlišovať hodnoty a klásť vo svojom živote na prvé miesto tie prvoradé, a ak pochopíš a uznáš, že všetky moje dobré a dokonalé dary sú tu pre teba, potom nemusíš vo svojom živote pripúšťať žiadne obmedzenia. Očakávaj, že sa rozvineš do veľkosti a krásy, do múdrosti a porozumenia. Očakávaj, že do teba a skrze teba bude prúdiť Moja božská láska a svetlo. Pochop, že len tak ťa môžem použiť pre Moju prácu. Rob všetko v absolútnej viere a dôvere a sleduj, ako sa dejú Moje zázraky a šíri Moja sláva, nielen sem tam, ale neustále, takže celý tvoj život sa stáva piesňou radosti a vďakyvzdania.


ČIERNY RYTIER OPÄŤ NA SCÉNE?

sorcha faal  |  "Stále nie je známe kto ho postavil, či aký je jeho účel..."

Správa dňa  |  exkluzívne.cez.okno

Nikdy nemárni čas predstavou, že máš v duchovnom vývoji pred sebou ešte ďalekú cestu. Nech ťa naopak posilňuje vedomie, ako ďaleko si už došiel, a stále za to ďakuj. Uvedomuj si, za čo všetko musíš byť vďačný. Obklopuj sa vznešenými myšlienkami, peknými vecami a krásnymi ľuďmi. Snaž sa vidieť, ako vo všetkom a v každom svieti svetlo pravdy. Nech tvoje svetlo planie jasne z hlbín tvojho vnútra. Vedz, že zvonku nemôže tvoje svetlo nič uhasiť a že ohroziť ho môže len tvoje vlastné negatívne myslenie. Preto vždy zmýšľaj kladne. Vždy si zvoľ cestu Svetla a vezmi silu temnotám tým, že si ich prestaneš všímať. Hlad po duchovnej potrave na celom svete narastá, a preto je potrebné stále viac Svetla; nech teda tvoje Svetlo žiari stále jasne. Buď Svetlom, vydávaj žiaru všade vôkol seba, a tým zaháňaj tmu. Buď láskou; tvoja láska nech z teba vychádza slobodne a pomáha uspokojiť obrovskú potrebu lásky vo svete.

november 29, 2011 21:40 popoludní

 

 

Top