Obrázok používateľa CEZ OKNO
Očko: Staroveká doska s nepochopiteľnými nápismi a kresbami

Pred viac ako 30 rokmi objavil slávny archeológ zo Škótska unikátnu dosku. Na veľkom kameni boli podivné nápisy a kresby, ktoré odborníci stále nemôžu preložiť.

V roku 1987 na farme neďaleko mesta Clydebank našli dosku. James Harvey povedal, že je takmer 20 metrov dlhá a 10 metrov široká. Nález nazvali "Kameň Kočno." Laboratórne štúdie ukázali, že tento artefakt bol „skonštruovaný“ pred viac ako 5000 rokmi.

Niekoľko rokov po objave „Kameňa Kočno“ sa ľudia začali o artefakt aktívne zaujímať. Veľký kameň prišli obzerať nielen vedci, ale aj turisti. Kvôli tak silnému záujmu a možnosti poškodenia artefaktu sa miestne úrady rozhodli dosku zasypať, aby ju zachovali pre budúce generácie, ktoré môžu nápisy na veľkom kameni rozlúštiť.

Dnes je kameň znovu vykopaný. Archeológovia artefakt preskúmali a vytvorili virtuálnu kópiu. Vedci sú presvedčení, že podrobne okopírované kresby a nápisy pomôžu pochopiť, kto tento úžasný artefakt vytvoril a čo je na ňom napísané. Nezávislí experti si sú istí, že na "Kameni Kočno" je nakreslená mapa vesmíru. Na nej môžu byť vyznačené nielen všetky solárne systémy, ale aj planéty, kde môžu žiť iné rasy!
Zdroj: https://vk.com/wall-76071995_67977

exkluzívne.cez.okno


Súvisiace:

Artefakty
https://cez-okno.net/rubrika/artefakty

Bádanie
https://cez-okno.net/rubrika/badanie

Záhady
https://cez-okno.net/rubrika/zahady


júl 10, 2019 01:19 dopoludnia

 

 

Top