Obrázok používateľa CEZ OKNO
Architekti vesmíru XIII. (UTAJOVANÉ DEJINY ZEME časť LVI.)

Abychom snáze pochopili ohromné časové úseky v dějinách Země, můžeme si představit tisíc let jako tisíc milimetrů, tj. jeden metr a takto počítat dále.
Stáří Země současní vědci odhadují na 4,5 miliardy let, tj. 4.500 km na časové ose. Před půl miliardou let, tj. před 500.000.000 lety (500 km) nastala tzv. kambrická exploze, tj. prudký rozvoj jenoduchých živých organizmů v zemském praoceánu. Hominidé žijí podle současných vědeckých údajů na Zemi asi 2.000.000 let, tj. 2 km na časové ose. Celý tento časový úsek je označován jako starší a střední doba kamenná. Naše známé dějiny, dějiny lidské civilizace počínající v Sumeru (Mezopotámii) bychom mohli znázornit jako pouhých 6 metrů na časové ose.

Nejdůležitější mezníky vývoje lidstva

Je to období, označované jako mladší doba kamenná. Nástroje byly primitivnější než ve starší době kamenné, což dokazuje vyhynutí populace v důsledku globální katastrofy a nový začátek života.

A co o tom říkají staré židovské pověsti, Bible a sumerské klínopisné tabulky?


Celý článok nájdete na tejto adrese


Toto jsou nové, doplněné texty připravované publikace o nekonvenčním pohledu na vznik života na Zemi nejen v rozměru materiálním, ale i duchovním.

A. Radechovský, Daniel Škarda

Zdroj: architektivesmiru.wgz.cz

Celý seriál "Architekti Vesmíru" nájdete postupne na tejto adrese.


Svoje tipy do seriálu UTAJOVANÉ DEJINY ZEME môžete posielať na redakčný mail.


Celý seriál "Utajované dejiny Zeme" nájdete postupne na tejto adrese.


september 17, 2010 09:12 dopoludnia

 

 

Top