Obrázok používateľa CEZ OKNO
NASA sa chystá uskutočniť výbuch na Mesiaci

Americká agentúra NASA sa nerada s verejnosťou delí o svoje zamýšľané plány a nerada sa jej zveruje so svojimi objavmi. Zamlčala pred ňou mnohé skutočnosti, ktoré naposledy zistila sonda ESA na Marse. A teraz sa chystá na Mesiaci odpáliť dvojtonovú bombu. Tvrdia, že toto je veľmi dôležité vzhľadom na budúcu možnú kolonizáciu Mesiaca a možnosť nájdenia vody. Ale v tejto súvislosti treba brať do úvahy niekoľko skutočností:

• 1. Výbuch bomby na mesiaci premiestni mesačný materiál o rozlohe niekoľkých kilometrov štvorcových (podľa tvrdenia samotnej agentúry NASA)

• 2. Tento materiál sa bude správať podľa Newtonovho zákona, podľa ktorého každá akcia vyvolá adekvátnu reakciu. To teda značí, že sila výbuch vyvolá adekvátne silnú odvetnú reakciu a nikto nemôže predvídať, čo sa naozaj stane - ako to NASA nebola schopná vopred odhadnúť ani pri poslednom experimente. NASA vystrelila raketu s medenou hlavicou do jadra kométy a stalo sa čosi, čo nik neočakával (kométa mala úplne iné zloženie, než predpokladali a navyše bola elektricky nabitá, čo vedcov veľmi prekvapilo).

• 3. A celoštátna nadácia pre vedy práve teraz ruší financovanie stanice McDonald na laserové merania na vojenskej základni Ft. David v Texase, hoci náklady nie sú až také vysoké, len okolo 125 000.- ročne. Bez toho nebude možné presne určiť, koľko materiálu sa premiestnilo v dôsledku výbuchu. Možno však práve preto tento program zrušili.

• 4. Uskutočnenie bombového výbuchu na Mesiaci porušuje medzinárodné právo a medzinárodné zmluvy. Mesiac nepatrí agentúre NASA a nikdy nebude, preto absolútne nemá právo robiť takéto na Mesiaci pokusy. Tu ide o podobné šialenstvo, akým je nápad postaviť vesmírny výťah.

• 5. A potom je tu záležitosť vody, čo nie je nič iné, než ďalšia lož. Takmer všetky knihy o slnečnom systéme uvádzajú, že medziplanetárny priestor je takmer dokonalé vákuum. Ako by sa voda správala, keby bola vystavená riedkej atmosfére? Rýchlosť odparovania (sublimácie) je úmerná množstvu vody, prítomnému v atmosfére. Keby sa na lietadle vo veľkej výške rozbilo okno, voda a krv by sa dostala do varu. A v tomto prípade ani nejde o skutočné vákuum. Vo vákuu sa voda môže úplne stratiť.

Takže idea nájsť vodu na Mesiaci explodovaním bomby je vyložene smiešna. Teplo z bomby, kombinované s vákuom, by okamžite odparilo akúkoľvek stopu vody tak rýchlo, že by to ani nebolo možné merať.

A potom je tu obšírnejšia a oveľa dôležitejšia otázka: čo keď výbuch naruší obežnú dráhu Mesiaca? Teraz si už len málo ľudí spomína na to, čo NASA povedala, keď nefunkčnú sondu Lunar Lander nechali spadnúť na Mesiac. NASA vtedy konštatovala, že seizmografy, ktoré na Mesiaci zanechala posádka Apollo, zaznamenali zmeny, akoby "Mesiac viac než 30 minút zvonil ako zvonček". Došlo by k tomuto vtedy, keby Mesiac naozaj pozostával z pevnej skaly, ako sa predpokladá?

Lunar Lander vážil 10 334 kg. A pád tejto sondy o váhe necelých 11 ton na 30 minút rozozvučal teleso, vážiace 7,360000000000000000000 kg! Ako je také niečo možné? Odpoveďou je, že Mesiac musí byť dutý. Takže si to vyžaduje oveľa menej sily narušiť jeho obežnú dráhu. Čo sa môže stať, keď na ňom odpália bombu s neporovnateľne väčším silovým účinkom, než bol voľný pád sondy?

Keby výbuch narušil jeho obežnú dráhu, mohlo by to spôsobiť obrovské prílivy a odlivy a zemetrasenia v zónach, kde sa stretajú tektonické platne. To by znamenalo veľmi vážnu katastrofu na zemi. A ktovie, čo by to urobilo so super-sopkou v Yellowstonskom parku, ktorá je už dlhú dobu nepokojná a na niektorých miestach sa natoľko zohrieva, že tam turistom zakázali vstup? A keby došlo k niečomu neočakávanému (čo sa deje pri všetkých experimentoch NASA), ako sa potom zachovanú ostatné krajiny? Pošlú Spojeným štátom účet za spôsobené škody?

Zdroj: protiprudu.info

Sekcie: 
Rubriky: 
júl 07, 2009 19:05 popoludní

 

 

Top