Obrázok používateľa CEZ OKNO
Niekoľko spôsobov, ako sa stať viac vedomými

Čo to znamená, stať sa viac vedomým? Je to progresívna realizácia vedomého zvládnutia vlastnej mysle. Výzva je taká, že to vedomie chce, aby vedomie rástlo. Ale nemusíte si ohľadom toho robiť starosti, pretože to semienko je už vo vás. Pomyslite na to ako na oheň. Máte plameň a chcete ho premeniť na obrovskú žiaru. Ako to urobíte? Pridáte palivo.


Nasledujúci zoznam zahŕňa príklady toho, ako môžete vášmu plameňu vedomia pridať palivo. Takže tu je desať spôsobov, ako pozdvihnúť vedomie:

1. Pravda

Pravda dvíha vaše vedomie. Faloš ho znižuje.

Najprv prijmite pravdu. Čokoľvek, čoho sa bojíte vedieť, znižuje vaše vedomie. Vystúpte na váhu, aby ste videli, koľko vážite. Uskutočnite dlhý rozhovor s vašou manželkou alebo manželom a stave vášho vzťahu.

Pozrite sa dôkladne na svoju kariéru. V každom prípade prijmite výsledok. Nie len tak, že uznáte súčasný stav a pustíte to z hlavy. Skutočne to prijmite ako pravdu. Premýšľajte o tom, čo to znamená. Prijmite svoje pocity, či už sa vám páčia alebo nie.

Za druhé, hovorte pravdu. Ak je čestnosť pre vás výzvou, je to preto, lebo nie ste dostatočne čestný k sebe samému. Lži, ktoré hovoríte ostatným, sú zatienené lžami, ktoré hovoríte sebe samému.

Poznačte si tie oblasti, v ktorých sa cítite byť neschopnými byť naozaj čestný, a choďte dostatočne do hĺbky, aby ste zistili, prečo to tak je. Zistíte, že odkryjete časť vás samotných, ktorú ste neboli ochotní prijať. Neklamete o častiach vás samotných, ktoré prijímate na 100%.

Čím viac dokážete prijať a hovoriť pravdu, tým vedomejšími sa stávate. Pozdvihnite svoje vedomie odkrytím a vyložením všetkých stôp klamstva z vášho života. Dovoľte, a by to bol postupný proces. Ako sa vaše vedomie zvyšuje, skutočná čestnosť k vám príde ľahšie.

Áno, môže to mať následky, keď prepnete od lží a poloprávd na to, aby ste povedali úplnú pravdu, ale vysoko vedomí ľudia vedia, že prekročenie toho mosta naozaj stojí za tú námahu. Krátkodobá náprava nie je nič v porovnaní s radosťou z čestného a otvoreného žitia. Je o toľko ľahšie a menej stresujúce, byť sebou samým a umožniť iným, aby konali tak isto.

Nie každý ocení vás, skutočných, obzvlášť, ak vyrastali "vo zvyku nepravdivých verzií", ale na tom nezáleží, keď ste sa už raz prijali a vážite si samého seba.

2. Odvaha

Odvaha stupňuje vaše vedomie. Zbabelosť ho znižuje.

Odvaha je strážcom brány medzi nevedomým a vedomým rastom. Akonáhle zostanete na nevedomej strane, život bude naďalej na vás hádzať problémy, pokým nevykročíte a "nechytíte sa". Keď čelíte svojmu strachu, strach zmizne a problémy sa pretransformujú na príležitosti.

Ale keď utekáte od svojich problémov, váš strach bude len narastať.

Mocná zásada pre prijatie je: „Čomukoľvek, čoho sa bojím, tomu musím čeliť.”

Čím viac strachov prekonáte, tým vedomejším sa stanete.

Keď už raz rozviniete odvahu, aby ste čelili akémukoľvek strachu, ktorý na vás život vrhne, prestanete priťahovať do vášho života tak veľa zážitkov založených na strachu. Toto je dôvod, pre ktorý je odvaha deliacou čiarou medzi nevedomým a vedomým rastom.

Zvládnutie odvahy vám dáva silu rozhodnúť sa ako budete rásť, namiesto toho, aby ste boli obeťou vrtochov osudu.

3. Súcit

Súcit dvíha vaše vedomie. Krutosť ho znižuje.

Skvelý spôsob, ako sa stať viac vedomými, je hľadať znaky nevedomej krutosti a oddelenia vo vašom živote. Môže to byť veľmi zložité, keďže si to tiež vyžaduje odvahu. Prirodzene odolávame tomu, aby sme čelili vlastnej krutosti, ale práve tam je, čakajúca na to, aby bola odhalená.

Súcit je koreňom nepodmienečnej lásky, pocit spojenia so všetkým, čo existuje.

Cítite sa byť spojený so sebou samým? S inými? So zvieratami? So všetkým žijúcimi bytosťami? So všetkým čo existuje?

Čím viac rozvíjate toto spojenie, tým viac vedomými a bdelými sa stanete.

4. Túžba

Túžba pozdvihuje vaše vedomie. Apatia ho znižuje.

Keď si ujasníte, čo chcete, tak ako pri stanovení cieľa, pozdvihnete svoje vedomie. Jasnosť zameriava vašu myseľ a dáva vám silu myslieť a konať inteligentne. Môžete cítiť tento účinok, kedykoľvek myslíte na niečo, čo definitívne chcete.

Na druhej strane, keď je vaša túžba nejasná, vaše vedomie je zmätené. Vaše myšlienky postrádajú zameranie a smer.

Snažte sa stať jasnejšími ohľadom toho, po čom pravdivo najviac túžite, a vaše vedomie sa rozšíri.

5. Pozor

Pozornosť dvíha vaše vedomie. Rozptyľovanie ho znižuje.

Zlepšovanie vašej schopnosti sústrediť sa vás učiní viac vedomými. Zdvihnite kameň, venujte mu svoju úplnú, kompletnú pozornosť, a všimnite si, čo sa stane.

Ale dovoľte vašej mysli, aby bola preniknutá rozptýleniami, vaše vedomie poklesne. Rozptýlená myseľ je myseľ bez sily.

Meditácia je skvelým spôsobom, ako si precvičovať pozornosť a koncentráciu. Sadnite si v tichosti, dýchajte zhlboka a zamerajte myseľ tak, ako robíte, keď sa snažíte čo najviac odstrániť rozptyľujúce myšlienky.

Je to jednoduché, ale môže to trvať celý život, kým to budete naozaj ovládať.

6. Vedomosti

Vedomosti dvíhajú vaše vedomie. Neznalosť ho znižuje.

Najprv a predovšetkým poznajte seba samého. Premýšľajte hlboko o svojom živote, a veďte si denník so záznamami vašich myšlienok. Klaďte si otázky, na ktoré nepoznáte odpovede, a potom tieto odpovede hľadajte.

Pozrite sa tiež okolo seba a nasávajte vedomosti ako špongia. Interagujte so svojím okolím v zmysle zvedavosti a údivu. Študujte ho. Učte sa od neho. Experimentujte s ním.

Usilujte sa pochopiť realitu, vrátane vašej úlohy v nej tak presne, ako je to len možné. Čím presnejšia je vaša viera v realitu, tým vedomejšími sa stávate.

7. Dôvod

Dôvod dvíha vaše vedomie. Iracionálnosť ho znižuje.

Logika je mocným nástrojom vedomia, keď sa používa správne. Prepožičiava myšlienke štruktúru a substanciu.

Avšak, veľkou výzvou logiky je vyhýbanie sa nesprávnym predpokladom. Jeden nesprávny predpoklad môže premrhať čas života.

Takže príimite výzvu všetkého, čomu veríte a nikdy nemajte príliš veľa dôvery v tých, ktorí odpočívajú na oblakoch.

8. Vedomí ľudia

Vedomí ľudia dvíhajú vaše vedomie. Nevedomí ľudia ho znižujú.

Vyhľadávajte iných, ktorých vnímate ako ľudí na vyššej úrovni vedomia, než ste vy. Rozprávajte sa s nimi, klaďte otázky a tešte sa z ich prítomnosti. Dovoľte, aby vás ich myšlienky a vedomie zasiahlo, a zistíte, že sa rozširujete do všetkých smerov. Stanete sa čestnejšími, odvážnejšími, súcitnejšími a tak ďalej.

Trávte čas s ľuďmi na nižšej úrovni vedomia a postupne klesnete na ich úroveň. Ich myšlienky vás "napadnú", čo spôsobí, že budete nečestnejší, ustráchanejší, apatickejší atď.

Usilujte sa nájsť rovnováhu medzi trávením času s tými, ktorí dvíhajú vaše vedomie a trávením času s tými, ktorí vám môžu pomôcť. Učte sa od tých, ktorí sú o trochu viac vedomejšími a pomáhajte tým, ktorí sú trochu menej vedomí než vy.

Týmto spôsobom slúžite najvyššiemu dobru zo všetkých, rozširujúc vedomie všade.

9. Energia

Energia dvíha vaše vedomie. Choroba ho znižuje.

Starajte sa o vaše fyzické telo, pretože je to prvotný prostriedok na interakciu so svetom. Energia vám poskytuje stály tok zážitkov vitálneho života. Ale bez energie svoje vedomie vyhladujete.

Jedzte s vedomím toho, čo konzumujete. Cvičte s vedomím toho, ako ovplyvňujete vaše telo a myseľ. Predtým, než vložíte čokoľvek do vášho tela, zvážte jeho vplyv na vašu energiu, nie len krátkodobý, ale takisto dlhodobý.

Vždy sa opýtajte seba samého: „Bude to produkovať energiu alebo chorobu?”

10. Zámer

Zámer pozdvihnúť vaše vedomie ho dvíha. Zámer znížiť vaše vedomie ho znižuje.

Vedomie má kapacitu samé sa rozširovať alebo sťahovať, práve tak ako máte kapacitu rásť alebo spáchať samovraždu. V akomkoľvek danom momente máte vždy slobodu voľby.

Skutočným vyjadrením k zámeru (alebo modlitbou), „Mám v úmysle stať sa viac vedomým a bdelým,” budete iniciovať rozšírenie vášho vedomia. Zachovanie zámeru zlepšiť sa v ktorejkoľvek z predchádzajúcich deviatich oblastí prinesie podobný efekt.

Alebo inak, ste dokonale slobodní, aby ste kedykoľvek znížili svoje vedomie. Zatiaľ čo je nepravdepodobné, že by ste si zvolili tak učiniť priamo, môžete dosiahnuť ten istý účinok nepriamo znížením vášho výkonu v ktorejkoľvek z predchádzajúcich deviatich oblastí. Zvolením si klamania, podľahnutia strachu, vykonania krutých činov, zostaním v nevedomosti a tak ďalej, predložíte zámer znížiť svoje vedomie.

A keď tak konáte, inciujete proces, ktorý pritiahne do vášho života viac klamstva, strachu, krutosti, neznalosti atď.

Každá myšlienka, ktorú uchovávate, slúži buď na rozšírenie alebo stiahnutie vášho vedomia. Nič nie je neutrálne.

Takže si vyberajte múdro...

Steve Pavlina

13. február 2013

http://www.stevepavlina.com/

Preklad: PH

Korektúry: Sokol

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Duchovná lekárnička
http://www.cez-okno.net/rubrika/serial-duchovna-lekarnicka


Autori: 
január 06, 2014 23:51 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top