• krát komentár

4 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Martin
  Martinapríl 24, 2010 10:30 dopoludnia

  Komentár: 

  hmmm, takéto z kontextu vytrhnuté videá spolu s politickým hnojom vyvolávajú národnú neznášanlivosť. Žili sme vedľa seba tisíc rokov a možno tu budeme žiť vedľa seba ďalších 1000 rokov, tak je len na nás ako to spolužitie bude vyzerať. Kvôli pár jednotlivcom sa snáď nebudeme zbrojiť do vojny. K...a takto začínajú vojny a to by som bol nerád, mám z Maďarska veľmi veľa dobrých priateľov a obchodných partnerov a ani jeden z nich nemá nič proti Slovákom a Slovensku. To ozaj len zopár ožratých fanatikov a politici to tu rozpútávajú. Odporúčam každému, nie len Slovákom, ale aj Maďarom, aby sa navštívili navzájom a porozprávali sa medzi sebou a zistíte že medzi Slovákmi a Maďarmi je VIAC SPOLOČNÉHO AKO ROZDIELNEHO. História je len históriou a má slúžiť ako skúsenosť čiže poučenie, aby sme neopakovali chyby našich predkov. Podporovať takéto aktivity sa fakt neoplatí, zas to nahrá len politikom do kariet a to ako Slovenským tak aj Maďarským, mi sa budeme do vraždiť a politici si budú ruky mydliť a rátať zarobené miliardy na našej hlúposti a krátkozrakosti, ľudia preberte sa prosím, lebo to nemusí skončiť dobre pre nás všetkým obyvateľov strednej európy.

 2. Obrázok používateľa Košičan
  Košičanapríl 25, 2010 12:07 popoludní

  Komentár: 

  Súhlasím, až na tých pár ožranov.Neúcta k hymne susedného štátu je zanedbateľný fakt oproti otvoreným prejavom šovinizmu dosť početnej organizovanej polovojenskej skupiny. Hovorí sa ,že pravda je stále niekde uprostred,avšak tu nejde o niečiu pravdu, ale o naše spoločné dejiny,ktoré sú oficiálnymi cestami /politika,školské osnovy atď/, prekrúcane a umelo vyvolávajú u obyvateľov južného suseda pocity ubliženosti a následne nevraživosti.Rozprával som sa s ľuďmi z obidvoch strán hranice,/ som Košičan/,nemajú medzi sebou problémy ,to je pravda.Ale maďarsky hovoriaci občania Slovenska a aj maďarský občania zdieľajú v drvivej väčšine tie názory o našej spoločnej histórii,ktoré prezentuje šovinizmus radikálnych politikov južného suseda.Sú prístupní veriť historickým lžiam o pôvodnej pravlasti Maďarov v Karpatskej kotline, atď. A v ich poväčšine jednoduchom chápaní týchto udalostí, je všetko jednoznačné, tak ako ich to učili a učia v školách, aj slovenských, s vyučovacím jazykom maďarským.Tlak politikov SMK na používanie učebníc vytlačených v Maďarsku pre tieto školy ,je príznačný. Asi prečo? Rozumný ,súdny človek bez rozdielu národnosti nechce konflikty,koľkí z 10-tich sú súdny a neovplyvniteľný,resp.nezmagoriteľný?.Tu asi neplatí ,"Kto do Teba kameňom ,Ty doňho chlebom",ani mĺkvo prehliadať sa neoplatí,história už poučila.Každopádne to bude ešte dlhý,verím že len diplomatický proces cesty k porozumeniu a vzájomnému rešpektovaniu.Úloha hlavne pre našich historikov a diplomatov.

 3. Obrázok používateľa Laco
  Lacoaugust 06, 2010 14:13 popoludní

  Komentár: 

  Zobudte sa (pokial mozno na pockanie), prosim...

  "Keďže bol Svätopluk kráľom z božej vôle, musel mať nejaký boží symbol. Aký symbol si mal zvoliť, ak nie ten, ktorým bol posvätený do kráľovského stavu a ktorý ho vymedzoval vo vzťahu k rímskemu, čiže franskému kresťanskému obradu? Bol to najskôr symbol byzantského obradu, ktorý priniesol Metod – dvojkríž! Svätopluk bol Slovák, slovenské knieža (rovnako ako aj Rastic) a vládol z Nitry a preto aj znak Nitry tvorí slovenský biely dvojkríž na červenom podklade. Keďže neskôr Svätý Štefan bojoval proti pohanským Maďarom na čele s Kopáňom pod nitrianskou, slovenskou vlajkou, stala sa táto po jeho víťazstve aj znakom Uhorska. Práve vďaka tomuto slovenskému znaku sa Slováci v uhorskom kráľovstve nebúrili a prijali ho za svoje.

  Dnes nikto nevie, ako vyzerala Svätoplukova koruna, no je veľmi pravdepodobné, že aj na nej bol dvojkríž. A pravda môže byť aj taká, že touto Svätoplukovou korunou bol neskôr korunovaný samotný Svätý Štefan. Niekto by povedal, že Štefanova koruna predsa nemá nijaký dvojkríž, lebo svätoštefanská koruna, ktorú poznáme, má zohnutý obyčajný krížik. Nuž, ale túto svätoštefanskú korunu Svätý Štefan nielenže nikdy nenosil, ale ju ani nikdy nevidel, lebo vznikla až po jeho smrti. Skutočná Štefanova koruna sa stratila v Rakúsku po roku 1074, kam ju zobral ňou korunovaný a neskôr kráľovskej moci zbavený Šalamún, keď bol na úteku. Svätoštefanská koruna, uzákonený symbol štátnosti dnešného Maďarska, je teda iba atrapou."

  http://sclabonia.sk/2010/07/bol-som-svatoplukovym-bodyguardom/

 4. Obrázok používateľa Laco
  Lacoapríl 25, 2010 09:38 dopoludnia

  Komentár: 

  Hm, ten obrazok by mohol mat kludne nadpis
  "...a zavladol v Karpatskej kotline konecne klud..."

 

 

Top