Obrázok používateľa CEZ OKNO
Nibiru a Tiamat

Podľa niektorých zdrojov skutočne existovali podľa iných je to iba mýtus. Napriek tomu veľa teoretikov a konšpirátorov verí, ba dokonca sú si istí, že tieto dve planéty kedysi skutočne existovali. Známy teoretik Zecharia Sitchin ktorý sa preslávil knihou Dvanásta planéta sa domnieva, že kedysi pred 5,5 miliardami rokov existovali obe planéty Nibiru aj Tiamat. Tiamat mal obežnú dráhu okolo Slnka najbližšie zo všetkých ostatných obiehajúcich planét. Za ním nasledovala Nibiru ktorá ale bola v jednej časti svojej obežnice ešte bližšie k Slnku. Z tohto vyplýva, že obežnice oboch planét sa križovali...

Z tohto niektorí konšpirátori ale aj vedci usúdili, že ak sa ich dráhy vzájomne križovali v dvoch bodoch obežníc, takže je dosť pravdepodobné, že došlo k ich nárazu. Vedci, ktorí veria v Nibiru a Tiamat usúdili, že pravdepodobnosť zrážky týchto dvoch planét mohla byť dosť vysoká vzhľadom k tomu, že majú krátke obežné dráhy len o čosi väčšie ako má naša Zem.

Z tabuliek dávnych Sumerov sa zistilo, že vedeli už v ich dobe o planéte Nibiru a taktiež opísali aj Tiamat.

Nibiru bola pre nich veľká mŕtva kamenná planéta na ktorej žila civilizácia ktorá bola pre Sumerov božská. Vedci sa domnievajú, že táto civilizácia bola vyspelá, dokonca oveľa vyspelejšia ako tá naša.

Tiamat bola o čosi menšia planéta ale zato s veľmi hustou a asi 20 km hrubou atmosférou a na povrchu boli šíre oceány a na póloch ľadom vytvorené pevniny.

Asi pred 5 miliardami rokov sa tieto planéty zrazili. Išlo asi viacmenej len o obtretie sa, no následky boli väčšie ako si vie niekto vôbec predstaviť. Nibiru bola pevná planéta a preto sa na jej povrchu neudialo nič vážne a ani sa nenarušila jej stavba, ale jej obežná dráha sa odklonila od svojej pôvodnej a odvtedy jej obeh okolo slnka trvá 3600 rokov. Tiamat sa následkom nárazu roztrieštila na milióny malých a veľkých úlomkov.

Z týchto úlomkov za viac ako 2,5 miliardy rokov sformovali údajne planéty Merkúr, Venuša, naša Zem. Malý mesiac Tiamatu, ktorý v dôsledku roztrieštenia svojej obežnej planéty už nebol priťahovaný, sa zaradil do obyčajného obehu okolo slnka. Možno je to náš blízky sused Mars a možno nie, tieto otázky zatiaľ nevie zodpovedať nik.

Jedno je však isté, Nibiru určite existovala, čo je podložené už i dnešnými zisteniami a v obežnici za Marsom v dnešnom známom páse asteroidov určite nejaká planéta bola. Kedy a či to bol určite Tiamat, to doposiaľ nevieme...

Dvanáctá planeta - Radikální teorie o původu Země a nebeských předcích člověka · Zecharia Sitchin · Vydavateľstvo: Dobra, 2006

Flash

Zdroj: Tajomstvá.org


KNIHU kúpite i na tejto adrese

december 14, 2010 18:03 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top