Obrázok používateľa CEZ OKNO
Boží otrokári

V tomto článku budem písať o dobrovoľnom otroctve. Cirkev je vlastne celá závislá od počtu otrokov a dokonca aj v biblii je o otroctve dosť písaného. Bez otrokov by predsa cirkev neprežila, lebo by ju nemal kto živiť. Otroctvo bývalo kruté a brutálne. Bičovanie a týranie ľudí bolo na dennom poriadku, ale cirkvi to zjavne neprekážalo. Biblia jasne píše o kupovaní otrokov. Jednoducho prezentuje obchod s ľuďmi, čo je odporné a naozaj nemorálne. Boh teda akceptoval obchod s otrokmi? Veď prečo nie? Kanibalov neriešil a syna radšej poslal do vyspelejšieho kraja. Myslím, že keby existoval boh, určite by neschvaľoval vlastníctvo človeka a boli by sme si aspoň z časti rovný. Podľa biblie teda môžete mať otrokov.

To mi znie skôr ako ľudské určovanie hodnoty ľudí. Biblia dokonca píše o predávaní dcér do otroctva. Dnes to považujeme za zločin a biblia to považuje za prirodzené. Vtedy možno aj najväčšie svinstvá považovali za dobré, lebo prinášali zisky mocnostiam a podľa takej knihy sa máme riadiť? Odmietam. Podľa otroctva v biblii možno súdiť, že žiadny boh, ale človek spisoval to, čo majú robiť. Neverím, že tvorca vesmíru a života dokáže schvaľovať otroctvo a neprávo. Otroctvo by sa konalo aj bez biblie a preto nepovažujem bibliu za návod na život a určite nie ideálne riešenie pre ľudí. Biblia len ľudské svinstvá zastáva a prezentuje ich ako slovo božie. To čo urobili z "boha" je len ich vlastný obraz a preto nemám rád náboženstvá. Vytvorili ich tí najkrutejší páni. Poviete si, že otroctvo bolo vtedy normálne. Normálne pre koho? Pre boha? Pre ľudí? Keby chcel dať boh ľuďom nejaké rady, určite by medzi nimi bola kritika otroctva, alebo nie? Kto sa má v tom vyznať? Podľa veriacich nám boh dáva slobodnú voľbu, ale ak sa človek dostane do cirkevného vplyvu, slobody mu moc neostane. V čom spočíva fyzické otroctvo?

Spočíva v ťažkej práci pre zisky vlastníkov. V čom spočíva psychické otroctvo? Napríklad v splácaní dlhov, alebo v obmedzovaní myslenia. Cirkev používa dobrovoľné otroctvo, ktoré je samozrejme zapríčinené strachom a túžbou človeka. Ak vyslobodíte človeka z fyzického, alebo psychického otroctva, určite vám bude do smrti vďačný. U dobrovoľného otroctva je to iné. Ak sa snažíte človeku ukázať slobodnú cestu, dokáže vás neznášať a prečo vlastne? Lebo mu nahovorili, že ho bude pokúšať satan a ak nebude „otročiť“, nedostane po smrti odmenu. Veď to by bol sen každého otrokára. Mať legálneho otroka, ktorého nemusí strážiť a stačí ho len vystrašiť. Kto je skutočne „satan“? Ten kto ťaží z človeka a otročí jeho myslenie, alebo ten kto mu ukazuje realitu a chce ho zbaviť dobrovoľného otroctva? Veriaci si asi myslia, že keď nebudú podporovať cirkev, budú konať zlo a preto nevnímajú skutočnú cestu za slobodou.

Slobodu nazvali satanom, aby z ľudí urobili dobrovoľných otrokov, ktorí odmietajú slobodne myslieť. Kto písal bibliu? Určite nie chudobný človek, ale otrokár, ktorý prezentoval svoje názory. Otrokár nemá cit k otrokom a preto ich berie ako produkt, čo je v biblických textoch cítiť. Bibliu nemohol písať niekto, kto sa dokáže vcítiť do bolesti ľudí. Biblia je kniha, ktorá dovoľuje vysoko postaveným konať zlo a dobrým robí peklo zo života, alebo z nich spraví hyeny, ktoré si myslia, že to od nich očakáva boh. Ak dáte niekomu moc a bibliu, dokáže určite tie najbrutálnejšie svinstvá obhájiť touto krutou knihou. Keby každý uveril, že mám prikázania od boha, mohol by som kázať celému svetu a stať sa pánom a presne to je náplňou náboženstiev, pretože hovorca neviditeľného a nemého boha je vlastne bohom na zemi. Jedine boží syn by mohol mať väčší úspech ako boží hovorca. Možno príde aj boží otec a boží dedo, ktorý bude rozkazovať ľuďom v ľudskom tele.

V dnešnom svete je naozaj možné asi všetko a preto by sme sa mali riadiť tým, čo skutočne poznáme a nie tým, čo môže byť.

Zdroj: www.ateizmus.sk

Čerpané z: Dôležité.sk

Rubriky: 
marec 02, 2010 18:53 popoludní
 • krát komentár

3 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Overview
  Overviewmarec 05, 2010 13:11 popoludní

  Komentár: 

  Biblia je naozaj návodom na život človeka. Prečítajte si napr. v ev. Matúša kapitoly 5 až 7. Boh má ľudí rád. Dokonca aj pisateľa tohoto článku a určite si želá aby ho hľadal a našiel. Boh je láska. Lebo tak Boh miloval svet, že dal svojho milovaného syna, aby každý kto v neho verí mal večný život. Je to jediná cesta pre oslobodenie z OTROCTVA hriechu. Spoznajte pravdu a pravda vás oslobodí! Pravda je v Biblii. Ježiš povedal: Tvoje (Božie) slovo je pravda. V hľadaní Boha vám držím palce. Nie je ďaleko od vás, a ak ho budete hľadať, dá sa vám nájsť.

 2. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymapríl 01, 2010 14:25 popoludní

  Komentár: 

  Vela z toho co pises vo svojom clanku je dokazom toho, ze si bibliu nikdy necital, mozno len nejake utrzky z nej. Sloboda je v biblii prezentovana ako oslobodenie spod otroctva hriechu. Samozrejme ak si v podruci nejakeho hriechu (napr. klames vo svoj prospech), uplatnujes svoju slobodnu volu ale tiez to znamena, ze si otrokom hriechu. Takze skutocnu slobodu biblia chape ako oslobodenie od hriechu. Biblia chape kazde zotrocovanie cloveka clovekom ako hriech. A hriechom moze byt nielen to, ze druhym ublizujes ale staci ked sa na niekoho hnevas. Jednym z hlavnych posolstiev biblie je laska a milosrdenstvo.

  Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, nezávidí, pyšne sa nevypína, ani nenadúva, nie je neslušná, nehľadá svoj vlastný prospech, nerozhorčuje sa, nemyslí zle. Neraduje sa z neprávostí, ale raduje sa z pravdy. Láska všetko znáša, všetko verí, vo všetko dúfa, vo všetkom vytrvá. Proroctvá, poznanie a veda sa pominú, jazyky umĺknu, ale láska nikdy nezanikne.

  A kto pisal bibliu? Vacsinou to boli prorokovia, ktori mali velmi tazky zivot a nakoniec vacsinou zomreli mucenickou smrtou. Viera v Boha tak ako je prezentovana v Biblii nie je o rozkazovani ale o Tvojom slobodnom rozhodnuti, ci prijmas Boziu lasku.

 3. Obrázok používateľa Michal
  Michalapríl 17, 2010 01:21 dopoludnia

  Komentár: 

  Vela s toho co pises vo svojom komentari je dokazom toho, ze si bibliu nepochopil, mozno len nejake utrzky z nej.. a ked sa budes dalej takto zotrocovat svojou myslou tak ani nepochopis.. Pravda je nema, ale ja vsade okolo.. Vidis ju kazdy den, no v ziadnej knihe ju napisanu nenajdes.

 

 

Top