Obrázok používateľa CEZ OKNO
Jak pomocí detoxikace dostat fluorid z vašeho těla

Své tělo můžete snadno zbavit většiny fluoridů pomocí přírodních přípravků. Fluoridy jsou spojovány s hroznými chronickými a akutními zdravotními problémy. Nejdříve něco krátce o fluoridu. Fluorid je rozpustná sůl, ne těžký kov. Jsou dva základní typy fluoridu. Fluorid vápenatý se objevuje přirozeně ve zdrojích podzemní vody a dokonce i v mořské vodě. Jeho dostatek může způsobit kostní nebo zubní fluorózu, která oslabuje kosti a zuby. Ale není tak toxický a s negativními účinky jako fluorid sodný, který se přidává do dodávek vody.


Fluorid sodný je syntetický odpadní produkt z jaderného, hliníkového odvětví a z odvětví umělých hnojiv. Tento fluorid má úžasnou schopnost zvyšovat účinnost jiných toxických materiálů. Tento fluorid ze zmíněných odvětví je navíc kontaminován olovem, hliníkem a kadmiem.

Toxicita fluoridu

Poškozuje játra a ledviny, oslabuje imunitní systém a nejspíše vede k rakovině. Později byl rozpoznán jako zdroj snižování IQ a účinky Alzheimera.


Další obětí je mozková šišinka (pineal gland), která se nachází uprostřed mozku. Šišinka je stává kalcifikovanou díky fluoridu a tak inhibuje své funkce, jako je například tvorba melatoninu.

Vyhněte se kontaminaci fluoridem

Jako vždy – prvním krokem detoxikace je vyhnutí se zdrojům toxicity. Voda se dá vyčistit pomocí reverzní osmózy nebo destilací, což je dobrý začátek, pokud je voda kontaminována fluoridem. Destilace je ale kontroverzní, jelikož odstraňuje z vody všechny (i ty prospěšné) minerály. Dobrou náhradou je pak fulvo kyselina (fulvic acid) nebo nesířená melasa portského vína, pokud pijete destilovanou vodu.

Vyhněte se posprejovanému komerčně produkovanému jídlu a místo toho konzumujte organické (bio) potraviny a nebo ty, které se pěstují v místě vašeho bydliště. Dávejte si pozor na zpracovaná jídla jako jsou instantní čaje, džusy, sójové mléko, apod., protože obsahují vysoké koncentrace fluoridu. Eliminací intoxikace fluoridem se jej pomalu zbavíte ve svém těle.

Hořčík (magnezium) je důležitý minerál, kterého má spousta lidí nedostatek. Nejen že je důležitý pro metabolismus a syntézu živin v buňkách, ale také inhibuje absorpci fluoridu do vašich buněk!

Zvyšte rychlost detoxikace fluoridu

Denní cvičení, zdravá strava, nepřejídání se a meditace – to vše přispívá k vysoké produkci melatoninu ze šišinky

U jódových doplňků stravy bylo zjištěno, že zvyšují vylučování fluoridu sodného pomocí moči, ale stejně tak i fluorid vápenatý. Proto se ujistěte, že máte dostatečný příjem vápníků a hořčíku. Lecitin je doporučován jako doplněk při užívání jódových přípravků.

Jód je další minerál, který většinou v potravě chybí. Konzumace mořské potravy kvůli jódu má ale nebezpečí kvůli množství rtuti. Raději jsou doporučovány mořské chaluhy a doplňky stravy s jódem a jodidem draselným.

Tamarind

Původem z Afriky, ale dostal se do Indie a jihovýchodní Asie, používá se v ajurvédské medicíně. Dužina, kůra a listy se mohou použít na přípravu čajů a silných tinktur, které mají schopnost zbavovat tělo fluoridů pomocí moči.

Čištění jater

Je považováno za účinnou eliminaci fluoridů a dalších toxinů. Jsou dva typy čištění, oba se dají provést doma během jednoho či dvou týdnů. První se zaměřuje na játra samotná, druhý čistí žlučník, který je přímo spojen s funkcemi jater. Instrukce pro oba typy lze snadno najít na Internetu pomocí vyhledávačů.

Bor

Byl studován v jiných částech světa se zřetelnými účinky na detoxikaci těla fluoridem. Borox, který obsahuje bor, má historii úspěchů a bylo prokázáno, že je bezpečný a účinný. Ano, borox můžete najít v uličkách s pracími prostředky některých supermarketů. Musí být konzumován v malých množstvích s čistou vodou.

Od 1/32 do ¼ čajové lžičky v jednom litru denně je to, co je považováno za bezpečné a účinné. Okolo jedné osminy čajové lžičky se špetkou mořské soli v jednom litru vody denně má údajně dramatické výsledky. Je zde možnost použít boritan sodný, pokud jej seženete.

Suché sauny

Kombinované se cvičením uvolňují fluorid sodný uložený v tukových tkáních. Může to být tak intenzivní, že to způsobí vedlejší účinky. Takže dodržujte pitný režim a pijte čaj z ptačince, který chrání ledviny, mezitím používejte doplněk stravy s vápníkem nebo hořčíkem. Lecitin je také další užitečný doplněk pro detoxikaci fluoridu.

Dostatek vitamínu C nebyl zmíněn jako užitečný doplněk. Tak to nyní vynahrazuji. Ale nepoužívejte kyselinu askorbovou jako zdroj vitamínu C. Denně jezte tolik jiných typů vitamínu C, kolik jen můžete společně se lžící lecitinu. Přidejte to k absorbovatelnému doplňku s vápníkem nebo hořčíkem společně se spoustou čisté vody, běžte se prospat a odpočívejte, pak by měla být detoxikace relativně snadná.

Zdroje:

Boron Testing
http://www.liquidzeoliteplus.com/flouride_dangers.html
List of foods with fluoride contamination
http://poisonfluoride.com/pfpc/html/f-_in_food.html
Website that offers a bibliography of other sources
http://www.slweb.org/ftrc.html
suana remedy http://www.tldp.com/issue/202/Notes_Fluorine.htm
http://www.encognitive.com/node/3083
Earth Clinic Folk Remedies
http://www.earthclinic.com/CURES/fluoride.html
Great comprehensive overview of fluoride
http://www.tuberose.com/Fluoride.html

Částečný překlad článku How to Detox Fluorides from Your Body
http://www.naturalnews.com/026605_fluoride_fluorides_detox.html

Zdroj: freepub.comehere.cz


Súvisiace:

Fluór
http://www.cez-okno.net/fluor


Sekcie: 
Štítky: 
september 18, 2012 20:52 popoludní

 

 

Top