Obrázok používateľa CEZ OKNO
Ukrajinská civilizace Aratta – 22.000 let př. n. l. 1/7 EN (UTAJOVANÉ DEJINY ZEME časť XXX.)

Megalitické objevy na Ukrajině - Úvod do Tripilliánské civilizace v oblasti Ukrajiny s neolitickými védickými hadími hroby - Hadí zeď, megalitický chrám svatyně „Kamenný hrob“ & žulová svatyně-observatoř Steppe pyramidy | Několik oblastí je považováno za možnou identifikaci Arrata. Samuel Kramer ji umístil do severo-západního Íránu blízko Kaspického moře, Georgina Herrmann (1968) ji dala jižně od Kaspického moře, zatímco S. Cohen (1973) preferoval oblast Anshan-Hamadan v západním Íránu. Hansman (1978) a G. Gnoli (1980) navrhli Shakr-i Sokhta jako potenciálního kandidáta. Nyní je tu ale solidní evidence, že to bylo v oblasti moderní Ukrajiny, severně od Černého a Azovského moře.


Co je to ale oblast Arrata? Z http://en.wikipedia.org/wiki/Aratta:

Arrata je země, o které se zmiňují Sumerské mýty. Je to pohádkově bohaté místo plné zlata, stříbra, Lapis Lazuli(modrý polodrahokam)a jiných drahých materiálů, stejně jako řemeslníků k jejich obrábění. Je to země vzdálená a těžká k dosažení. Je to domov bohyně Inana, která přenesla svou oddanost k Arattě na Uruk. Arattu si podmanil Enmerkar z Uruku.

Na konci prvního videa jsou ukazovány některé hieroglyfy a překlady k nim (jazyk je podobný sumerštině), mě zaujala tady tato věta:

a . nun . a tuku nu gaba . ri

Anunnaki have no equal to themselve

Anunnaki nemá k sobě rovného

Z hieroglyfů se dá vyčíst, že věřili v posmrtný život, měli koncepci duše, byl to spirituální národ a mnoho a mnoho dalšího...

Zdroj: RedIceHenrik, YouTube.com

Prevzaté z: Dôležité.sk


"Tato přednáška byla nafilmována na Megalitománii 2009 Nautilem AV a je chráněná autorskými právy. Video v DVD kvalitě je dostupné na www.megalithomania.co.uk, pokud se Vám líbí tato prezentace, zvažte prosím nákup, děkuji."

Celý videoseriál "Ukrajinská civilizace Aratta" nájdete postupne na tejto adrese.

Svoje tipy do seriálu UTAJOVANÉ DEJINY ZEME nám môžete posielať na redakčný mail.

Celý seriál "Utajované dejiny Zeme" nájdete postupne na tejto adrese.

máj 05, 2010 17:22 popoludní

 

 

Top