Obrázok používateľa CEZ OKNO
NOVÁ TEORIE O CHUFUOVĚ PRAMIDĚ: Jak věda mění náš pohled na minulost I.

Ze všech komnat Chufuovy pyramidy je podzemní komnata tou největší, stejně tak jako nejzáhadnější. Je 46 stop dlouhá, 27 stop široká, vytesaná do vápencového základu, a je složité ji popsat. Vstup do sestupné chodby do podzemní komnaty je blízko podlahy severovýchodního rohu. Šest stop široká čtvercová jáma tvaru komínu byla vyražena ve středu země, blízko východní stěny. Tato čtvercová jáma je ve skutečnosti ústí jedenáct stop hluboké šachty, přestože v roce 1816 italský badatel Count Caviglia vyhloubil do jámy dalších 30 stop.


Západní polovina komnaty byla vybudována o téměř šest stop výše než východní polovina a vytesána do několik velkých výčnělků ve tvaru ploutve. Všechny tyto ploutvovité výčnělky jsou umístěny směrem od východu k západu a jsou vysoké téměř až ke stropu. Mezi těmito velkými výčnělky začíná od země stupňovitý kanál a voda v něm proudí směrem k zadní části komnaty. V jejím středu je kanál vedoucí k západní zdi. V jihovýchodním rohu se nachází tunel známý jako „slepá šachta“ mající 30 palců na výšku a na šířku, zabíhá jižně 57 stop, potom končí u zdi. V plánu Chufuovy pyramidy jsou také dva další rysy, které se zdají být součástí práce provedené v základech: studna a „jeskyně“ (viz obrázky 1 a 2).Obr. 1 a 2 © Edward Malkowski

Pokud podzemní komnata nebyla nic jiného než omyl a byla původně navržena jako hrobka, pak bylo ohromné množství zdrojů vyplýtváno zbytečně. Na druhou stranu, pokud by komnata byla nedílnou součástí celkového návrhu Chufuovy pyramidy a měla svou funkci, čím by ta funkce teoreticky mohla být?

Čímkoliv – od hrobky ke svatyni až po zařízení nějakého druhu. V průběhu let nebyl nikdy nedostatek teorií, které by popisovaly, pro co byla Chufuova pyramida v Gíze a další pyramidy původně určené. To, co chybělo, je teorie popisující, proč všechny starověké egyptské pyramidy byly postaveny. Ještě důležitější věc, která chyběla v jakékoliv teorii, bylo vědecké experimentování.

Podle mých informací ještě nikdo nevytvořil zmenšený model Chufuovy pyramidy. Nicméně, kdybychom neměli žádné představy o tom, čím Chufuova pyramida byla (a je předpokládáno, že to bylo zařízení), nebyla by tu žádná teorie, kterou bychom podrobili zkoušce. Námořní inženýr John Cadman spatřil něco, co bylo přehlíženo celá desetiletí. V roce 1962 v knize nazvané The Pharaoh’s Pump předložil muž jménem Edward Kunkel teorii, že Chufuova pyramida byla vodním čerpadlem v celém svém rozsahu. Cadman narazil na Kunkelovu knihu jednoho dne v antikvariátu. Silně zaujatý ji zakoupil a po přečtení zjistil, že Kunkel nebyl daleko od pravdy se svou teorií vodního čerpadla. Jelikož se Cadman vyznal v hydraulice a strojích závisejících na hydraulice, povšiml si, že konstrukce podzemní komnaty Chufuovy pyramidy a jejích přidružených tunelů vypadala povědomě.

-pokračovanie-


›› EDWARD MALKOWSKI má celoživotní zájem o historii, konkrétně o starověk s mimořádným zájmem o filozofii a vývoj náboženství od starověku až po moderní dobu. S názorem, že starověké biblické příběhy v knize Genesis byly založeny na historickém faktu, začal během pozdních devadesátých let 20. století zkoumání takových možností, které vedly až k jeho první knize “Sons of God – Daughters of Men”. Ta ho zavedla k jeho hlubokému zájmu o původ civilizace, nezvykle velkým památkám egyptské Staré říše, především Sfingy, a vlivu egyptské filozofie a kultury ve starověkém světě. Výsledkem byly další dvě knihy: “Before the Pharaohs” (v češtině ›› “Před nástupem faraonů”) a “The Spiritual Technology of Ancient Egypt”. Edward bude mít nový pohled na fyzické a písemné důkazy na technicky vyspělou, prehistorickou civilizaci v jeho další knize, “Ancient Egypt 39,000 BCE: The History, Technology & Philosophy of Civilization X”. Také se autorsky podílel na knize “The Search for Lost Knowledge: A Graham Hancock Alternative Science and History Reader”.

Zdroj: http://www.newdawnmagazine.com/

Preklad: Naďa

exkluzívne.cez.okno


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Súvisiace:

Chris Dunn
http://www.kemet.sk/autor/chris-dunn

Willem Witteveen: Veľká pyramída v Gíze ako pamätník stvorenia
http://www.kemet.sk/rubrika/serial-velka-pyramida-v-gize-ako-pamatnik-st...

Egypt – Odhalenie
http://www.kemet.sk/zakazana-egyptologia

Výber NEW DAWN Magazine
http://www.kemet.sk/rubrika/vyber-new-dawn-magazine


Sekcie: 
február 18, 2018 20:56 popoludní
  • krát komentár

0 krát komentár

 

 

Top