Obrázok používateľa CEZ OKNO
OBCHÁDZKA TRETIEHO DRUHU časť 1.

Dvaja vodiči zastavili v noci na ceste a zostali v nemom úžase, keď sa pred nimi zjavila vesmírna loď a jeden z nich bol pozvaný na palubu.
2. novembra 1989 v noci náhle klesla teplota vzduchu pod hranicu mrazu. Dvaja profesionálni vodiči nákladných vozidiel – Oleg Kiržakov a jeho spoločník Nikolaj Barančikov – boli práve na ceste z oblasti pri Archangeľsku do Moskvy. Ponáhľali sa domov, aby stihli vybaviť všetky pracovné formality pred sviatkami. Neďaleko železničnej stanice Emtza im cestu zablokovali kopy piesku a štrku, pretože tam prebiehali opravy a tak Oleg odbočil na špinavú obchádzkovú cestu.

V jednej zo zákrut svetlá nákladiaka zachytili na pravej strane cesty obrovský objekt.

„Myslel som si, že je to nejaké stavebné vybavenie,“ spomína Oleg.

„Bolo tam množstvo strojov, pretože na ceste prebiehali opravy. Keď som sa priblížil s nákladiakom bližšie uvidel som veľký objekt, ktorý mal vo svetle vozidla kovový lesk. Vo vzdialenosti 25-30 metrov od objektu motor zhasol, vozidlo prešlo zotrvačnosťou ešte pár metrov a napokon zastavilo.“

Svetlá pripojené na záložný zdroj stále svietili. Nechápali sme, čo sa deje. Cesta sa zatáčala a stromy na okraji cesty nám zacláňali vo výhľade na objekt.

„Pochopili sme, že sa pozeráme na niečo nezvyčajné a začali sme sa báť, že sa stane čosi nezvratné. Povedal som Nikolajovi, aby zostal vnútri a sledoval, čo sa bude diať, kým sa budem približovať k objektu. Vystúpil som z kabíny a vybral som sa preskúmať objekt.“

„Prešiel som okolo kapoty auta a s každým krokom som pociťoval narastajúci odpor vzduchu. Telo ako keby sa mi rozpúšťalo – pohyboval som sa čoraz ťažšie a vedel som, že keď sa priblížim ešte kúsok, nebudem sa môcť pohnúť vôbec.“

Oleg sa otočil a pokúsil sa priblížiť k objektu z inej strany.

Pohyboval sa opatrne a po každom kroku zastavil. Opäť však pociťoval ten istý, neustále narastajúci odpor vzduchu. Podarilo sa mu priblížiť na vzdialenosť asi 10 metrov od objektu. Zastal na krajnici a začal objekt starostlivo skúmať.

Veľmi rýchlo si uvedomil, že objekt je mimozemského pôvodu.

Bolo to čosi naozaj nezvyčajné. Pred Olegom stál diskovitý objekt s priemerom asi 35-40 metrov s akousi kupolou, na ktorej sa už nič iné nenachádzalo. Po obvode objektu sa nachádzali tmavé otvory, ktoré Oleg najprv považoval za okienka.

Zo spodnej časti vyčnievali dve konštrukcie – zdalo sa, že slúžili ako opora pre objekt. Zadná časť lode sa opierala o brezy – dve z nich boli dolámané.

Objekt vyzeral byť opustený a neboli na ňom žiadne viditeľné okná, dvere alebo poklopy.

-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Valerij Uvarov

Zdroj: http://www.bibliotecapleyades.net/

Preklad: Homer

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

UFO a Mimozemšťania
http://www.cez-okno.net/sekcia/ufo-a-mimozemstania


január 17, 2016 23:05 popoludní

 

 

Top