Obrázok používateľa CEZ OKNO
OBCHÁDZKA TRETIEHO DRUHU časť 2.

Čo tu robí ten objekt – v noci a uprostred lesa? Čo je jeho cieľom? Možno sa niečo stalo a niekto potrebuje pomoc.
Všetky tieto dohady zaplavili Olegovu myseľ a presne v tej chvíli sa pred ním na vzdialenosť ruky rozsvietila priamo vo vzduchu čiara vytvorená z červených bodiek.
Čiara vytvorila vo vzduchu priehľadnú štvorcovú obrazovku o rozmeroch asi 15 x 15 cm so zaoblenými rohmi, na ktorej sa objavilo niekoľko slov z červených písmen. Oleg si nepamätal presné znenie správy, ale v podstate išlo o žiadosť o „horiaci oheň“.

Ohnivá žiadosť

Oleg pokračuje v spomienkach:

„Všimol som si, že obrazovka osvetľuje telo objektu. Mechanicky som sa otočil a pozrel na Nikolaja, ktorý stále sedel v kabíne nákladiaka. Opäť som si všimol obrazovku, no tentoraz sa objavila pred nákladiakom. Pozeral som sa zo strany na stranu, ale nech som sa otočil kdekoľvek, obrazovka mi stále svietila pred očami. Jej vzdialenosť sa nemenila, tak som natiahol ruku a pokúsil som sa jej dotknúť. Nikolaj, ktorý ma sledoval pri tomto šaškovaní z kabíny nákladiaka sa ma neskôr pýtal, čo som to stváral. Obrazovka mi svietila pred očami po celý čas, no nápisy na nej zostali na nej len tak dlho, aby som ich stihol pochopiť a potom sa hneď objavil nový text.“

Keď Oleg pochopil, čo od neho žiadajú, opatrne sa otočil s pohľadom upretým na nákladiak a stále pociťoval odpor vzduchu.

Vrátil sa k vozidlu a pokúsil sa otvoriť pravé dvere, aby si vzal kuchynské zápalky. Napriek spojenému úsiliu oboch mužov sa pomerne dlho nedarilo dvere otvoriť. Zrazu sa však dali otvoriť úplne ľahko. Oleg vzal z kabíny škatuľku zápaliek a fľašu liehu, ktorý používal ako nemrznúcu zmes do brzdového systému.

Opäť požiadal Nikolaja, aby neopúšťal kabínu vozidla a vrátil sa na krajnicu, kde stál aj pred tým.

Tentoraz sa už pohyboval ľahko, po odpore vo vzduchu už nebolo ani stopy. Pozbieral na kôpku trocha suchého lístia, polial ho liehom a zapálil. Keď zdvihol hlavu všimol si, že na povrchu objektu sa objavil priechod, ktorý sa tiahol dovnútra a vytváral chodbu.

Na jej vzdialenom konci videl mihotavé modrasté svetlo.

„Najprv som si myslel, že po chodbe sa pohybuje tieň, no potom som si uvedomil, že sa niečo približuje po chodbe von z objektu. Keď mi došlo, čo sa deje, začal som ustupovať – padol som do priekopy vedľa cesty, vstal som a pozoroval som, čo sa bude diať.
Niečo sa priblížilo k otvoru a všimol som si, že je to akási temná „hmota“, ktorá mi pripomínala vak alebo vrece. Pri pohybe sa „hmota“ kývala zo strany na stranu a jej okraje boli nejasné. V tej chvíli sa z objektu vysunul mostík, ohol sa a klesol k zemi.
Hmota skĺzla na zem – bola stále väčšia – a priblížila sa k horiacemu lístiu. Od strachu som sa nedokázal ani hnúť! „Hmota“ chvíľu postávala pri ohni, potom vzala škatuľku zápaliek a vracala sa do objektu. Vrátila sa tou istou cestou a zmizla v útrobách objektu spolu so zápalkami!
Až potom sa mi podarilo vyhrabať z priekopy, vrátil som sa na cestu a pozrel na nákladiak. Oslepovali ma síce svetlá, no aj tak som videl Nikolajovu vydesenú tvár prilepenú na čelné sklo.“

-pokračovanie-


Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.

Valerij Uvarov

Zdroj: http://www.bibliotecapleyades.net/

Preklad: Homer

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

UFO a Mimozemšťania
http://www.cez-okno.net/sekcia/ufo-a-mimozemstania


január 20, 2016 15:34 popoludní

 

 

Top