Obrázok používateľa CEZ OKNO
Detoxikácia ťažkých kovov pri otrave z amalgámov

Ortuť je jedovatá, to sa asi zhodneme. Je to veľmi účinný a nebezpečný jed. Usadzuje sa v tele, ťažko sa vylučuje a neustále spôsobuje problémy. Amalgámy sú také strieborné, až sivočierne výplne zubov od zubárky. Amalgámy obsahujú 1 až 2 gramy ortute. Je to smrteľná dávka, ak by sa dostala do tela naraz. V amalgáme je ortuť viazaná v zliatine spolu s inými jedovatými kovmi, ako je kadmium a striebro. Ortuť a iné kovy sa z amalgámu uvoľňuje postupne, odparovaním, chemickými reakciami baktérií, elektrolýzou a odieraním. Za 10 rokov sa premiestni asi polovica ortute z amalgámu do tela. Amalgámy sa zlomia a vypadnú.

1. Škodlivosť amalgámov

http://www.youtube.com/watch?v=9ylnQ-T7oiA

http://doktorzoubek.webnode.cz/news/neduhy-a-nemoci-amalgamovych-vyplni-...

http://translate.google.com/translate?hl=sk&sl=en&u=http://www.alternati...

Každý sme iný a každému sa ortuť uloží do inej časti tela. Tam kde sa uloží spôsobuje problémy. Ortuť dokáže spôsobiť skoro všetky známe choroby: soplík, hnis, zlý zrak, bolesti a zápaly (zuby, kĺby, kosti), opuchnutie a nefunkčnosť žliaz (struma, cukrovka), cisty, rakovinu, psychické choroby...

2. Odvŕtanie amalgámov

- je v každom prípade nutné. Z amalgámu sa neustále uvoľňuje ortuť a spôsobuje otravu. Bez odvŕtania nemá liečenie zmysel. Lieky by sa nemali brať ak máte amalgámy v ústach, mohli by z nich vytiahnuť ortuť a ešte zhoršiť zdravotný stav. Ak máte veľké problémy, trochu liekov si môžete zobrať, pomôžu.

Odvŕtanie amalgámov je bezbolestné a rýchle. Zuby môžu ostať otvorené, nič sa im nestane, to vás len zubári budú strašiť že sa zapália.

Otvorené zuby sa potom 3 týždne preplachujú roztokom DMSA aby sa z nich vytiahla nasiaknutá ortuť. 1 tobolku DMSA vysypete do malúho pohára s čistou vodou a miešate umelohmotnou či drevenou lyžičkou. Nie kovov, liek by už nebol účinný. Roztok prevaľujete 15 minút v ústach a potom vypľujete. Neprehĺtajte ho, lebo už obsahuje naviazanú ortuť.

Ak vám zubár odmietne odvŕtať amalgámy, je fuk aké kecy bude hovoriť, máte právo prejsť k inému zubárovi. Nájdite si zubára ktorý je ochotný odvŕtať amalgámy a potom oznámte pôvodnému zubárovi že od neho odchádzate. Musí vám spraviť do 2 týždňov odpis zo zdravotnej karty a s ním pôjdete za novým zubárov a až potom vás môže prijať.

Neskôr si môžete dať vyplniť zuby cementom (ten pevnejší vydrží 2 roky), bielym kompozitom (obsahuje bisfenol čo spôsobuje mierne hormonálne problémy, ale oproti ortuti je menej škodlivý), alebo vlepiť keramické vložky (stoja 1000-ce Kč). Môžete si nechať zuby otvorené aj natrvalo. Údajne kostihoj pomáha na ich zahojenie.

3. Lieky

Liečenie môže trvať niekoľko rokov.

Chelátor je liek, ktorý vytrhne škodlivý kov z väzieb v tele alebo ho odchytí z telesných tekutín. Zlúči sa s ním do stabilného komplexu ktorý sa vylúči cez vylučovacie orgány, cez moč alebo stolicu. Na liečenie môžete požívať chelátory:

DMSA

Je rozpustný vo vode, rýchlo zaberá, vylúči sa z tela za 4 hodiny, smrdí za sírou. Berie sa nalačno. Neje sa aspoň 2 hodiny pred a po užívaní lieku, ak by ste brali DMSA spolu s jedlom, naviazali by sa naňho kovy a bol by (čiastočne) neúčinný. Obvykle ľudia schudnú keď užívajú DMSA. Maximálna dávka je 100 mg. Môže sa užívať iba ústne. Nesmie sa pichať lebo je to kyselina a nemá homogenitu požadovanú na pichanie. Vlastne žiaden liek sa nemá pichať. DMSA sa dá využiť na vyplachovanie zubov alebo ho môžete prehltnúť a zapiť vodou, ak potrebujete rýchly účinok. Je drahý, na dlhodobé užívanie ho asi nebudete používať.

http://www.super-smart.eu/en--DMSA-100-mg--Detoxification--0248

Ca-Na-EDTA

EDTA je schválený potravinársky emulgátor. Pridáva sa do jedlých olejov na odstránenie kovov. EDTA vo väčších dávkach odvápňuje kosti. Preto sa na liečenie používa sodno-vápenatá soľ Ca-Na2-EDTA. Tá už v sebe obsahuje vápnik a preto ho neberie z kosí. Ked sa stretne so škodlivým kovom, vymení ho za atóm vápnika. EDTA viaže ióny kovov v tomto poradí: Fe3+, Hg2+, Al2+, Ni2+, Pb2+, Co2+, Fe2+, Zn2+, Cd2+, Mn2+, Mg2+, Ca2+.

Ca-Na-EDTA sa berie spolu s jedlom, povedzme 500 mg denne, to je 1 tobolka. V prípade vážnych potiaží možno krátkodobo brať 1000 mg = 1 g denne. EDTA zmenšuje zrážanlivosť krvi, preto sú jeho dávky obmedzené.

Účinok Ca-Na-EDTA je oneskorený, účinky sa začnú prejavovať až hodinách a trvajú niekoľko dní. Je dobré vytvoriť určitú hladinu Ca-Na-EDTA v tele, brať ho niekoľko dní po sebe.

http://www.iherb.com/Arizona-Health-Natural-EDTA-500-mg-100-Capsules/572...

Organický selén

Selén patrí medzi užitočné kovy. Viaže sa spolu so škodlivými kovmi do neškodnej stabilnej zlúčeniny, ktorá sa postupne vylúči tela. Samotný selén je radikál, čiže je škodlivý ako každý kov. Preto maximálna odporúčaná dávka anorganického selénu je 60 mg. To je na liečenie veľmi málo. Preto sa používa organický selén.

Organický selén je označenie pre organickú látku so selénom, tak aby mohla liečiť. Obvykle je to aminokyselina cistein. Ako liek sa bežne používa selénové droždie, ktoré sa masovo vyrába a predáva. Organického selénu možno brať 30x viac ako anorganického. Odporúčaná dávka organického selénu je 2 g denne, spolu s jedlom. V prípade vážnych potiaží možno krátkodobo brať 6 mg = 3 tabletky denne. Pri väčších dávkach nastáva otrava, prejavuje napríklad cesnakových dychom, aj ked ste nejedli cesnak.

Účinok organického selénu je oneskorený, účinky sa začnú prejavovať až hodinách a trvajú niekoľko dní. Je dobré vytvoriť určitú hladinu organického selénu v tele, brať ho niekoľko dní po sebe.

http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Seleno-Excell-Selenium-200-mcg-180-...

Vitamín C

Vitamín C je antioxidant. Daruje elektróny kladne nabitým časticiam, ktoré nazývame radikály. Kladne nabité častice sú veľmi reaktívne molekuly, trhajú bunkové truktúry. Sú to napríklad kladné ióny kovov, najnebezpečnejšie je trojmocné železo Fe3+. Neutralizáciou kovov v tekutinách sa ich síce nezbavíme, ale dočasne ich zneškodníme. Preto 1 – 2 dni po užití vitamínu C dochádza k zlepšeniu zdravia.

Vitamín C má aj iné funkcie, zúčastňuje sa napríklad na výrobe liekov, ktoré si vyrába telo samé.

Preventívne odporúčam pár gramov vitamínu C týždenne, napríklad vo forme citronády, to je 1/4 kávovej lyžičky vitamínu C, cukor a pohár vody. Vitamínom C možno kysliť čaj, alebo ho pridávať do varenia miesto octu. Je to určite zdravšie ako ocot.

V prípade zdravotných problémov, možno použiť liečebnú dávku 3 gramy a viac. Záleží to od množstva radikálov v tele. Treba to odskúšať. Ak by ste vypili príliš veľa vitamínu C, dostanete slabú hnačku. Mne na "úpal" zaberá 10 gramov vitamínu C = 1 polievková lyžička. Pri 20 gramoch by som už dostal hnačku.

Vitamín C nekupujte v lekárni. Je drahý, sú tam neúčinné dávky a pridávajú doňho škodlivý oxid titánu, železa a mastenec. Chemicky a medicínsky čistý si ho môžete kúpiť v drogérii. V DM drogérii ho majú 100 gramov za 2 eura. Je v takej modrej krabičke v regáli s výživovými doplnkami. Spolu s ním kúpte aj krabičku tabletkovej sódy bikarbóny. Je v tom istom regále, v tak istej veľkej krabičke, ale bielej. Dávku vitamínu C nad 2 gramy denne treba zneutralizovať. Najlepšie na to je sóda bikarbóna. Sódu môžete použiť aj na zneutralizovanie žalúdočných kyselín, ak by vás bolel žalúdok, 1 až 2 tabletky sódy. Sódu nekupujte v potravinách, pridávajú do nej škodlivý hliník.

1 kávová lyžička vitamínu C je asi 5 gramov. Na jej zneutralizovanie treba 4 tabletky sódy bikarbóny. Tabletky sódy rozdrvte medzi lyžičkami. Nasypte spolu s vitamínom C do pohára a zalejte vodou.

Zdroj: Orgo-net.blogspot.com


Súvisiace:

Amalgám a jeho účinky
http://www.cez-okno.net/clanok/zdravie/amalgam-a-jeho-ucinky

AMALGÁM - ČASOVANÁ BOMBA
http://www.cez-okno.net/clanok/veda/amalgam-casovana-bomba

Nedávne barbarské pokusy v medicíne
http://www.cez-okno.net/clanok/ing-marian-fillo/nedavne-barbarske-pokusy...


Štítky: 
jún 18, 2011 10:56 dopoludnia
 • krát komentár

2 krát komentár

 1. Obrázok používateľa Anonym
  Anonymjún 20, 2011 14:30 popoludní

  Komentár: 

  Chcem vidiet toho blazna co si necha odvrtat amalgan a necha si derave zuby. Dufam ze autor clanku si to overil na vlastnej kozi a ked dostane zapal okostnice a vytrhaju mu polovicu zubov tak popise o svojich zazitkoch ake to bolo bezbolestne a aky je stastny bez amalganu. Mimochodom ortut sa v minulosti a dokonca aj v sucastnosti pouziva ako liek. Homeopatia je tiez zalozena na principe ze urcite latky vo velkej koncentracii su jedy a v malej sa pouzivaju ako liek. Za druhe jedovate latky do seba pchame aj ked jeme jedla z konzervy, rychleho obcerstvenia a podobne. Tak isto voda ktoru pijeme je zamorena floridom a chlorom ktore su tiez vo vysokych davkach jedovate. Urcite by som sa vyhybal podobnym radam na internete ako do seba sypat zarucene zazracne prasky ktore zvacsa stoja peknych par penazi. Radsej viac sportujte a chodte do prirody.

 2. Obrázok používateľa Dominika*
  Dominika*jún 20, 2011 16:05 popoludní

  Komentár: 

  Tak pre toto nechodím k zubárke , už niekoľko rokov.Zuby mám bez kazu mám ich pekné strojček nepotrebujem.Tak načo chodiť ?

 

 

Top